Sari la conținut
Forum Roportal
cosmo28u

ultimul om din lume

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca as ramane singura din aceasta lume prima reactie ar fi aceea de bucurie..apoi teama pt ca nu mai e nimeni in jurul meu.Insa as incerca sa profit de acest lucru.Cel putin nu m-as mai enerva cu nimeni,as putea sa am tot ce vreau,sa calatoresc unde vreau,sa fac orice fara ca cineva sa-mi spuna ceva.La inceput chiar mi-ar placea.In plus as avea timp pt mine,timp de autocunoastere,de meditatie.Insa dupa o perioada de timp ma voi simti singura,as simti un gol in mine si as dori sa existe macar o persoana cu care sa pot conversa.Imi va fi dor de oameni cu bunele si rele lor...

Cateodata chiar imi doresc chestia asta...sa nu mai existe nimeni...

Editat de ada_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O data chiar am vazut un film unde un baiat fusese aruncat intr-o alta dimensiune unde era doar el singur.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As fi cel mai fericit om de pe pamant!

"Prietena" mea pe care nu am putut-o combina niciodata, mi-a spus:

"NUMAI DACA AI FII ULTIMUL OM DE PE PAMANT!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As incerca sa ma asigur ca este intr-adevar asa, as mai cauta un timp, apoi m-as distra, as calatori, as naviga toata ziua pe net...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce frumos visati..daca ati fi singuri pe lume mai mult de 2 zile nu rezistati.....eu una mi-as trage un glont in cap...sau as incerca sa pilotez un elicopter sau un avion si as muri in timp ce aeronava e in cadere libera :vava:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ati face daca intr-o zi v-ati trezi si ati observa ca ca toti oamenii au disparut si ca sunteti singur pe lume?

 

ar fi interesant si niste scenarii mai complexe nu doar raspunsuri scurte

Primul lucru mi-as incropi o "caravana" dintr-un suv sau camion cu prelata, o platforma cu o barca si 2-3 moto de teren, accesorii si scule, si as pleca in lumea larga sa ma conving ca totusi nu sint singur...Si oricit as umbla nu mi-as pierde speranta. Si daca nu voi gasi carburanti in ceea ce-o mai fi ramas din statiile de benzina, intr-o zi voi termina " caravana", as merge apoi pe jos, cu pluta, as incepe sa vinez...si tot nu mi-as pierde speranta. Nu in ultimul rind as lasa semne cit mai mari si mai trainice pe unde poposesc. Probabil ar incepe o perioada de viata inimaginabil de diferita fata de cum mi-as fi putut-o imagina...As invata sa ma folosesc de ceea ce-mi ofera natura inainte sa-mi epuizez definitiv putinele resurse ramase din "era tehnilogica"...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×