Sari la conținut
Forum Roportal
bostes

Ce parere aveti despre Victor Ponta: buna sau proasta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti despre Victor Ponta: buna sau proasta?

 

Parerea mea:

Conducator mai potrivit decit Victor Ponta pentru demolarea PSD-ului era, trebuie sa recunosc, dificil de gasit.

Cu acest “mic Titulescu” cum i se mai spune, Partidul Social Democrat va inregistra o cadere majora la viitoarele alegeri parlamentare. Individul are un comportament (si un fel de a fi) mult prea nepopular, din tot ceea ce face si spune iesindu-i la iveala numai trasaturi negative: arivist, carierist, impertinent, tupeist, bun de gura, demagog, fara onoare, plin de el, immoral, smecher, mincinos, fara caracter, etc..

 

Va trebui sa ne obisnuim in urmatoarea perioada cu o ploaie de afirmatii obraznice venite din partea acestui specimen care, dupa toate, mai este si usor santajabil datorita anturajului in care se invirteste. Au fost urmariti, fotografiati, filmati si compromisi, total sau partial, mai multi politicieni, unii, cel putin aparent, oameni seriosi.

Victor Ponta poate fi eliminat, prin documente compromitatoare, oricind, usor. Posibil, numai in conditiile cind va candida la presedintie, doar alaturi de componenti ai lumii interlope, sa aiba vreo sansa de a deveni seful statului ca altfel, sincer, nu vad cum sa fie ales.

 

Odata cu alegerea lui Victor Ponta ca presedinte PSD-ul si-a semnat condamnarea la moarte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi este antipatic dar in final conteaza ce face. Pana acum au plecat 2 persoane cu o imagine bune astept sa plece cei cu imagine proasta eventual...sau sa mai plece si altii. Sarbu probabil ca ar fi cel mai bun ministru al muncii pe care il poate avea Romania. Daca PSD era preocupat de altceva decat putere atunci il lasa pe asta sa fie ministru in decembrie si castiga si un capital de imagine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce parere sa mai am. Am avut una bunicica la inceput (cred ca il subestimeaza multi datorita faptului ca arata mai tanar decat e). Dar se intampla ceva putred in patridul ala - retrageri dubioase, santaje... Nu ma mai preocupa soarta PSD-ului. Sper ca PNL-ul ii va lua locul de cel mai puternic partid din opozitie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PSD-ul nu a avut de unde alege.Ponta a fost preferat pentru a crea imaginea unui partid in reformare si intinerire,dar atentie ,nu Ponta este liderul reformator care este impins in fata, ci echipa partidului ,constienta chipurile de greselile trecutului si dornica de a scrie o noua fila de istorie politica glorioasa. Ponta este doar o unealta ,care are si el probabil propriile ambitii si planuri politice.

PNL-ul scade din ceea ce a crescut artificial pe risipirea banilor publici.

PDL-ul scade prin erodarea intr-o guvernare ce nu poate da solutiile asteptate.

PSD-ul scade prin imaginea dezastroasa de lupta pentru putere ,chiar si in interirul partidului.Lupta in numele intereselor private si de grup.Ponta nu are cum sa capaciteze electoratul.Se dovedeste a fi un produs al aceleiasi echipe corupte aflate la conducerea PSD.

Ramane de vazut daca va castiga cineva ,ceea ce pierd dinozaurii cei mari.Poate noul proiect al independentilor,poate alte forte,dar parerea mea este ca scade interesul politic al romanilor si creste pe masura ,revolta si fronda.Sa dea Dumnezeu sa se manifeste doar prin absenteism si sa nu avem o situatie precum recent am vazut in Grecia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu astept sa vad o opozitie cu solutii nu doar una de propaganda la TV.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ponta e bun de presedinte la banca de neajunsuri.I-a suflat in scula lui Iliescu toata viata lui ca i-ar fi spus ala odata c-ar fi bun de presedinte al Romaniei.N-avem oameni cu vana toti sunt lingaii cuiva,unii ai rusilor,unii ai americanilor sailalti ne lingem intre noi,vaide mama noastra ne terfelesc fiecare cum vor.Pai Ponta are ceva in cap?sa sara sa-l bata pe Boc?Asa stie el sa faca politica?Nu e nici la nivelul lui Nati Meir.Fugiti ba cu Pinochio asta d'aci!nu ne facusem cu asta de rusine p'afara si asa mai avem una prin Parlamentul Europei, inchid televizorul de frica sa nu vad ridicolul cand vorbeste(citeste)ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victor Ponta este ca un baietel frustrat in relatiile cu fetele, posesor al unui Opel Kadett portocaliu din 1990 inmatriculat la Varna, tunat cu bare de Golf 5 adaptate cu mult kit, cu o domnisoara in dreapta europarlamentar, pentru care pleaca cu scartait de roti de la semafor. Domnisoara este impresionata, ca multa minte n-are, ceva scoala a facut, dar de gura si pe banii taticului, dar daca scrie un text pe retele se vede ca este certata cu cratima sau alte reguli de-astea care nu mai sunt la moda. Dar nu conteaza. Viata e frumoasa, Victoras se simte potent cand accelereaza in forta si iese fum cat de la o bomba atomica pe tevile de esapament adaptate de la un BMW si montate la repezeala de un mecanic prieten din Teleorman.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Victor Ponta este ca un baietel frustrat ... cu o domnisoara in dreapta europarlamentar, pentru care pleaca cu scartait de roti de la semafor. 

 

Da' unde-si lasa nevasta a doua cand pleaca in deplasare la Varna sau in Croatia ... sau ma rog, unde-i convine???

Sper ca n-ajunge presedintele romaniei niciodata!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×