Sari la conținut
Forum Roportal
o scorpie

Barbatii si Cosmetica

Postări Recomandate

Ok.

Putem vb si de masculinizarea femeilor.Sau feminizarea barbatilor.

Ori poate atunci titlul acestui topic trebuia sa fie alta.Dar ma rog....

Intrebarea mea se refera de fapt la igiena zilnica normala si ce anume depaseste asta?

Ori un barbat nu mai e barbat daca nu se epileaza regulat,sau nu face tratamente faciale?

Ori va fi mai simpatic in ochii unei femei?

Ca cred ca despre asta e vb aici.

Se aranjeaza atata doar pentru femeie sau pentru ei insisi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca pentru el in mare parte ,ptr ca se respecta asta tine de educatie ,si in mica masura si ptr femei..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si respectul acesta de sine implica neaparat si tratamente faciale?

Ca eu ca femeie,cand intalnesc pentru prima oara un barbat...vad eu ca el face regulat tratamente faciale?

Ori imi dau seama ca omul din fata mea este curat?

Eu asa cred: barbatul care depaseste limita "bunului simt" in ceea ce priveste igiena corporala, vrea sa atraga atentia, ori vrea sa corespunda unui anumit tipar.Poate ma insel.

De asta am vrut sa vb despre asta.

 

Si cealalta parte:de ce credeti ca femeile se masculinizeaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce intelegi tu prin depasirea "bunului simt in ceea ce priveste igiena corporala"? Daca omul are probleme cu tenul si trebuie sa faca niste tratamente cu o frecventa mai mare? Poti atrage atentia si fara igiena dar atunci e de rau....

E un standard de cate ori sa faci dush pe zi, de cate ori sa-ti schimbi ciorapii, chilotii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu la asta m-am referit.

Igiena bunului simt,dupa mine: dusuri zilnice,spalarea dintilor, schimbarea hainelor,tratament daca ai probleme cu tenul,tratamente de par daca ai probleme(de orice fel), tratament la picioare daca ai probleme,etc.

Ce depaseste "bunul simt",dupa mine: tratamente faciale,daca nu ai nevoie,tratamente antirid,tratamente la par cu diferite lotiuni,cu foarte multe lotiuni,solar,etc.toate astea mi se par in exces.Si nu cred ca e vb de educatie.Ori daca nu se educa ei pe ei insisi asa. :brunette:

 

Si la femei? Ce ne masculinizeaza?

 

Lacul transparent la barbati?

Epilatul facial?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tratamentele antirid se fac inainte de a aparea ridurile .

Iar cu tiparele ,da exista .

Citeste Dandysmul -O istorie.

Nu trebuie sa ai probleme cu tenul ca sa faci tratamente,pur si simplu vrei sa imbatrinesti frumos.

De aia exista geriatrie si alte tratamente mai bine zis este un mod de viata ,si exista din antichitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sentimentul ca ,poate avea o familie fara barbat ,ca poate conduce o companie la fel ,intrun cuvint ca poate face tot ce poate si un barbat.

Iar ce anume va face feminine..rochile si fustele,parul mai lung ca al barbatilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu are posibilitate? Alta decat a avea o familie fara barbat? De asta poate fi inca feminina.

Dar cum ziceai,era doar un sentiment,nu?

Dar ce propun barbatii mai exact,sa devenim mai feminine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca nu are posibilitate? Alta decat a avea o familie fara barbat? De asta poate fi inca feminina.

Dar cum ziceai,era doar un sentiment,nu?

Dar ce propun barbatii mai exact,sa devenim mai feminine?

Nu era vb despre asta ,ci de faptul ca asa aleg sa traiasca si asta o spun femeile ,nu eu.

Eu nu propun nimic,sa fie ele insisi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×