Sari la conținut
Forum Roportal
alexutzu

Probleme si erori diverse - yahoo messeger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...Eu nu. Cel putzin pana acum vreo 5-6 zile. Folosesc Windows XP Pro SP3, il am de acum mai mult de o luna iar ca versiune de Yahoo! Messenger, folosesc deja clasicul 7.0. De aproape o saptamana, insa, imi apare ca error message, ciudatenia "Y.pager.exe generated errors in module "unknown" If you continue experience this problem, restart your computer!" de obicei cand incerc sa-mi accesez arhiva de mesaje sau atunci cand inchid webcam-ul dar si din senin cand pur si simplu doar "stau" pe messenger. Faza si mai naspa este ca de cele mai multe ori, dupa acea eroare chiar daca sistemul rezista si nu se blocheaza calculatorul, eu practic nu mai pot sa accesez Yahoo! Messenger, ma refer la soft atunci cand dau dublu click deci nu la conectare. In acele cazuri trebuie sa dau restart la PC, altfel nu mai am cum...

...De peste 5 ani de zile de cand am calculator personal si alti 3 ani de internet acasa, nu am mai intalnit nici un soft care sa-mi arate o eroare fara sa-mi spuna modulul in care a fost generata. Cu atat mai mult la Win XP! Unde sa fie oare problema? Plss...incercati macar. :tease:

Editat de e-X-plorer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este un conflict, probabil cu asa zis-ul Service Pack 3. Din cite am inteles, un asemenea SP3 nu exista din punct de vedere oficial, e doar SP2 si o compilatie de actualizari ulterioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cea mai mare porcarie e Yahoo Messenger with voice 7.5 BETA!sa nu il luati ca luati o teapa....................

 

Cum ai si spus e versiunea beta si e pusa pentru a fi testata. Cand o sa scotata versiunea finala probabil nu o sa mai existe problemele astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as zica ca e de vina neaparat Service Pack-ul ci mai degraba debugger-ul de Windows; acel "Dr. Watson". Monitorizeaza procesele deschise in timpul aparitiei erorii (CTRL+ALT+DEL). Daca-ti apare in lista drwtsn32.exe atunci e clara treaba.

 

Iti spun pentru ca si eu patesc..dar nu neaparat doar la Y! Mess....mi se blocheaza sistemul cand incerc sa deschid fisiere media..sau anumite aplicatii..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ai si spus e versiunea beta si e pusa pentru a fi testata. Cand o sa scotata versiunea finala probabil nu o sa mai existe problemele astea.

mdea, ce sa-i faci, in politica lor, userii sunt folositi pe post de cobai... :tease: Dea Dzeu sa se extinda Google cat mai repede...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-as zica ca e de vina neaparat Service Pack-ul ci mai degraba debugger-ul de Windows; acel "Dr. Watson". Monitorizeaza procesele deschise in timpul aparitiei erorii (CTRL+ALT+DEL). Daca-ti apare in lista drwtsn32.exe atunci e clara treaba.

 

Iti spun pentru ca si eu patesc..dar nu neaparat doar la Y! Mess....mi se blocheaza sistemul cand incerc sa deschid fisiere media..sau anumite aplicatii..

Din pacate, nu-mi apare nici la aplicatii, nici la procese. Dar Y!M-ul continua sa fie la fel de imprevizibil... Am sa incerc sa caut pe GooGle poate gasesc vreun programel de monitorizare a erorilor fie si in trial version. :tease: Error Killer, sau ceva de genul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mdea, ce sa-i faci, in politica lor, userii sunt folositi pe post de cobai... :tease: Dea Dzeu sa se extinda Google cat mai repede...

Mda, ca ce mi-e Google Talk si ce mi-e Skype.. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa fara suparare dar cumva este un serviciu free? cred si eu ca toate firmele respectate sunt cele pe care le platesti oricum pt mine Y! e OK afera atatea servicii free :yahoo: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totusi iti recomand sa faci o incercare. Da un disable la Dr. Watson

 

Start -> Run -> regedit.exe; cauta cheia:

 

SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AeDebug

 

Name: Auto

Type: REG_SZ

 

Value: 0 disable

Value: 1 enable

 

Setezi 0..da un restart si monitorizeaza din nou Y! Mess.

Daca tot face figuri, inseamna ca softul e de vina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×