Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

cunosc preoti care dau in ghioc

 

Cred ca cu totii cunoastem preoti mai putin ok si mai mult de blamat de catre gurile rele. Dar pt ca ei nu constituie majoritatea, pt ca si ei sunt oameni, pt ca omul e supus greselii, merita sa ne concentram atentia catre cei care se straduiesc totusi sa duca un trai decent si o viata crestineasca.

 

Bici, esti cumva pe urmele mele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca cu totii cunoastem preoti mai putin ok si mai mult de blamat de catre gurile rele. Dar pt ca ei nu constituie majoritatea, pt ca si ei sunt oameni, pt ca omul e supus greselii, merita sa ne concentram atentia catre cei care se straduiesc totusi sa duca un trai decent si o viata crestineasca.
eu sustin ca preotimea in momentul de fata este undeva jos, foarte jos. vezi la stiri preoti care se iau la bataie in lacasul sfant, cum numesti tu asta? si inca ceva preotul nu are voie sa dezlege de farmece. dezlegarea de farmece tot cu farmece se face.

 

 

 

Bici, esti cumva pe urmele mele?

te deranjeaza? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu sustin ca preotimea in momentul de fata este undeva jos, foarte jos. vezi la stiri preoti care se iau la bataie in lacasul sfant, cum numesti tu asta? si inca ceva preotul nu are voie sa dezlege de farmece. dezlegarea de farmece tot cu farmece se face.

 

Desi e plagiat : IESI AFARA :P !

 

 

te deranjeaza? :o:

 

DA.

Ma deranjeaza sa vina o musca-n lapte. Nu stie ca va muri cu propria-i lacomie.

 

Vezi ca nu stiu de gluma tot timpul.

Si argumentez in general destul de bine.

 

On: cum spuneam intr-un mesaj anterior, ceea ce se vede la teveu e numai ceea ce trebuie asimilat de catre omul naiv si manipulat la marea meserie de catre altii. Aia ca tine nu au proproiul lor discernamant. Ingereaza mizeriile oferite special concepute pt a cade rau la digestie. Si apoi se intreaba stupid:" de ce mi-e rau?"

 

Scumpule, daca preotul nu are voie sa dezlege, cum argumentezi?

Ia de aici argumentare contra afirmatiei tale: preotul citeste Moliftele Sf Vasile, Moliftele Sfantului Ioan Gura de Aur, precum si Moliftele Sfantului Ciprian. Mai putin cunoscute, forta lor este egala cu a celorlalte rugaciuni. Si astea se citesc de catre oricare preot, nu numai de aia mai cu motz. S

 

Daca sunt unii preoti care cica deskid cartea,altii nu, unii zic ca e pacat, altii zic ca nu, ei bine moliftele astea le poate citi oricare alt preot, daca doreste si este solicitat de catre un enorias.

 

Alegand sa dezlegi farmece mergand la o descantatoare, vrajitoare, nu faci decat sa-ti atragi alte "nefacute". Adica s araspunzi raului cu rau. Dar de platit orice rau, cat de mic ar fi el, tot se plateste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desi e plagiat : IESI AFARA :P !

ce plagiat dom'le, e purul adevar

 

Scumpule, daca preotul nu are voie sa dezlege, cum argumentezi?

Ia de aici argumentare contra afirmatiei tale: preotul citeste Moliftele Sf Vasile, Moliftele Sfantului Ioan Gura de Aur, precum si Moliftele Sfantului Ciprian. Mai putin cunoscute, forta lor este egala cu a celorlalte rugaciuni. Si astea se citesc de catre oricare preot, nu numai de aia mai cu motz. S

nu intelegi diferenta dintre rugaciune- se incheie cu AMIN si dezlegarea de farmece care nu stiu ce descantece si spirite invoca. din ce am inteles de la tine preotii au voie sa faca asa ceva. ei bine, nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce plagiat dom'le, e purul adevar

 

atunci ia-o pe urmele purului adevar :P

 

nu intelegi diferenta dintre rugaciune- se incheie cu AMIN si dezlegarea de farmece care nu stiu ce descantece si spirite invoca. din ce am inteles de la tine preotii au voie sa faca asa ceva. ei bine, nu

 

De la mine nu poti intelege decat ce e scris albastru pe gri, sau cum mama ma-sii o fi!

Du-te la niste dezlegari si vino aici, pe forum si zi-mi si mie pe cine invoca, cum invoca. Ca sa nu iti pierzi ideile, ia cu tine un mp3 player si inregistreaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la mine nu poti intelege decat ce e scris albastru pe gri, sau cum mama ma-sii o fi!

Du-te la niste dezlegari si vino aici, pe forum si zi-mi si mie pe cine invoca, cum invoca. Ca sa nu iti pierzi ideile, ia cu tine un mp3 player si inregistreaza.

 

copilu', ce ai vazut tu la TV, cu acei oameni posedati sau ce or fi, iar preotul vine si arunca cu aghiasma pe ei nu e dezlegare, bun fiecare o numeste cum vrea. dupa ce da cu aghiasma (apa sfintita) pe ei, ii linisteste temporar, crizele vor mai exista. in ceea ce priveste celelalte tipuri de farmece, preotul nu are voie sa se incurce cu asa ceva, pt ca insusi biblia nu recunoaste asa-zisii vrajitori

Editat de Bici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bici, fiecare cu ale lui.

Eu te rog insa sa imi arumnetezi , daca poti, cu altceva infinit mai consistent decat ineptiile media.Punct.

Daca poti, fa-o.

Daca nu, retrage-te cu gratie!

cred ca am argumentat cat trebuie si nu din media. biblia nu ii recunoaste pe fermecatorii astia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca am argumentat cat trebuie si nu din media. biblia nu ii recunoaste pe fermecatorii astia.

 

 

Prove it.

Citate, versete, repede.

Si traducerea Bibliei, te rog, ca exista interpretari si diferente subtile dar semnificative intre traduceri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca am argumentat cat trebuie si nu din media. biblia nu ii recunoaste pe fermecatorii astia.

 

doar pe .."fermecatorii" lor care dezleaga ,iti deschid cartea ...sau cine stie ce mai fac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×