Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Dar de ce tre sa fie mereu femeile vinovate? Da' barbatul ala nu stie sa tina slitul inchis daca are doi copii acasa? Si dragostea nu cred ca tine cont de cati copii ai de crescut, poate oamenii s-au indragostit pur si simplu. Sincer, nu cred deloc ca trebuie sa emitem judecati de pe margine in cazul cuplurilor, pentru ca doar cei doi stiu ce a fost intre ei. Si nu cred ca doar unul singur e vinovat, ci intotdeauna vina e de ambele parti. O fi mai rau sa te indragostesti de un barbat cu doi copii sau sa apelezi la farmece ca sa il tii pe unul langa tine? :crazy:

 

cat de relativa e chestia asta cu dragostea... te poti indragosti in fiecare zi daca te uiti bine in jurul tau. asta nu inseamna ca tr sa-ti lasi familia.

ori nu ai stiut la ce te inhami de la inceput? cand te casatoresti se spune "pana cand moartea ne ve desparti"... mai sunt crestini pe aici? sau inventam o noua religie: LIBERTINAJUL!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, dar nici nu e interesant pentru copii (daca vrei sa ne referim doar la partea asta) sa creasca intr-o casa in care mama si tata nu mai dorm de mult impreuna, in care parintii nu mai au gesturi de tandrete unul fata de celalalt. Lasitate si lipsa de practica crestina mi se pare sa stai intr-o casnicie care nu merge (teoretic pentru ca ai copii, practic pentru ca nu esti in stare sa iti asumi libertatea) si sa fii nefericita si tu si sotul si copiii. Sa divortezi cand nu mai iubesti persoana de langa tine nu e nici un pacat crestin, ci, dimpotriva, mi se pare a fi un act de curaj si de responsabilitate si de respect pentru cai de langa tine. Ortodoxia nici nu se opune divortului, iar catolicismul ar cam vrea sa umble si el in zona asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce tre sa fie mereu femeile vinovate? Da' barbatul ala nu stie sa tina slitul inchis daca are doi copii acasa? Si dragostea nu cred ca tine cont de cati copii ai de crescut, poate oamenii s-au indragostit pur si simplu. Sincer, nu cred deloc ca trebuie sa emitem judecati de pe margine in cazul cuplurilor, pentru ca doar cei doi stiu ce a fost intre ei. Si nu cred ca doar unul singur e vinovat, ci intotdeauna vina e de ambele parti. O fi mai rau sa te indragostesti de un barbat cu doi copii sau sa apelezi la farmece ca sa il tii pe unul langa tine? :blink:

 

 

aici ai foarte mare dreptate. daca era un "om de casa" nu se ducea la alta femeie. si ea este vinovata ca s-a bagat pe barbatul acela, dar si el ca s-a dus la ea si si-a parasit nevasta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt crestin, sunt buddhist, si cel mai bun sfat p kre til pot da este: nu face niciun fel d farmece...dak iti vrei ku adevarat sotul inapoi inseamna k il iubesti...si dak il iubesti inseamna k nu iai face nimik rau...gandestete bine...

de suferinta nu putem scapa facand mai multa suferinta...

nu te baza pe ajutorul unor spirite si unor demoni kre sufera k si tine, si nu te incurca in lumea puterilor lor...

ai incredere in TINE...

nu incerca farmece...

 

sunt alaturi d tine,

Kuufuku-no-Bosatsu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tatal meu a murit datorita vrajitoarelor eu zic sa stai departe te rog frumos ... daca aia s ar fi dus la una sa l lege sa presupunem daca il aduci inapoi din razbunare ti l omoara .... stai cuminte vba cuiva roaga te la Dumnezeu si gata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te ,ba nu te mai duce.Cei ce iti spun sa nu mergi iti servesc aceeasi intoxicare mediatica.Ca iti ia banii si alea alea.Ghicitul e o forma de divinatie.Iar daca vei stii mai mult vei fi mai pregatita sa faci fata situatiei.Poate faptul ca reactionezi atat de vehement l-a indepartat pe sotul tau.A zis antepostatorul meu un mare adevar.Daca iubesti nu vrei raul celui pe care il iubesti.Daca nu il mai iubesti la ce ti-ar folosi sa fie langa tine?Da-l in judecata pentru abandon de familie si vei castiga o pensie alimentara pentru copii.Iar barbatii cata frunza si iarba.Poate chiar mai buni.Doar nu este cel mai bun ca daca era nu te parasea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lasitate si lipsa de practica crestina mi se pare sa stai intr-o casnicie care nu merge (teoretic pentru ca ai copii, practic pentru ca nu esti in stare sa iti asumi libertatea) si sa fii nefericita si tu si sotul si copiii. Sa divortezi cand nu mai iubesti persoana de langa tine nu e nici un pacat crestin, ci, dimpotriva, mi se pare a fi un act de curaj si de responsabilitate si de respect pentru cai de langa tine. Ortodoxia nici nu se opune divortului, iar catolicismul ar cam vrea sa umble si el in zona asta.

sa convietuiesti cu o persoana de care nu te leaga nimic sufleteste este deasemeni un pacat. :doh:

Editat de geometricus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa sa ajung la un clarvazator. Trec printr-o perioada dificila, de cumpana, cand trebuie sa iau decizii. Nu vreau sa influentez in niciun viitorul cu farmece sau cu alte practici, dar as vrea sa cunosc cam ce ma asteapta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ATI INCERCAT VREODATA SA FACETI FARMECE?SAU ATI FOST LA CINEVA CARE VA FACUT?MA INTERESEAZA FOARTE MULT.

nu ti-as recomanda sa mergi si nu numai tie...si celorlalti,din simplu fapt ca aceste pers sunt f putine care nu se gandesc la favorul lor>astfel,incearca sa-ti faca un farmec,la cine vrei u,dar ca apoi pers respectiva sa se faca bine si u iarasi sa apelezi la ea :) Asemeni se intamplasi atunci cand vrei u sa scapi de un blestem.Asa ca ai mare grija daca vrei sa apelezi la astfel de oameni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×