Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea

Schimbarea care va avea loc

Postări Recomandate

Caliope - imi pare bine ca ai pus intrebarea asta intrucat cumva vroiam sa explic logica dupa care ma ghidez cand vreau sa va expun tuturor acest nou sistem de gandire si de ce vreau sa cititi tot ce postez in ordinea data.

 

Daca as pune totul odata, multi ar fi cei carora EGO-ul (care vrea rezultate si profituri imediate) i-ar indemna sa citeasca finalul. Ar intelege doar 50% din informatie si idei, dar si alea distorsionate (vezi ce s-a intamplat si se intampla la ora actuala cu biblia si coranul - interpretarile care dezbina mai mult decat unesc).

 

Procesul prin care veti putea vedea totul cu alti ochi ca si similaritate se aseamana cu o stereograma. In prima faza vezi o imagine 2d bidimensionala, care apoi devine 3D si asta numai datorita modului de perceptie. Unii oameni nu pot vedea/percepe aceste stereograme, altii pot dupa cativa ani, altii imediat.

 

La fel si cu informatia expusa de mine, trebuie inteleasa toata (vazuta toata imaginea) pentru a se produce efectul. Doar citate sau paragrafe din ea nu vor da dimensiunea care aparent sta in spatele cuvintelor.

 

Revenind - pe pagina anterioara tocmai am postat prima etapa legata de perceptie si emotii.

Editat de Schimbarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Schimbarea" mie chiar mi se pare intresant ceea ce vrei sa spui.nu zic adevarat inca..

O intrebare:Daca intradevar teoria ta poate schimba ceva in sistemul de perceptie al unui om ,de ce faci publica aceasta informatie??

Chiar crezi ca toti oamenii merita sa afle ceva??Pe multi nici nu-i intereseaza.Sau selectia se va face chiar in modul in care fiecare va percepe ceea ce spui tu??De unde ai baza informatiei??O traducere din vre-un material ??Un cumul de cunostinte care rabufneste intr-o teorie proprie??Acces la informatia pe care nu o poate accesa oricine??

Oricum eu astept sa citesc tot.Sper sa nu ma dezamagesti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A tine secret informatii, a patenta informatii - acest principiu face parte din sistemul opresiv piramidal in care numai elita cunoaste adevarul, detine 90% din resurse, masa este ignoranta si iresponsabila, indivizii cer sa fie indrumati.

 

Hai sa trecem peste mentalitatea asta, hai incercam sa devenim fiecare suficient de responsabil si informat incat sa nu mai depindem de superiori pentru indrumare/ gurvernare si in acelasi timp sa nu mai trebuiasca sa avem subalterni pentru recunoastere si supravietuire in modul absolut in care o facem acum.

 

Si da, selectia se va face in modul in care spun eu, societatea o s-o ia inaintea politicienilor si a legilor.

Sistemul si filozofia piramidala sunt un concept deosebit de bun pentru gestionarea crizelor, dar totodata fiind omniprezent generaza crize si isi mentine existentza datorita crizelor, iar sistemul sferic este un concept deosebit de bun pentru desfasurarea existentei, pentru o societate in care oamenii, indivizii devin responsabili, au un grad de constiintza ridicat.

 

Acum intelegi de ce TU esti produsul, iresponsabilitatea si ignorantza noastra de zi cu zi este vitala lor, vitala acestui arhitect vampiric al universului vizibil pentru a-si justifica pozitia ?

Editat de Schimbarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
schmbarea,

esti fan matrix cumva? :crazy: adevarul e mult mai simplu decit crezi..... :lol2:

multa iubire

Si nu vrei tu sa ni-l dezvalui? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
schmbarea,

esti fan matrix cumva? :crazy: adevarul e mult mai simplu decit crezi..... :lol2:

multa iubire

Daca adevarul este atat de simplu de ce iti este atat de greu sa-l impartasesti?De ce ocolesti mereu raspunsul,de ce te eschivezi mereu?,punand la randul tau intrebari celor care asteapta de la tine acel simplu adevar........de ce? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai dat niciun raspuns....ti-am mai zis,tu nu spui nimic concret,tu doar crezi ca spui,revelatia aia pe care o asteptam cu totii....

iti place doar sa spui ca stii dar nu spui si ce stii.....deci nu mai spune ca stii si ca ai spus cand stii ca nu ai spus ce vrem sa stim.... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×