Sari la conținut
Forum Roportal
alexutzu

Probleme si erori diverse - yahoo messeger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

incearca sa iti instalezi alta versiune de windows

 

ca degeaba ai formatat daca windosul ce il ai ii cu probleme...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ati vazut ca a aparut o noua varianta de mess? :evil: poti sa vorbesti PC-telefon, contra-cost,desigur

problema este ca e varianta beta :crazy:

am oroare de programele beta, pana nu apare varianta finala.... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu am oroare de aceste versiuni beta, dar ele sunt folosite pentru a se vedea daca produsul mai trebuie imbunatatit, daca consumatorii sunt multumiti de calitatea acestuia si de facilitatile pe care acesta il ofera....iar dupa ce se decide daca produsul este gata pentru utilizare in varianta in care este sau mai trebuie imbunatatit, se elibereaza pe piata in varianta finala. :crazy:

PS: Asa a fost si cu ymsgr7... :crazy:

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca singura noutate e posibilitatea de a efectua convorbiri PC-Telefon (nu cred ca se aplica totusi si pentru Romania) atunci raman la versiunea 7...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, asta e singura noutate inca

nu l-am avut instalat mai mult de 5 min ca deja facea fitze :crazy: asa ca nu l-am studiat prea bine,deci nu stiu dc.si romania e inclusa (dar cred ca nu :crazy: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pls, pay attention, deja Messengerul a ajuns uneori mai important decat telefonul... Pana si in ditamai Windows XP Pro Sp2 cu ultimele update-uri facute, OS in care e deja clasic avantajul ca o eroare de program sa nu mai reuseasca sa-ti afecteze tot sistemul (cum se intampla, candva odata pe Win 95,98, si ME) dracia asta de Yahoo! Messenger de "ultima generatzie" a reusit "performantza" sa-mi blocheze sistemul de-a binelea! Efectiv, nici cu ALT+CTRL+DELETE nu mai reuseam sa salvez ceva, deci sunt nevoit sa restartez PC-ul de la Power... Mai nasol este ca aceasta problema am avut-o la 2 calculatoare, 2(doua) sisteme complet diferite dar legate in retzea , respectiv: 1celeron 320 la ~2,4Ghz, 128DDR si Video S3 Virge de 64Mb (pe care rulez Win XP pro SP2) si un Pentium II la 400, cu 128RAM si un AGP de 8Mb (pe care am avut Win98Se si Win Me, la ambele OS-uri si ambele calculatoare avand acceasi problema cu blocarea PC-ului doar pe Yahoo! Messenger!) Mentzionez: ambele calculatoare nu au nici un fel de pb fizica, nu poate fi vb de bad-uri pe hard, deci la nici un alt program nu am avut parte de asemenea comportament, nici chiar de la vechiul yahoo! Messenger v.6x dar pe care nu-l mai pot folosi, e usor de inteles de ce...Nu stiu, chiar sunt curios daca a mai avut cineva dintre voi pb asta, sau daca poate cineva sa-mi vina c-o idee. Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca Messengerul ti-a consumat mai multa memorie decit isi puteau permite sistemele de operare sa ii aloce si ti-a blocat totul. Iti sugerez sa iti mai pui memorie ram.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc. Ai putea sa descrii mai detaliat ce se intampla ?

Eu unul n-am reusit sa inteleg.

Editat de ALX

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa spun ca in ultimele saptamani am mari probleme cu yahoo messenger(tin sa precizez ca am varianta messenger voice 7.0).Problema este ca se inchide din senin,eu la inceput am crezut ca e vb de ceva flood....pana cand cineva ma lumineaza si imi spune ca e ff probabil ca cineva sa imi fi aflat parola si imi intra in id.Mi-am schimbat parola si din nou am aceasi problema.Mi se inchide ,fara a se reconecta, ca si cand as face sign out.As vrea sa stiu si eu de ce mi se intampla asa ceva....si ce as putea faca ca sa nu mai mi se intample acest lucru enervant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa spun ca in ultimele saptamani am mari probleme cu yahoo messenger(tin sa precizez ca am varianta messenger voice 7.0).Problema este ca se inchide din senin,eu la inceput am crezut ca e vb de ceva flood....pana cand cineva ma lumineaza si imi spune ca e ff probabil ca cineva sa imi fi aflat parola si imi intra in id.Mi-am schimbat parola si din nou am aceasi problema.Mi se inchide ,fara a se reconecta, ca si cand as face sign out.As vrea sa stiu si eu de ce mi se intampla asa ceva....si ce as putea faca ca sa nu mai mi se intample acest lucru enervant.

 

 

Eu stiu ca problema asta apare cand iti foloseste altcineva id-ul, dezinstaleaza-l su instaleaza-l din nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×