Sari la conținut
Forum Roportal
Mihair2

Betting trader / odds maker

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este cineva de aici, de pe forum, care a lucrat ca asa ceva, intr-o agentie de pariuri sportive? M-ar interesa impresiile legate de un astfel de job, salarizare, posibilitatea de a accede si a avansa intr-o astfel de companie. Va astept cu postari, si va multumesc anticipat! :headspin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu domeniul e suprasaturat si cu greu iti poti face loc sa fii odds maker la vreo agentie de pariuri online - ca la de astea terestre nici nu se pune vorba . Astea terestre cumpara cotele de la agentii de renume de prin Marea Britanie si nu au nevoie de odds compileri ever . La fel fac si multe din agentiile online mai mici , care nu au destui bani sa angajeze odds makeri de renume -care stiu tot ce misca si sunt in joc inca de la inceput- . E mai simplu sa plateasca o taxa anuala si sa cumpere cotele gata compilate de altii .

 

Iar la firmele mari online , nici nu se pune problema ca au acoperite toate ligile si sporturile de mult timp , da-ti seama . Daca ai cu adevarat talent si ai un sistem perfectionat de compilat cote ai putea usor sa iti faci bani si singur... pentru ca atunci cand compilezi cotele tre sa cunosti o multime de lucruri , printre care si plusurile si minusurile in detaliu ale ambelor echipe . Si atunci ai foarte usor o parghie prin care faci bani doar pariind ! Right ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu eu domeniul e suprasaturat si cu greu iti poti face loc sa fii odds maker la vreo agentie de pariuri online - ca la de astea terestre nici nu se pune vorba . Astea terestre cumpara cotele de la agentii de renume de prin Marea Britanie si nu au nevoie de odds compileri ever . La fel fac si multe din agentiile online mai mici , care nu au destui bani sa angajeze odds makeri de renume -care stiu tot ce misca si sunt in joc inca de la inceput- . E mai simplu sa plateasca o taxa anuala si sa cumpere cotele gata compilate de altii .

 

Iar la firmele mari online , nici nu se pune problema ca au acoperite toate ligile si sporturile de mult timp , da-ti seama . Daca ai cu adevarat talent si ai un sistem perfectionat de compilat cote ai putea usor sa iti faci bani si singur... pentru ca atunci cand compilezi cotele tre sa cunosti o multime de lucruri , printre care si plusurile si minusurile in detaliu ale ambelor echipe . Si atunci ai foarte usor o parghie prin care faci bani doar pariind ! Right ?

 

Right, dar numai daca dispui de sume frumoase de bani cu care sa incepi sa faci treaba asta. Cu doar cateva sute de euro, sau chiar mii, nu poti sa castigi decat insignifiant de putin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Right, dar numai daca dispui de sume frumoase de bani cu care sa incepi sa faci treaba asta. Cu doar cateva sute de euro, sau chiar mii, nu poti sa castigi decat insignifiant de putin.

 

Chiar si cu o mie , doua... iti scoti lunar banii de un job , daca ai un bun money management si dupa aia poti sa cresti progresiv daca esti atent si calculat si stii ce faci .

Oricum nu lua raspunsul meu anterior ca un zid , ca cine stie cum prinzi vre-un loc !

 

 

Daca poti si vrei zi-mi in ce ligi si sporturi activezi si care e reteta ta de compiler . Iti voi da la schimb o reteta de profesionist pentru fotbal culeasa dintr-un forum german . Oricum , ca si parior ar trebui sa te ocupi doar de o singura liga daca vrei sa folosesti reteta pe care o stiu eu , pentru ca pur si simplu nu iti ajunge timpul sa fii la curent cu mai multe pentru ca e chiar complexa .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×