Sari la conținut
Forum Roportal
cioanas

Omul nascut din Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

( continui eu )..... si care invadeaza tari , omorand oameni doar de dragul petrolului. Daca asta insseamna educatie si evolutie ....atunci ...vai de lume !

Hai lupini, crezi ca Irak-ul a fost invadat numai de dragul petrolului? Probabil si de dragul lui Saddam!? :hi:

In rest ai dreptate, omul pacatos este acelasi, ori este in jungla, ori este in cea mai luxoasa vila!

Oamenii au nevoie sa fie nascuti din Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
( continui eu )..... si care invadeaza tari , omorand oameni doar de dragul petrolului. Daca asta insseamna educatie si evolutie ....atunci ...vai de lume !

 

Da ...dar ai uitat sa adaugi ca cei care o fac sunt motivati religios ...de exemplu ca Bush care se credea conducatorul razboiului sfant ...si exact asa s-a si denumit ...si ca in faptele lui a fost sustinut si mai ales a gasit adeziunea NEOPROTESTANTILOR din SUA!

Deci evolutia o aduce educatia si stinta ...si ura si intoleranta vin de la cel care ..." a venit sa aduca sabia nu pacea ...si cine nu isi uraste fii si parinti nu e demn de el ...sti cine e asta? ....ala care singur recunoaste in Apocalipsa 22.16 ca e Lucifer si a venit pe pamant tot ca revoltat ca sa schimbe Legea Tatalui Sau aducand o Lege noua ....numita Noul Testament!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai lupini, crezi ca Irak-ul a fost invadat numai de dragul petrolului? Probabil si de dragul lui Saddam!?

Cioanas , Irakul a fost invadat doar de dragul PETROLULUI !!! Nici macar de Saddam nu l-a interesat pe Bush. Acesta - Bush si camarila petrolista din Texas , au trimis la moarte mii de oameni in Irak !!!!!!!!!!! Bush si camarila petrolista din jurul lui , mint ca sunt crestini la fel cum minteau papii de la Roma in urma cu sute de ani !!!

 

...de exemplu ca Bush care se credea conducatorul razboiului sfant ...si exact asa s-a si denumit ...

Pentru orice fapta rea , exista si un pretext !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cioanas , Irakul a fost invadat doar de dragul PETROLULUI !!! Nici macar de Saddam nu l-a interesat pe Bush. Acesta - Bush si camarila petrolista din Texas , au trimis la moarte mii de oameni in Irak !!!!!!!!!!! Bush si camarila petrolista din jurul lui , mint ca sunt crestini la fel cum minteau papii de la Roma in urma cu sute de ani !!!

Pentru orice fapta rea , exista si un pretext !!!

 

Exact !

Si astfel religia este cel mai bun pretext pentru cele mai abominabile fapte ...vezi terorismul islamic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cioanas , Irakul a fost invadat doar de dragul PETROLULUI !!! Nici macar de Saddam nu l-a interesat pe Bush. Acesta - Bush si camarila petrolista din Texas , au trimis la moarte mii de oameni in Irak !!!!!!!!!!! Bush si camarila petrolista din jurul lui , mint ca sunt crestini la fel cum minteau papii de la Roma in urma cu sute de ani !!!

Nu Bush a declarat razboi Irak-ului, ci Congresul! In momentul acela tot se baza pe presupunerile facute de organizatiile abilitate, in legatura cu existenta unor arme nucleare!

911 nu a fost o inscenare, a fost un fapt care a schimbat istoria. Ne-am dat seama ca avem de luptat cu un monstru islamic numit terorism islamic!

Nicidecum teroristii islamici nu sunt nascuti din Dumnezeu, dimpotriva cred ca sunt posedati de diavolul! In Irak, in momentul de fata nu americanii ucid, ci monstrii islamici. Parerea mea este ca lumea ar trebui sa se trezeasca la realitate pana nu este prea tarziu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu Bush a declarat razboi Irak-ului, ci Congresul! In momentul acela tot se baza pe presupunerile facute de organizatiile abilitate, in legatura cu existenta unor arme nucleare!

911 nu a fost o inscenare, a fost un fapt care a schimbat istoria. Ne-am dat seama ca avem de luptat cu un monstru islamic numit terorism islamic!

Nicidecum teroristii islamici nu sunt nascuti din Dumnezeu, dimpotriva cred ca sunt posedati de diavolul! In Irak, in momentul de fata nu americanii ucid, ci monstrii islamici. Parerea mea este ca lumea ar trebui sa se trezeasca la realitate pana nu este prea tarziu!

 

Asa este ...si in concluzie ar trebui sa renunte la fanatismul religios indiferent de ce religie ar apartine!

 

Chiar si in materie de crestinism nu ar trebui permise decat variantele "istorice" carora li s-au smuls dintii otraviti de vipera si au fost astfel imunizati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu "produci" roade ? Daca nu "produci" inseamna ca nu ai Spiritul...

Eu m-am intors la Cristos cu mult timp in urma, dar in primii ani nu am ''produs'' roade, desi aveam o inima sincera ptr Dumnezeu.Sau poate ca a fost ceva, in cantitati enorm de mici si foarte putin evidente.

De asta intreb. Dzeu ne schimba pe parcurs, dar e normal sa nu ai roadele de la inceputul vietii de credinta, sau nu? :jester:

Editat de Anna Condor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu m-am intors la Cristos cu mult timp in urma, dar in primii ani nu am ''produs'' roade, desi aveam o inima sincera ptr Dumnezeu.Sau poate ca a fost ceva, in cantitati enorm de mici si foarte putin evidente.

De asta intreb. Dzeu ne schimba pe parcurs, dar e normal sa nu ai roadele de la inceputul vietii de credinta, sau nu? :jester:

 

:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce e asa de straniu in ce am spus? :o: Viata de credinta incepe cu pasi mici.Am vrut doar sa zic ca eu la inceput, ma simteam vinovata ptr ca nu vedeam roadele Duhului Sfant in mine, dar cred ca nici nu aveam ochii formati sa vad. Multa vreme am crezut ca sunt ''un pom fara rod'' pana am inteles ca Dzeu toarna in noi roadele pe parcurs si in etape.

Nasterea din nou o primim in momentu intoarcerii, dar dovada ei apare treptat si in etape.Evident, trebuie sa creasca. De exemplu intai primesti rabdare in lucruri mici, apoi primesti rabdare in lucruri mai mari, dar urmatoarea etapa este indelunga rabdare. Nu poti avea indelunga rabdare fara sa poti rabda. :lol2:

Gresesc :lol: ??

 

:phiu: nenea moderator? Cum vine asta...cu ''n'ai voie sa raspunzi doar in emoticoane?'' :rot:

Editat de Anna Condor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce e asa de straniu in ce am spus? :o: Viata de credinta incepe cu pasi mici.Am vrut doar sa zic ca eu la inceput, ma simteam vinovata ptr ca nu vedeam roadele Duhului Sfant in mine, dar cred ca nici nu aveam ochii formati sa vad. Multa vreme am crezut ca sunt ''un pom fara rod'' pana am inteles ca Dzeu toarna in noi roadele pe parcurs si in etape.

Nasterea din nou o primim in momentu intoarcerii, dar dovada ei apare treptat si in etape.Evident, trebuie sa creasca. De exemplu intai primesti rabdare in lucruri mici, apoi primesti rabdare in lucruri mai mari, dar urmatoarea etapa este indelunga rabdare. Nu poti avea indelunga rabdare fara sa poti rabda. :rot:

Gresesc :lol: ??

 

:phiu: nenea moderator? Cum vine asta...cu ''n'ai voie sa raspunzi doar in emoticoane?'' :P

 

Nu este nimic straniu...doar ma gandeam ce ai spus...nu aveam un raspuns...nici acum nu am...deci...:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×