Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Parca dezlegarile de care vorbiti, tot aspect de vraja au. Adica chestiile cu pipi, apa curgatoare, par pubian... etc. Ca si cum ai inlatura vraja printr-o contra-vraja. Oare nu se cade din lac in put in felul asta? Si Dumnezeu nu ar putea ajuta doar prin simple dar sincere rugaciuni?

 

Cred ca ajutorul lui Dumnezeu ar trebui cerut in cazul acesta. Am inteles ca exista rugaciuni contra blestemelor, trebuie doar gasit un preot care sa-ti citeasca rugaciunea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt preoti care fac si desfac farmece.

si daca fac farmece asta inseamna ca lucreaza si ei cu puteri malefice?si daca da,cum pot sluji si lui Dumnezeu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca fac farmece asta inseamna ca lucreaza si ei cu puteri malefice?si daca da,cum pot sluji si lui Dumnezeu?

Asta, si . de cand exista diavol ? hah. sa vad si eu o poza cu el. el EL. Sau sa-l vad asa, ca doar n-o fi asa urat. Cu ocazia asta, ar putea sa-l aduca si pe Dumnezeu cu el.

:blink:

 

Si la faza cu preoti care fac si desfac farmece.. Ei, fiind de-ai lu' Preacuratu', ar trebui sa se ocupe doar cu desfacutu', nu cu facutu'. Sau nu .. ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta, si . de cand exista diavol ? hah. sa vad si eu o poza cu el. el EL. Sau sa-l vad asa, ca doar n-o fi asa urat. Cu ocazia asta, ar putea sa-l aduca si pe Dumnezeu cu el.

:blink:

 

Si la faza cu preoti care fac si desfac farmece.. Ei, fiind de-ai lu' Preacuratu', ar trebui sa se ocupe doar cu desfacutu', nu cu facutu'. Sau nu .. ?

popitul e o profesie ca toate celelalte care se bazeza pe profit,indiiferent daca face sau nu face popa ceva principalul bani sa-i iasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
popitul e o profesie ca toate celelalte care se bazeza pe profit,indiiferent daca face sau nu face popa ceva principalul bani sa-i iasa

 

Asta-i frate. Dreptate ai. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
popitul e o profesie ca toate celelalte care se bazeza pe profit,indiiferent daca face sau nu face popa ceva principalul bani sa-i iasa

 

atunci inseamna ca nu se mai numeste preot.ar trebui sa devina si el laic,mirean cum o fi

 

PR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si mie mi s-au facut vraji.

Mi-a spus asta o tiganca , ca cica sa nu imi gasesc deloc perechea in dragoste, decat ceilalti.

Si cica ..toate fetele ce se culca cu mine, isi intalnesc dupa aceia sufletul pereche. :o: :P :good:

Vaiiii de mineeeee... :doh: ce sa fac..ajutati-ma va rog.

 

 

Te ajut eu, Laure...sa-mi gasesc si eu sufletul pereke.Sa i-o iau inainte lu' Preafe'...

 

Poate vraja cea puternica este tocmai semnul ca rugaciunea nu este destul de sincera si puternica, si nu un indemn la contraatac.

 

:P

Spovedania, impartasania, Sf Liturghie de duminica ajuta f mult.

Dezlegari facute de mai multi preoti in casa (3,5,9 preoti) de obicei nu vine decat unul

Sf Maslu cel putin de 9 ori + dezlegarile d ela sf Maslului

Credinta din suflet pastrata si dupa ruperea farmecelor si blestemelor.

Pt farmece: Acatistul Sf Ciprian citit timp de 40 de zile consecutiv, maslu la bis. Sf Ciprian, credinta, credinta, credinta

 

 

De omul credincios cu adevarat farmecele si blestemele nu se prind.

 

 

Circula ideea cum ca numai vrajitoarele pot dezlega farmce sau blesteme. Asa cum au fost facute, asa trebuie dezlegate. Total gresit.

Numai credinta si preotii ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Farmecele,nu-ti vor aduce barbatul inapoi iar razbunarile se vor intoarce contra ta si a copiilor.

Nu-ti ajunge un necaz?

 

 

Ba i-l vor aduce, dar pretul platit de ea si de ai ei ulterior o va satura cu varf si indesat.

 

Sunt preoti care fac si desfac farmece.

 

 

Eu cred ca preotii doar dezleaga.

De facut fac altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred ca preotii doar dezleaga.

De facut fac altii.

cunosc preoti care dau in ghioc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×