Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Omul nascut din Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Conform Bibliei, tu nu te poti intoarce la Dumnezeu. In termenii in care EL considera ca te intorci: din toata inima si dint tot sufletul.

 

Inainte de salvare ai o inima de piatra, iar EL cere sa ai o inima de carne.

 

Inima de carne este REZULTATUL salvarii.

 

Deci tu, prin decizia ta, nu te poti intoarce la Dumnezeu, pt ca nu o faci cum o cere EL: dintr-o inima de carne. Te poti insa minti singura, cum fac cei din biserici, care considera ca au liber arbitru si ca salvarea depinde SI de ei.

 

De aceea nu ai roade. Roada Duhului este INTELEPCIUNEA dumnezeiasca. Ia verifica-te cu versurile unde scrie ca este nevoie de intelepciune si vezi daca poti aduce proba biblica in demonstratie.

 

Daca nu ai Duhul, nu ai cum sa o faci. Cei nesalvati nu pot face asta.

 

dati-mi un cutit de guma sa imi fac hara-kak-iri !

 

Pai daca soarta noastra e atat de clar si iremediabil pecetluita ...la ce ne-a mai adus pe lume?

Doar asa din sadism?

 

 

 

:tease: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dati-mi un cutit de guma sa imi fac hara-kak-iri !

 

Pai daca soarta noastra e atat de clar si iremediabil pecetluita ...la ce ne-a mai adus pe lume?

Doar asa din sadism?

:pardon: :blink: :o: :) ;)

Fii sigur, draga Soimos, ca ai libertatea sa te intorci la El sau sa-L batjocoresti (ceea ce dumneata faci), altfel am fi doar niste marionete si insusi Dumnezeu ar fi nedrept!

Dumnezeu nu a creat pe nimeni pentru Iad, noi alegem Iadul! La fel de bine putem alege Mantuirea si Imparatia lui Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fii sigur, draga Soimos, ca ai libertatea sa te intorci la El sau sa-L batjocoresti (ceea ce dumneata faci), altfel am fi doar niste marionete

 

Pai ... faptul ca il batjocoresc pe cel ce isi zice Lucifer si se da Dumnezeu nu este important !

Important este faptul ca si daca gresesc ...Dumnezeu mie martor al bunelor intentii care ma anima!....si chiar daca nu ...important este ca inainte de moarte sa ma pocaiesc ...si voi fi iertat!

Adica sper ...si cred ca si ptr mine va functiona argumentul pentru care toate tulvele ajunse "necomerciale" si toti betivii, hotii si criminalii se pocaiesc si automat vor fi iertati!

 

si insusi Dumnezeu ar fi nedrept!

 

El este nedrept ...pentru simplul motiv ca nu il intereseaza dreptatea oamenilor ...El e preocupat de CREATIE si nu de justitie ... uite un ex.: Un Criminal Notoriu de la Auschwitz ...doctoru Menghele ...a murit la varsta inaintata in pace si bunastare ...iar milioanele de copilasi nevinovati ...au platit cu viata "dreptatea" lui Dumnezeul tau cel din Biblie!

 

Dumnezeu nu a creat pe nimeni pentru Iad, noi alegem Iadul! La fel de bine putem alege Mantuirea si Imparatia lui Dumnezeu!

 

 

Mantuirea si Imparatia lui Dumnezeu ...Acestea sunt cele mai colosale minciuni din istoria omenirii!

 

Odata ca Imparatia lui Dumnezeu este VIATA pe lumea asta ...si nu pasul facut prin moarte ...si mantuirea promisa ...in moarte...nu e mantuire ci moarte!

La fel cum placinta din vis nu e placinta ci vis!

 

Mai bine ai indemna tinerii sa se pregateasca pentru viata asta decat sa ii ademenesti cu minciuni (ptr ca niciodata nu au fost dovedite) sa se vanda Satanei ...adica Mortii ...asa cum faci tu ...domnule vanzator de suflete!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
za topica ? :lol:

Da, sa revenim la omul nascut din Dumnezeu, care, dupa unii mincinosi, este alegerea omului sa se nasca. Parca depinde nasterea de copil. O invatatura demonica.

Uite ce scrie:

Ioan1

13născuţi nu din s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, sa revenim la omul nascut din Dumnezeu, care, dupa unii mincinosi, este alegerea omului sa se nasca. Parca depinde nasterea de copil. O invatatura demonica.

Uite ce scrie:

Ioan1

13născuţi nu din s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: Acum ai inceput sa cataloghezi drept demonic orice nu este specificat in biblie ?????

In biblie nu spune nimic de ...PC-personal computer- :crazy: ,o fi demonic ?

Demonic nu este un obiect ci... un gand sau o fapta !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Demonic nu este un obiect ci... un gand sau o fapta !

:P iar spui doar ce-ti pica bine !! Spaniolii au descoperit in america de sud, peru de azi doua...mingi mari ce pareau a fi de piatra , dar care noaptea luminau precum....becurile din ziua de azi !!!!

Au fost catalogate drept ..demonice, si aruncate in mare !!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pleasantry: iar spui doar ce-ti pica bine !! Spaniolii au descoperit in america de sud, peru de azi doua...mingi mari ce pareau a fi de piatra , dar care noaptea luminau precum....becurile din ziua de azi !!!!

Au fost catalogate drept ..demonice, si aruncate in mare !!!!!!!!

:> Asta e treaba lor ce au facut spaniolii. Eu spun doar ce spune Dumnezeu : si anume ca nu exsita obiect demonic ci doar ganduri si fapte ! Ceea ce au facut spaniolii e din cauza ca nu l-au cunoscut pe Dumnezeu ! Amarel , nu te lasa amagita de orice auzi si orice vezi ...cauta sa afli cine este Dumnezeu , si vei vedea ca vei avea o mare surpriza , asa cum am avut si eu cand eram ateu !

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pleasantry: Asta e treaba lor ce au facut spaniolii. Eu spun doar ce spune Dumnezeu : si anume ca nu exsita obiect demonic ci doar ganduri si fapte ! Ceea ce au facut spaniolii e din cauza ca nu l-au cunoscut pe Dumnezeu ! Amarel , nu te lasa amagita de orice auzi si orice vezi ...cauta sa afli cine este Dumnezeu , si vei vedea ca vei avea o mare surpriza , asa cum am avut si eu cand eram ateu !

Vezi ca e genu' masculin!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×