Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea

Schimbarea care va avea loc

Postări Recomandate

Recunosc ca nu prea am rabdare,am fost obisnuita sa obtin intotdeauna ce am vrut......si fac tot posibilul sa-mi fac pe plac....iubirea e doar un vis.....tu esti sigur ca nu visezi?cand te lovesti ce simti?tot iubire?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

solistry,

"a se lovi" se rezolva cu iubire.....da simt iubire in interior si rezolv problema.... :crazy:

multa iubire

 

ti-am spus ca a simti iubirea nu e imaginatie si nici meditatie.... :lol2: mai greu cu intelesul cind inca mai ai "indoieli" dar le vei depasi incet ......

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rabdarea si iubirea le rezolva pe toate?te lovesti,pupi si trece......?asta e iubire....iubire fata de ce?fata de propria persoana,nu ti se pare putin egoista iubirea asta?sa nu simti nimic altceva decat iubire?sa patrunda ea in fiecare coltisor al sufletului tau?sa-ti invadeze intimitatea?sa nu mai fi tu...sa fi numai iubire....ce se intampla cu fiinta care a gazduit-o?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
solistry,

confunzi iara :crazy: rationezi iubirea...si ai efectele ei :lol2:

multa iubire

Ce esti tu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
solistry,

om.... :crazy:

multa iubire

Ma bucur....si cu ce percepi tu iubirea....sau cum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
solistry,

cu inima... :crazy:

multa iubire

Asa deci....cu inimioara.....dar inima nu este un organ?cum poate ea sa aiba un rol atat de important?ce legatura este intre inima si iubire.....ce atributii are inima de poate capta iubirea.....caci ziceai ca iubirea este libera,deci nu se lasa prea usor prinsa....cum amageste inima iubirea?si in cele din urma cine controleaza acest organ?sau iubirea se vrea prinsa si de fapt iubirea amageste inima si inima la randul ei,persoana care o gazduieste.....si daca-i asa inima e constienta?stie ce face?stie pe cine slujeste?stie ca greseste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

solistry,

tu rationezi cu ce? :crazy:

multa iubire

 

inima e amagita de dragostea pe care tu o legi de tot felul de lucruri......si dai vina pe iubire...... :lol2: si apoi dupa ce amagesti cu "dragoste" si esti amagita cu "dragoste" apoi tot cauti vinopvati etc..... multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×