Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea

Schimbarea care va avea loc

Postări Recomandate

Parerea mea ca vedeti conspiratii peste tot.Putin paranoia -sau propaganda cu scopul de a manipula- ce scrie acolo - in primul post -...Nu stiu de unde le-ai cules dar adevarul strecurat intentionat printre minciuni si/sau exagerari ascunde anumite scopuri.

Vezi domne daca nu erau astia care au impus sistemul eram toti egali ,fericiti ,impliniti...

Apoi vi si spui de google.Pai asta e chiar paranoia.Ii intereseaza pe aia de la CIA -via google- ce ti scrie tie maricica in mail sau cate search uri iesite din comun dai tu pe luna?Vezi domne nu mai suntem liberi.Suntem in puscarie.Atata timp cat nu constientizezi ca esti in puscarie e ok - libertatea de miscare e mai mare ca niciodata iar omul nu e in stare sa vada libertatea si altfel -.

Nu mai folosi pc-ul...Nu mai folosi telefonul...Nu mai folosi nimic din tot ceea ce crezi ca ti poate invada intimitatea si gata...Crezi ca o sa primesti scrisori de amenintare de la google? "" ba ia intra tu pe net ca nu te am mai vazut de mult online?Ce pui tu la cale aa?"".

Poate nu mi dau eu seama dar chiar nu vad nici un pericol..Chiar daca ar vrea ei sa ne gadile pe toti nu au cum sa reuseasca.

Pentru a putea controla fiecare individ intr o asemenea maniera un sistem ar trebui sa fie perfect.Omul nu e in stare sa faca nimic perfect asa ca... libertatea lui e in siguranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..Chiar daca ar vrea ei sa ne gadile pe toti nu au cum sa reuseasca.

 

adevarat ... dar cu unii vor reusi ... insa degeaba :mellow:

 

"

Pentru a putea controla fiecare individ intr o asemenea maniera un sistem ar trebui sa fie perfect.Omul nu e in stare sa faca nimic perfect asa ca... libertatea lui e in siguranta."

 

si aici ai dreptate :crazy: ... un om care tine cu dintii de principii si bunastare e usor de manipulat ca il tai la "ratie" dar unul mai fraier si mai bleambura lumea ... n-ai ce-i face :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu a instinctelor PRIMARE ci a "instinctelor" (desi corect e sa spui a perceptiei) SUBTILE ...

 

ce a postat Schimbarea e adevarat, asa cum a spus si bagerra, vine si la mine sa confirme unele banuieli sau suspiciuni ...

 

e mult dar e mult mai mare manipularea in masa... oare vrea cineva sa fie la baza piramidei? ma indoiesc... :yahoo:

 

perceptie subtila ~ => cand stai intr-un jilt cu pipa-n gura relaxat... relaxat ... si gandurile iti vin in minte ... far sa iti pese si fara sa judeci ... rumegi adevaruri , raspunsuri ... graamonman

 

Ce a postat Schimbarea e o fantasmagorie si din punct de vedere rational poate fi demonstrat foarte usor. Cine vrea sa renunte la ratiune si sa traiasca doar prin prisma instinctelor, fie ele si "subtile", n-are decat.

In afara de vaicareala asta despre manipulare si conspiratii, voi aveti si solutii? Ca tare sunt curios cum vedeti voi o societate ideala.

 

P.S. vezi ca mi-ai scris numele cu prea multi de "a".

Editat de gramonman

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In afara de vaicareala asta despre manipulare si conspiratii, voi aveti si solutii? Ca tare sunt curios cum vedeti voi o societate ideala.

Nu exista asa ceva.Societate ideala?Sa fim seriosi.

Vorba poeziei : " Si numai cu cei mari egalitate vrem ":yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate astea fac parte din planurile Noii Ordini Mondiale. Dar nu poate fi controlat totul, pe Dumnezeu nu Il controleaza nimeni. Si pe deasupra un fluture poate sa provoace o tornada... Asa ca , be happy!

David icke vorbeste despre astia http://www.davidicke.com/index.php/

Am descarcat de pe odc filme despre Illuminati... si acolo vorbeste o gramada despre faptul ca PRODUSUL ESTI TU!

Chestia cu viata privata nu o prea inteleg... Mii de entitati sunt cu ochii pe noi, Dumnezeu e atoatestiutor, pe pamant suntem pe scena, iar entitatile din invizibil sunt spectatorii, ce viata privata sa ai, cand esti vazut si cand te duci la wc si cand te...Asa ca daca m-am obisnuit cu faptul ca sunt mii de ochi pe mine, putin ma intereseaza ca se ma intereseaza vreo entitate cu trup de mine. Viata mea e ca o carte, n-are decat sa citeasca oricine cat poate, ca nu am de ascuns nimic. Voi aveti?

Alta e problema , ca informatiile pe care le detine despre mine sa nu ii ofere posibiitatea sa ma manipuleze sau sa ma influenteze malefic. Dar si de ideea asta scap usor. Pe Dumnezeu nu Il poate manipula nimeni, toate sunt cu stirea Lui. Altceva?

Editat de Arcadia2007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Adevarul e GRI.

Paranoia isi face simtita prezenta si sunt si motive.Nu sunt o persoana credincioasa in intelesul clasic.Asta nu inseamna ca chiar nu cred in nimic.Traim inceputurile celui mai cumplit sistem opresiv si represiv din cate au fost pana acum.Alegoria din Apcalipsa se va transforma rapid in microciparea fiecarui individ SOCIAL (adica persoanelor care vor dori sa traiasca intr-o societate aservita).Nu toti oamenii vor fi microcipati;acestia vor forma devianta,paria, si nu vor avea acces la aproape nimic din ce va oferi sistemul.

Vis a vis de structura piramidala.Cum a fost prezentata de SCHIMBAREA e putin metaforic si metafizic,dar e adevarat.

Toata creatia vie, de la organismele simple unicelulare si pana la om,suporta aceasta piramida pe care de fapt am studiat- o toti in scoala primara la biologie.Este PIRAMIDA TROFICA.Ne consumam intre noi de milioane de ani in acest trofism scarbos care numai perfectiune nu reprezinta.

Materia vie cu tot ce reprezinta, este un jeg de experiment care ori a fost scapat din mana ori nu prea mai prezinta interes,ori noua ne scapa subtilitatea finalului.

Suntem si cobai si spectatori la acest sinistru experiment numit viata.

'' Fericiti cei saraci cu duhul ''(luati intelesul fara interpretari) fericiti ignorantii ,vai noua ,cei ce ne-am trezit si vedem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Traim inceputurile celui mai cumplit sistem opresiv si represiv din cate au fost pana acum.

Cred ca era mai bine pentru unii sa traiasca Inchizitia pe pielea lor, intr-un lagar de concentrare, intr-un gulag siberian, intr-un regim de sclavie etc ca sa aiba macar cu ce compara "cel mai cumplit sistem opresiv".

Materia vie cu tot ce reprezinta, este un jeg de experiment care ori a fost scapat din mana ori nu prea mai prezinta interes,ori noua ne scapa subtilitatea finalului.

Wow..."un jeg de experiment"...cat de poetic, imi dau lacrimile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la google ai ajuns sa vorbesti despre dumnezeu.Te ai speriat rau nu asa ...hehe

De 10 ani ma tot sperii... :yahoo:

O fi fiara din apocalipsa.... :)

 

Salut

Adevarul e GRI.

Paranoia isi face simtita prezenta si sunt si motive.Nu sunt o persoana credincioasa in intelesul clasic.Asta nu inseamna ca chiar nu cred in nimic.Traim inceputurile celui mai cumplit sistem opresiv si represiv din cate au fost pana acum.Alegoria din Apcalipsa se va transforma rapid in microciparea fiecarui individ SOCIAL (adica persoanelor care vor dori sa traiasca intr-o societate aservita).Nu toti oamenii vor fi microcipati;acestia vor forma devianta,paria, si nu vor avea acces la aproape nimic din ce va oferi sistemul.

Vis a vis de structura piramidala.Cum a fost prezentata de SCHIMBAREA e putin metaforic si metafizic,dar e adevarat.

Toata creatia vie, de la organismele simple unicelulare si pana la om,suporta aceasta piramida pe care de fapt am studiat- o toti in scoala primara la biologie.Este PIRAMIDA TROFICA.Ne consumam intre noi de milioane de ani in acest trofism scarbos care numai perfectiune nu reprezinta.

Materia vie cu tot ce reprezinta, este un jeg de experiment care ori a fost scapat din mana ori nu prea mai prezinta interes,ori noua ne scapa subtilitatea finalului.

Suntem si cobai si spectatori la acest sinistru experiment numit viata.

'' Fericiti cei saraci cu duhul ''(luati intelesul fara interpretari) fericiti ignorantii ,vai noua ,cei ce ne-am trezit si vedem.

"Cunoasteti Adevarul si el va va elibera"!

"Eu snt Calea, Adevarul, Viata"

Adevarul nu e gri.

Saraci cu duhul nu inseamna ignoranti... :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pr limbajul mai colorat...

Dar ce vezi tu minunat si pur in PIRAMIDA TROFICA ????daca intelegi la ce ma refer...

E chiar scarbos!!

Nu sustin ca detin adevarul ...

Sunt doar pareri.Filme cu extraterestrii???? Pai daca citesti Biblia ,depaseste in imaginatie ORICE scenariu SF facut pana acum!!

E super SF -ul veacurilor !! Smecheria e ca mai e si adevarata !!!!

Vai noua!!!

 

 

Uitasem!!!

Codul vietii ! ADN-ul! Grotesc de simplu ! O variatiune pe aceeasi tema data!

Unele triburi primitive au intuit adevarul mai bine decat toate religiile la un loc.E adevarat ca toti suntem UNA.Da aceesi formula de baza si aceeasi materie in ciclul trofic.E posibil ca in mine sa fie si putina materie din ficatul lui Vlad Tepes....

Nu vad ,chiar nu vad ce e asa de minunata CREATIA !

Cum nu am avut de ales daca vreau sa exist ,tot asa nu vreau sa aleg intre bine si rau percepte morale care nu au valoare decat intr-o anumita conjunctura sociala.La animale nu se pune problema,ucid ca sa manance ,domina ca sa se imperecheze etc.

Sunt natuarle si probabil asa trebuia sa fim si noi daca nu strica un dobitoc proiectul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×