Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Cum va vopsiti parul?!

Postări Recomandate

io ma vopsesc blonda :) dar , gata nu mai vreau l imi cade parul in nebunie :P

 

oare dak incetez sa ma vopsesc ar avea vreun efect mai bun :P ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta. Metoda mea de regenerare a parului este clatirea cu ceai de urzica, iese beton! :ok:

 

Eu caut vopsea culoarea albastru de metil... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat azi vopsea negru inchis...trec maine pe la farmacie is iau albastru de metil (sper ca gasesc acolo) si vedeti voi ce culoare imi trag in par ... 8) :P :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o problema... vreau sa ma vopsesc dar nu stiu sigur ce culoare ...cand m-am tuns anul trecut am intrebat-o pe "coafeza" ce culoare mi-ar sta bine..ea a zis ca ma fac ori no tenta mai deschisa decat parul meu sau un roscat calm ..culori de toamna....nu stiu cum sa ma fca..si as vrea o parere daca se poate cat mai curand

 

asta sunt eu..se vad cateva suvite blonde prin par..pozele nu sunt chiar recente..sunt din vara..acum mai am foarte putin din suvite...

post-3989-1135796342_thumb.jpgpost-3989-1135796399_thumb.jpg

 

astept si eu un sfat :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu o problema... vreau sa ma vopsesc dar nu stiu sigur ce culoare ...cand m-am tuns anul trecut am intrebat-o pe "coafeza" ce culoare mi-ar sta bine..ea a zis ca ma fac ori no tenta mai deschisa decat parul meu sau un roscat calm ..culori de toamna....nu stiu cum sa ma fca..si as vrea o parere daca se poate cat mai curand

 

asta sunt eu..se vad cateva suvite blonde prin par..pozele nu sunt chiar recente..sunt din vara..acum mai am foarte putin din suvite...

post-3989-1135796342_thumb.jpgpost-3989-1135796399_thumb.jpg

 

astept si eu un sfat :yes:

Pai, dupa culoare tenului cred ca ti-ar sta foarte bine cu nuante de roscat....O nuanta a roscatului mai apropiata de roscatul natural sau daca nu, un ruginiu ca cel al frunzelor de toamna. Sau daca nu vrei asa, ti-ar mai sta bine cu un saten ciocolatiu sau un saten deschis spre blond. In nici un caz, sa nu fie blond. :nea:

Sa stii ca avea dreptate coafeza. Cred ca si bruneta ti-ar sta bine, te-ar deschide foarte mult la ten si ti-ar scoate in evidenta ochii ca ii ai frumosi.. ;)

 

oare dak incetez sa ma vopsesc ar avea vreun efect mai bun :D ?

Blondo, nu vopseaua e de vina!! :crazy:

Spala-te cu Nizoral, ma rog, nu stiu daca e pe acolo, unde esti tu Nizoral, dar daca nu e, cauta un sampon din plante contra caderii parului. Si nu mai fuma si bea atata cafea! Mananca mai sanatos, mai lasa-le naibii de fripturi si mananca legume si fructe, ia vitamine si ia-ti si niste calciu din corali . Si mai vorbim peste o luna.

PS: Ti-am spus vreodata ca nu sufar blondele? :pardon:

Dar tu esti blonda mea preferata... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da dragelor io m-am oprit din vopsit acu 2 luni arat ca un clovn cu 2 culori in cap :yes: dar culmea culmilor e ..... se regenereaza ..... bag tratament cu ulei de masline , vitamina a +d2 si mere :crazy: ( adica nu MERE .... merge

 

bloda preferata ??? :nea: :pardon: :D vad bine ??? sau chiar asa ai scris :crazy:

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon:

 

Minca-le-ar tata...numai andruta lipseste de aici ! :D

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Minca-le-ar tata...numai andruta lipseste de aici ! :D

 

Chiar ma intrebam ce-o cauta postul tau la "Cum va vopsiti parul?" :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×