Sari la conținut
Forum Roportal
spider

Cum va vopsiti parul?!

Postări Recomandate

Am si eu o problema... vreau sa ma vopsesc dar nu stiu sigur ce culoare ...cand m-am tuns anul trecut am intrebat-o pe "coafeza" ce culoare mi-ar sta bine..ea a zis ca ma fac ori no tenta mai deschisa decat parul meu sau un roscat calm ..culori de toamna....nu stiu cum sa ma fca..si as vrea o parere daca se poate cat mai curand

 

asta sunt eu..se vad cateva suvite blonde prin par..pozele nu sunt chiar recente..sunt din vara..acum mai am foarte putin din suvite...

post-3989-1135796342_thumb.jpgpost-3989-1135796399_thumb.jpg

 

astept si eu un sfat :yes:

ce draguta esti!!...desi mi te imaginam altfel...nu stiu de ce.. :D ....cat despre ce culoare...eu am o obosesie de la un timp...imi place negru albastrui..desi eu sunt blonda si nu vreau sa ma fac neagra ca mi-ar fi greu sa revin la culoarea naturala... :pardon:...dar cred ca tie ti-ar sta bine....parerea mea..

Editat de sweety_girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar ma intrebam ce-o cauta postul tau la "Cum va vopsiti parul?" :pardon:

 

 

:D Cred ca am gresit...scuze ...pianu' asta !

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este naspa sa iti vopsesti parul daca nu il si intretii pe urma...e odios sa se vada radacinile, sau o culoare dinaia spalacita, cu varfuri despicate; intelegeti voi, par degradat :pardon:

eu ma faceam satena cu o nuanta de roscat, nu exagerat( nu se vedea ca sunt vopsita decat la soare) dar ultima oara am cam exagerat si m-am facut cam rosie :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa-ti vopsesti parul si nu prea crezi ca o sa-l intretii dupa aia, mai bine ai face suvite sau pur si simplu ai vopsi doar spre varfuri. Dar in cazul parului blond ar arata cam nasol totusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a casunat mie acum doua zile sa imi vopsesc parul. Si de atunci toooooot staaaaaauuuuuuuuuuuu :swoon:" si ma gandesc ce nuanta sa aleg, ce marca; sa folosesc vopsea sau doar sampon colorant.

 

Dati-mi si mie, va rog, niste idei. :cry:

 

Sunt blonda, foarte blonda, :cry: tenul deschis la culoare si ochii verzi. Poate aceste amanunte vor fi de folos sa va creati o idee despre culoarea care mi s-ar potrivi. :cry:

 

Multam fain.

Eu sunt bruneta cu tenul deschis si cu ochii verzi,dar mi-am vopsit parul blond :o::o: Foloseste doar sampon colorat ,la inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-am vopsit ..sunt roscata cu negru in spate si doua suvite mari ce se continua cu perciunii negre in fata..deja a crescut paru ca is vopsita de prin februarie..si nu ma mai vopsesc si sunt tare multumita de cum se vede ca se confunda culoarea mea naturala cu acel negru care il am in fata...si roscatul nu e aprins...

 

depinde cat de mare e contrastul intre culoarea naturala si cea cu care te vopsesti :spiteful:

Editat de realtv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va intreb si eu apropos de vopsit cate ceva

in primul rand... pentru bucurestence... vreau sa va intreb cam cat dati pe un vopsit? ca eu dau ca 600.000 si mi se pare cam scump. daca stiti un coafor mai ieftimi spuneti-mi si mie ca asta imi ia cam toti banii.. las cam 1 milion (vopsit+tuns+spalat+coafat)

in al doilea rand.. as vrea sa scap totusi de costul coaforului si sa ma vopsesc acsa.. a incercat cineva? e greu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai sa va intreb si eu apropos de vopsit cate ceva

in primul rand... pentru bucurestence... vreau sa va intreb cam cat dati pe un vopsit? ca eu dau ca 600.000 si mi se pare cam scump. daca stiti un coafor mai ieftimi spuneti-mi si mie ca asta imi ia cam toti banii.. las cam 1 milion (vopsit+tuns+spalat+coafat)

in al doilea rand.. as vrea sa scap totusi de costul coaforului si sa ma vopsesc acsa.. a incercat cineva? e greu?

 

 

 

Numai acasa ma vopsesc !!! Aici cel mai ieftin loc face treaba pentru 40-60 de dolari americani !!! nu le dau nici mort suma asta, si mai asteapta si ciubuc de 15% !!! obligatoriu.

 

Am antrenat si pe fiul meu (26 de ani) sa ma ajute unde eu nu vad si ajung greu.

 

Parul lung e mai problematic de vopsit singura, ca cel scurt merge ca pe roate !!!

 

Pe aici femeile fac grupuri si se vopsesc deodata, alta data fac si permanent una la alta ca si ondulatiile te duc la 100 de dolari mai nou ca nimeni nu mai poarta !!! sau foarte rar cere cineva.

 

E foarte usor de vopsit azi parul. Citesti ce scrie pe cutie si arunci surplusul, folosesti manusa si te limpezesti foarte bine. dupa vopsit te tunzi. de obicei se tine 45 de minute vopseaua pe par.

 

Sint 2 sau 3 sticlute/tuburi intr-o cutie, pe cre scrie Conditioner il pui deoparte ca este solutia de dupa spalat pentru 5-6 folosinte, restul toate intra in sticla cu o terminare lunguiata din care tai sa-l aplici usor pe par vopseaua.

 

E usor ca 1-2-3 !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×