Sari la conținut
Forum Roportal
cosmo28u

ultimul om din lume

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce ati face daca intr-o zi v-ati trezi si ati observa ca ca toti oamenii au disparut si ca sunteti singur pe lume?

 

ar fi interesant si niste scenarii mai complexe nu doar raspunsuri scurte

 

 

de unde-ti vin ideile astea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as rade... cu prietenul meu imaginar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ati face daca intr-o zi v-ati trezi si ati observa ca ca toti oamenii au disparut si ca sunteti singur pe lume?

 

ar fi interesant si niste scenarii mai complexe nu doar raspunsuri scurte

 

In primul rand m-ar soca "descoperirea". M-as plimba prin oras, intrebandu-ma ce mama naibii s-o fi intamplat. Prima reactie ar fi aceea de panica, si frica. Dupa o vreme m-as calma, si as gasi tot felul de explicatii mai mult sau mai putin plauzibile, printre care posibilitatea ca eu sa fi patit ceva.

M-as obisnui cu situatia si m-as plictisi. As fura o masina si m-as plimba prin oras, unde gasesc diverse obiecte (medicamente, carti, haine, instrumente de tot felul, etc) sau mancare, apoi as colinda prin tara, sau pana se poate ajunge. Dupa ce m-as satura de colindat, mi-as gasi un locsor interesant in care sa stau o vreme, cum ar fi o casa undeva, cu tot cu curte. Din moment ce m-as "stabiliza" cumva, gasind o sursa de hrana zilnica care sa-mi asigure traiul, mi-as gasi niste animale de companie (pasari, caini, pisici, whatever), sa-mi tina de urat.

Si as tine-o tot asa pana cand ma imbolnavesc si crap. Mi-ar fi dor in fiecare zi de cei dragi, evident, dar nu m-as sinucide.

Daca stau sa ma gandesc, m-as simti mult mai bine inafara societatii, dar nu in pustietate absoluta totusi. Prefer sa am cateva cunostinte, acolo.

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ati face daca intr-o zi v-ati trezi si ati observa ca ca toti oamenii au disparut si ca sunteti singur pe lume?

 

ar fi interesant si niste scenarii mai complexe nu doar raspunsuri scurte

as da fuga la un magazin cu arme...asta daca nu as innebuni intre timp.... si m-as impusca....ma sperie singuratatea...devin nervoasa doar cand ma gandesc la asa ceva...buhuhu :crazy: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ati face daca intr-o zi v-ati trezi si ati observa ca ca toti oamenii au disparut si ca sunteti singur pe lume?

 

ar fi interesant si niste scenarii mai complexe nu doar raspunsuri scurte

 

 

da' unde ar disparea toti oamenii ?? k nu toti suntem magari si nu cred k e suficienta ceata pentru 6,5 miliarde de oameni, iar extraterestrii nu ar avea ce face cu anumite persoane ( ex.: Corneliu "Vaccin" Tudor , Oana Zavoranu ... si altii din aceeasi categorie )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca prima reactie ar fi de disperare...dupa aia ca sa ti ascunzi disperarea ai incerca sa te minti k e mai bine asa..acum nimeni nu te mai poate deranja...dupa aceasta a 2 a faza o sa revii la prima ji o sa incepi sa cauti inca un om...iar cand nu o sa realizezi k nu mai e nici1...pe pamant nu o sa mai fii nici u...putin km macabru:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ati face daca intr-o zi v-ati trezi si ati observa ca ca toti oamenii au disparut si ca sunteti singur pe lume?

 

ar fi interesant si niste scenarii mai complexe nu doar raspunsuri scurte

as face ce a facut si primul om din lume......as cere o partenera ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×