Sari la conținut
Forum Roportal
bunicutzuION

Cenzura??? Andrei Gheorghe, concediat de la Realitatea TV

Postări Recomandate

Eu foloseam 34 pe ruta Obor - Sudului. De 2 ori a trebuit sa stau 20-30 minute pana sa vina vre-un tramvai. Va imaginati cat de aglomerate erau. In plus, vestitele "semafoare alergice la ploaie" care paralizeaza tot traficul in Bucuresti. De mai multe ori sa-a intamplat sa fac cu tramvaiul 15-20 minute pana sa traversez o intersectie. Probleme de genul asta nu am avut pana la alegerile la primaria Bucurestiului.
daca in tara asta problema cea mai mare este un semafor atunci sa-a dus dracu sistemul de valori :)

 

Nu stiu ca a facut in 5 luni de zile sau ce a vrut sa faca, dar urmarile sunt din cele mai nefericite. Cele mai sus mentionate. Unde sunt apartamentele promise spre a fi construite ? Atat de Nastase cat si de Basescu. Dar cred ca primaria are datoria de a se ocupa de constructiile sociale sau pentru tineri. Anul trecut au fost date in folosinta nu mai mult de 10 apartamente sociale....  :socca:  :socca:  :socca:  :socca:  :socca:  ma ameteste cifra... Foarte multa lume din provincie a venit in Bucuresti din diverse motive pentru ca apoi sa se stabilesca aici. Impreuna cu cei care lucreaza in afara, acestia fac ca cererea de locuinte sa fie tot mai mare... dar contrar logicii apartamente nu se construiesc. Ne mai miram de ce au crescut si vor creste preturile la locuinte, nu numai in bucuresti cat si in toata tara.

spui ca ajungi la sudului cu tramvaiul 34. atuci iti aduc aminte ca langa stadionul de pe oltenitei, doua statii de tramvai de la big, sa-au dat anul trecut in folosinta 4 blocuri nou-noute :) de ce nu suntem cinstiti cand afirmam ceva? :)

 

Nastase a facut aceasta afirmatie... nu e scuzabil. Dar Basescu a facut gafe internationale "... a venit sa-si malaiul...", si altele cateva in perioada campaniei electorale. UN PRESEDINTE NU ARE VOIE SA FACA ASEMENEA GAFE. 

 

ai vazut tu vreun ziar international sau vreo replica dura din tarile atacate de basescu? eu nu. si stii de ce? pentru ca ei stiu despre ce este vorba si au tacut malc. dovada ca la doua saptamani dupa declaratia lui basescu, acesta a primit o invitatie de la un ministru francez... si aici este mai vinovat basescu ca a strigat hotii decat cei ce au furat... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

goppo a scris

 

Andrei Gheorghe a fost concediat ieri de la Realitatea TV. Povestea e simpla. Miercuri seara, Adrian Nastase si Traian Basescu au avut singura disputa televizata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Majoritatea mesajelor postate de bunicutuION pe acest forum (si nu numai de el) m-au facut sa-mi intaresc convingerea ca Basescu NU e bun sa fie presedinte. No offence !!!
Ciudat ca doar eu am comentat in special declaratiile si felul in care e adevaratul Adrian Nastase .

Cand te-ai convins ca Basescu NU e bun sa fie presedinte? Atunci cand Nastase a vrut sa testeze nevestele jurnalistilor?

Eu nu ti-am cerut votul. Nu ma vota Eu nu candidez.

Dar Nastase da

 

 

Principalul lucru pe care il reprosez lui Basescu este lipsa diplomatiei.

Basescu are si diplomatie dar are ceva ce lui Nastase ii lipseste cu desavarsire:

Respectul pentru romani

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca in tara asta problema cea mai mare este un semafor atunci sa-a dus dracu sistemul de valori :)
Nu, dar daca nu a fost in stare sa conduca un oras, nu stiu cum se va descurca cu o tara intreaga................

 

cam asa este ideea :arrow:

 

Sa-nteleg ca a crescut Basescu si-n ochii tai? :)

 

 

Ba tocmai NU ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca in tara asta problema cea mai mare este un semafor atunci sa-a dus dracu sistemul de valori :)

 

Nu, dar daca nu a fost in stare sa conduca un oras, nu stiu cum se va descurca cu o tara intreaga................

 

cam asa este ideea :arrow:

 

Sa-nteleg ca a crescut Basescu si-n ochii tai? :)
Ba tocmai NU ::): ::): ::(:

 

SUBSCRIU !!!! ::(: ::): ::): ::): ::): ::):

 

Draga loredana.popescu ai surprins exact esenta si filozofia intergii dezbateri !!! ::): ::): ::): :!: :!: :!: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rezultate Alegeri Generale noiembrie 2004 din Comunitarea Romaneasca din Canada

 

TORONTO

 

A. Numarul cetatenilor care au votat – 973

 

B. Voturi pentru Presedinte (doar primele 3 locuri)

 

1. Traian BASESCU – 771

2. Gheorghe CIUHANDU – 82

3. Adrian NASTASE - 79

 

C. Voturi pentru Senat (3)

 

1. Alianta de.A. – 718

2. PNTCD – 93

3. PSD+PUR – 68

 

de. Voturi pentru Camera Deputatilor (3)

 

1. Alianta de.A. – 728

2. PNTCD – 85

3. PSD+PUR – 67

 

MONTREAL

 

A. -1204

 

B.

1. Traian BASESCU - 1056

2. Gheorghe CIUHANDU – 71

3. Adrian NASTASE – 36

Basescu are de 30 de ori mai multe voturi

C.

1. Alianta de.A. – 959

2. PNTCD – 104

3. PSD+PUR – 39

 

de.

1. Alianta de.A. - 953

2. PNTCD – 108

3. PSD+PUR – 38

 

 

 

OTTAWA

 

A.– 330

 

B.

1. Traian BASESCU – 242

2. Adrian NASTASE – 37

3. Gherghe CIUHANDU – 22

 

C. 1. Alianta de.A. – 226

2. PSD+PUR – 39

3. PNTCD – 32

 

de.

 

1. Alianta de.A. – 231

2. PSD+PUR – 36

3. PNTCD - 23

 

 

N.R.

Rezultatele au fost primite prin amabilitatea consulatului general din Toronto

http://www.observatorul.com/Default.asp?ac...wdetail&ID=1711

 

 

 

http://www.voteaza.org/vot2004/vot_diaspor..._primul_tur.htm

 

TOTAL in diaspora

Nastase 9703

Basescu 21157

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

off-topic : Bine ai venit pe roportal , tovarase CEAUSESCU ! ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa va anunt dar Andrei Gheorghe nu a fost dat afara!vezi evz de ieri si te convingi!Intr-adevar au fost discutii pe aceasta tema intre sef si subaltern !dar se pastreaza in continuare colaborarea!asta de ce n-ati mai extras-o din ziar?Probabil ca va termina topicul din start!Astia sunt liberalii si pd-isti doamnelor si doamnelor!Ar fi trebuit sa scoateti tot articolul ca sa puteti trage asenmenea concluzii pripite!Ori asta sigur nu se intampla daca dadeati un siplu copy /paste de la evz,prietenii vostri!patetic!paie in batatia vantului ce sunteti!Si mai ziceti ca sunteti tari....la revedere!va spunem la revedeeeeereee,va spunem la revedeeeeereeee!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rezultate Alegeri Generale noiembrie 2004 din Comunitarea Romaneasca din Canada

 

TORONTO

 

A. Numarul cetatenilor care au votat – 973

 

B. Voturi pentru Presedinte (doar primele 3 locuri)

 

1. Traian BASESCU – 771

2. Gheorghe CIUHANDU – 82

3. Adrian NASTASE - 79

 

C. Voturi pentru Senat (3)

 

1. Alianta de.A. – 718

2. PNTCD – 93

3. PSD+PUR – 68

 

de. Voturi pentru Camera Deputatilor (3)

 

1. Alianta de.A. – 728

2. PNTCD – 85

3. PSD+PUR – 67

 

MONTREAL

 

A. -1204

 

B.

1. Traian BASESCU - 1056

2. Gheorghe CIUHANDU – 71

3. Adrian NASTASE – 36

Basescu are de 30 de ori mai multe voturi

C.

1. Alianta de.A. – 959

2. PNTCD – 104

3. PSD+PUR – 39

 

de.

1. Alianta de.A. - 953

2. PNTCD – 108

3. PSD+PUR – 38

 

 

 

OTTAWA

 

A.– 330

 

B.

1. Traian BASESCU – 242

2. Adrian NASTASE – 37

3. Gherghe CIUHANDU – 22

 

C. 1. Alianta de.A. – 226

2. PSD+PUR – 39

3. PNTCD – 32

 

de.

 

1. Alianta de.A. – 231

2. PSD+PUR – 36

3. PNTCD - 23

 

 

N.R.

Rezultatele au fost primite prin amabilitatea consulatului general din Toronto      

http://www.observatorul.com/Default.asp?ac...wdetail&ID=1711

 

 

 

http://www.voteaza.org/vot2004/vot_diaspor..._primul_tur.htm

 

TOTAL in diaspora

Nastase       9703

Basescu   21157

 

 

Intr-adevar ti-ai ales o sursa buna!diaspora!dar poti sa tragi o concluzie pe baza a 22200 de voturi?Nu cred!Dar asta e!In orice caz te inseli amarnic luand in calcul o cifra atat de mica!In Italia de exemplu sunt peste 500.000 de romani cu drept de vot asa ca 22200 sunt un nimic!te credeam daca diaspora venea cu cifre de ordinul sutelor de mii nu cu fleacuri!Hai alte argumente ca base e bun?astept ca nu plec nicaieri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Latinu a scris"Hai alte argumente ca base e bun?astept ca nu plec nicaieri!"

 

Asteapta...ai rabdare...sa mai caute omu',sa se mai documenteze...eventual sa mai intre pe site-ul marinarului ce viseaza la presedintie...crezi ca este asa de usor sa dai copy/paste..!!!!!! ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×