Sari la conținut
Forum Roportal
alexutzu

Probleme si erori diverse - yahoo messeger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa spun ca in ultimele saptamani am mari probleme cu yahoo messenger(tin sa precizez ca am varianta messenger voice 7.0).Problema este ca se inchide din senin,eu la inceput am crezut ca e vb de ceva flood....pana cand cineva ma lumineaza si imi spune ca e ff probabil ca cineva sa imi fi aflat parola si imi intra in id.Mi-am schimbat parola si din nou am aceasi problema.Mi se inchide ,fara a se reconecta, ca si cand as face sign out.As vrea sa stiu si eu de ce mi se intampla asa ceva....si ce as putea faca ca sa nu mai mi se intample acest lucru enervant.

In mod normal daca altcineva iti foloseste id-ul in timp ce esti conectata iti apare un mesaj:''ai fost deconectat pt. ca te-ai logat din alta locatie sau calc.''-daca nu apare inseamna ca sunt probleme de la reteaua locala sau chiar de la serverul central YAHOO-teoretic el se reconecteza automat cand dispar problemele-dar nu e obligatoriu-uneori tb. reconectat manual-mai ales daca dureaza f. mult avaria-serverul pierde memoria.In caz ca cineva ti-a aflat parola si se joaca pe id-ul tau nu ai alta solutie decat sa renunti la el si sa-ti alegi altul nou(eventual fara profil public)-doar asa iti pierde urma....Am patit-o si eu mai demult-numai ca eu stiam cine se joaca-fosta prietena... :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi apare nici un mesaj cand se deconecteaza,dar ma pot loga din nou imediat.I-am schimbat parola dar se pare ca si pe asta o stie.Eu nu prea as vrea sa imi schimb idul pt ca il am demult si sunt obisnuita cu el :yes: As vrea sa stiu ce pot face ca sa nu mai imi poata intra in el.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu imi apare nici un mesaj cand se deconecteaza,dar ma pot loga din nou imediat.I-am schimbat parola dar se pare ca si pe asta o stie.Eu nu prea as vrea sa imi schimb idul pt ca il am demult si sunt obisnuita cu el :yes: As vrea sa stiu ce pot face ca sa nu mai imi poata intra in el.....

E e normal sa te poti loga imediat.YAHOO nu are cum sa-si dea seama cine e realul si logheaza automat pe ultimul care incearca si delogheaza pe anteriorul(serverul considera ca e aceeasi persoana).Schimbarea repetata a parolei nu e o solutie-o v-a afla rapid pe cea noua...Singura varianta sa scapi-zic eu-e sa-ti schimbi id... :D

 

Inainte de schimbare id. sterge si reinstaleaza MSG.Posibil sa ai o eroare de functionare-sau un ''vierme'' in calc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E e normal sa te poti loga imediat.YAHOO nu are cum sa-si dea seama cine e realul si logheaza automat pe ultimul care incearca si delogheaza pe anteriorul(serverul considera ca e aceeasi persoana).Schimbarea repetata a parolei nu e o solutie-o v-a afla rapid pe cea noua...Singura varianta sa scapi-zic eu-e sa-ti schimbi id... :D

 

Inainte de schimbare id. sterge si reinstaleaza MSG.Posibil sa ai o eroare de functionare-sau un ''vierme'' in calc.

 

Dar daca eu mi-am schimbat parola...cum de a putut sa o afle atat de repede?Eu nu inteleg ...Si daca eu am sa o schimb din nou cum o sa o poata afla?Ca eu din cate stiu numai daca are acces la pcul meu imi poate vedea parolele.Incep sa cred ca am ceva virus in calculator :yes: (cu toate ca am scanat si cu antispy,search&distroy si ad-aware,si cu bitdefender si kaspersky, si nu mi-au aratat nimic....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar daca eu mi-am schimbat parola...cum de a putut sa o afle atat de repede?Eu nu inteleg ...Si daca eu am sa o schimb din nou cum o sa o poata afla?Ca eu din cate stiu numai daca are acces la pcul meu imi poate vedea parolele.Incep sa cred ca am ceva virus in calculator :yes: (cu toate ca am scanat si cu antispy,search&distroy si ad-aware,si cu bitdefender si kaspersky, si nu mi-au aratat nimic....

Sunt unii de rea credinta care se ocupa de spart parole-nu e nevoie de acces la pc-ul tau-e suficient sa-ti stie id-ul.Incearca ce ti-am zis eu:dezinstaleaza mess... apoi instaleaza-l si vezi cum se comporta-daca nu scapi de problema e posibil sa fie un virus acolo-dar cu ce ai tu nu poti sa-l razi-iti tb. antivirus mai bun(NORTON 2003 sau NOD32)-ale tale sunt depasite...sau poti incerca sa rogi pe o prietena sa se logheze pe calc. tau cu id-ul ei si vezi daca se intampla la fel. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tot vrei sa vorbesti prin microfon foloseste si ti altceva ca de exemplu Skype. Prin Y!M nu se aude foarte bine.

Acum se aude mai bine si prin Messenger, la ultima versiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai mare porcarie e Yahoo Messenger with voice 7.5 BETA!sa nu il luati ca luati o teapa....................

Editat de L_i_g_i_u_s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...OK, revin! In 1-ul rand pt cei care inca n-au inteles care e treaba sau vor detalii, mai incerc sa explic o data:

Deci, se dau: - 2 calculatoare, dintre care: 1. Un Intel celeron 320 la ~2,4Ghz si 128DDR pe care e instalat OS Windows XP pro Sp2 si

2. Un Pentium II la 450Mhz si 128SDRAM pe care au fost rulate Win 98Se si Windows ME.

- 2 copii YAhoo Messnger 7 with Voice pe fiecare din cele 2 PC-uri. LA 1-ul dintre ele, deci sub Win XP, dupa anumite perioade de timp numai de ele stiute, Messenger-ul comite erori in registrii, ingheatza timp de 5-6 secunde dupa care aplicatia se inchide. In acelasi mesaj mi se recomanda restartarea calculatorului in cazul in care mai am astfel de necazuri. Cum sistemul pare sa reziste, incerc sa redeschid Yahoo! Messenger fara sa restartez PC-ul, dar in mod dubios, nu mi se mai deschide! Indiferent cate clickuri as da:) Nu apare nici un error message sau alert, deci pur si simplu nu mi se mai deschide, decat dupa ce dau restart... LA cel de-a2-lea calculator, unde am avut Win98 si in prezent Win Me, nenorocitul de Y!Messnger e si mai criminal: la intervale cat se poate de neregulate de timp, deci cand iti e lumea mai draga, fie imi apare celebra "amenintare" din Win 98 (this computer performed an illegal operation and will be shut down) fie...SE BLOCHEAZA DE TOT CALCULATORUL ! In asa hal incat nici cu ALt CTRL DELETE nu mai pot salva nimic, decat cu restart de la Power... Inca o data mai precizez: ambele calculatoare NU AU PROBLEME FIZICE! Chiar le-am verificat cu ocazia asta! + de asta, la nici un alt program/aplicatie nu se comporta in felul asta, mai ales cel de-al 2-lea PC... Am mai vb cu o gramada de prieteni/amici, majoritatea au avut probleme cu noul Yahoo! Messenger dar, totusi nimeni cum am eu! Interesant nu?:) Pe Yahoo! Helper mi se recomanda SEC reinstalarea messengerului si salvarea arhivei pe un alt computer din retzeaua locala, ceea ce mi se pare deja o tampenie! VA rog venitzi cu ceva idei cat de cat macar, sincer, cateodata devine bun de calcat in picioare yahoo! Messenger asta...daca era din carton sau plastic, cre' ca-l aruncam de mult in WC sau ii dadeam foc :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×