Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Cum va vopsiti parul?!

Postări Recomandate

ideea e ca eu nu stiu cum sa amestec minunea de vopsea.. mie frica ca o sa pun prea mult.... sau prea putin.. poate o sa incerc si eu.. sa ma fac acasa.. si o sa rog o prietena sa ma ajute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ideea e ca eu nu stiu cum sa amestec minunea de vopsea.. mie frica ca o sa pun prea mult.... sau prea putin.. poate o sa incerc si eu.. sa ma fac acasa.. si o sa rog o prietena sa ma ajute.

 

 

 

Se foloseste toata cantitatea din sticla la amestecat. Tot pe cutie scrie ca o culoare nu o sa fie exact ca cea de pe cutie ca nu se stie pe ce culoare de par se aplica ???? Cei cu par mai inchis si stiu sa umble cu chimicale, e bine sa se dea cu peroxid sa se decoloreze inainte de a vopsi parul insa asta la coafor se face mai bine ca sint responsabili se munca !!! Trebuie si neutralizat parca !!! Nu stiu ca eu sint blonda si n-am nevoie dar am vazut la altele in salon.

 

Dintr-o cutie de vopsea se poate vopsi si 4 capete cu par scurt !!!

 

Incepi de la radacini, din fata si parti laterale de langa ureche unde se vede imediat efectul.

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am parul nu foarte lung.. mediu as putea sa zic.. si cred ca mi-ar fi cam greu sa ma fac singura. o sa rog o colega poate ma ajuta desi la noi nu prea am auzit de astfel de grupuri cum ziceai tu in care sa se vopseasca femeile una pe alta. culoarea mea naturala e un castaniu inchis aproape de negru dar mie imi place sa ma fac mai saten. am fost si roscata, si cu suvite blonde dar deocamdata raman la varianta asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ideea e ca eu nu stiu cum sa amestec minunea de vopsea.. mie frica ca o sa pun prea mult.... sau prea putin.. poate o sa incerc si eu.. sa ma fac acasa.. si o sa rog o prietena sa ma ajute.

urmezi intocmai instructiunile date odata cu produsul si e chiar indicat sa rogi pe cineva sa te ajute, mai ales ca ai un par de lungime medie. eu m-am mai vopsit si singura cand il aveam mai scurtut parul dar intotdeauna, in zona din spate nu reuseam sa aplic foarte uniform :yahoo: comoditatea de a merge la mama se plateste :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am parul nu foarte lung.. mediu as putea sa zic.. si cred ca mi-ar fi cam greu sa ma fac singura. o sa rog o colega poate ma ajuta desi la noi nu prea am auzit de astfel de grupuri cum ziceai tu in care sa se vopseasca femeile una pe alta. culoarea mea naturala e un castaniu inchis aproape de negru dar mie imi place sa ma fac mai saten. am fost si roscata, si cu suvite blonde dar deocamdata raman la varianta asta.

 

 

 

In acest caz !!! n-ai scapare decat sa platesti ca vopseaua se usuca intr-o parte si pe cealalta inca nici nu

s-a aplicat si nu este rezolvabil acasa. Cred ca este solutie buna cu suvitele blonde si o sa vezi mai incolo, poate mergi mai scurt dar si atunci va fi scump. Aici taxeaza foarte mult pentru parul lung si la permanent sau la o frizura. Precis ai prietene si poti forma un grup de 4-5-6 fete si sa fiti mereu aproape daca este ceva de reazolvat, dar parul ramana pe viata o problema si e bine daca exista un grup de intr-ajutorare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor eu am vopsit timp de 2 ani cu vopsea hena anul trecut am vrut sa-mi fac sufite rosi dar nu a reusit......din cauza la vopseaua hena......pe unde m-am intersat spune ca nu se mai poate face o alta culoare.......doar sa-mi tund parul.....si sa-l las sa creasca din nou.......dar nici nu ma gandesc......este foarte lung si am bagat multe uliuri in el sa ajunga la lungimea asta......este foarte frumos vopsit cu vopsea hena negru,negru si luceste,dar nu ati mai poti schimba culoarea in vitor.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coduri de culoare

Cand iti alegi o vopsea, nu uita sa tii cont de culoarea naturala a parului si de nuanta tenului tau.

Ai parul saten sau blond, tenul deschis si ochii albastri? Atunci, cea mai buna solutie este o vopsea in tonuri mai deschise, care vor evidentia culoarea pielii. Daca insa ai un ten mai palid, evita blondul auriu si alege nuante de blond cenusiu.

Vrei o nuanta mai inchisa pentru parul saten - fie el mai inchis sau mai deschis? Esential este sa alegi nuanta potrivita tenului tau, ca sa-ti evidentiezi trasaturile. Daca ai un ten usor congestionat sau ai tendinta sa te inrosesti, evita nuantele de roscat - alege o vopsea de culoarea mierii, pentru a estompa roseata si a da stralucire tenului.

Foloseste produse speciale de ingrijire pentru parul vopsit; acestea ii vor pastra culoarea si il vor proteja.

Culoarea parului de cele mai multe ori tradeaza temperamentul persoanei care il poarta.

Brunetele au o reputatie de femei misterioase, puternice, uneori reci si calculate. Ele atrag barbatii care isi doresc sa fie ocrotiti si care isi doresc o partenera care sa ia decizii si sa fie puternica.post-44425-1152771732_thumb.jpg

Blondul sugereaza inocenta si dorinta de a fi ocrotita. Blondele sunt privite ca niste papusi, poate de aceea si bancurile despre ele. post-44425-1152771782_thumb.jpg

Persoanele cu parul de culoare satena sunt discrete, devotate si cumpatate. E o culoare a naturaletii si a tineretii, iar cele care opteaza pentru nuante de castaniu si maro au un temperament senzual si sunt foarte sensibile.

Roscatele au fost dintotdeauna considerate femei fatale, sigure pe ele si foarte temperamentale si indraznete. Femeile cu parul roscat au fascinat intotdeauna barbatii, indiferent de situatie. Privirea oricui este irezistibil atrasa de aceasta culoare, rosul in sine fiind nuanta care accelereaza bataile inimii.post-44425-1152771767_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×