Sari la conținut
Forum Roportal
garcica

Sfaturi pt elevii galagiosi....eu chiar am nevoie,help!

Postări Recomandate

Auzi, bai, fato... Greseala cea mai mare a fost a parintilor tai... Daca te bateau cand trebuia, nu mai erai tu acuma geniu neinteles si stateai linistita in banca si invatai ca toti copchiii normali. Crezi ca este cineva obligat sa te suporte pe tine? Asa cum spui, invatamantul nu mai este obligatoriu dupa 10 clase, statul iti plateste scoala, asa ca din partea mea n-are decat sa te exmatriculeze. Se scutesc si ei de niste boli nervoase sau dureri de cap si toate alea.

Esti prost crescuta si educata, probabil ca si pe parintii tai ii aduci la limita disperarii - sau esti de pe la vreun camin? numai asa s-ar explica..

Crezi ca esti "bengoasa" ca esti nonconformista? Ai depasit demult limitele nonconformismului. In viata n-o sa ajungi cineva cu felul asta al tau de-a fi. Du-te la o scoala particulara. Sa vad daca-ti mai da mana sa faci tu ce vrei in clasa pe banii maica-ti si ai lui taica-tu. Si scrie naibii corect, ca iti strici reputatia de fata inteligenta care esti.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata unde poti gasi un ajutor:

Hiperactivitate

sau aici:

Hiperactivitate

Trebuie sa fii sincera si cu tine, sa te uiti in oglinda si sa te intrebi daca vrei intr-adevar sa faci ceva pentru tine. Daca nu esti gata sa recunosti partea ta de vina, este posibil ca in viitor sa te linistesti singura, dar este posibil ca starea ta sa se agraveze. Te-ai intrebat ce vei face la un serviciu? Tot asa te vei comporta? Sau cand te vei casatori?

La varsta ta anumite manifestari sunt perfect normale, altele se pot transforma in probleme mai grave odata cu trecerea timpului. Vorbeste cu psihologul scolii sau cu un alt psiholog. Nu-ti fie teama. Ei pot sa-ti faca niste teste si sa-ti spuna cu oarecare precizie daca este hiperactivitate, dificultati de adaptare sau altceva. Este doar spre binele tau, Gandeste-te la asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iata unde poti gasi un ajutor:

Hiperactivitate

sau aici:

Hiperactivitate

Trebuie sa fii sincera si cu tine, sa te uiti in oglinda si sa te intrebi daca vrei intr-adevar sa faci ceva pentru tine. Daca nu esti gata sa recunosti partea ta de vina, este posibil ca in viitor sa te linistesti singura, dar este posibil ca starea ta sa se agraveze. Te-ai intrebat ce vei face la un serviciu? Tot asa te vei comporta? Sau cand te vei casatori?

La varsta ta anumite manifestari sunt perfect normale, altele se pot transforma in probleme mai grave odata cu trecerea timpului. Vorbeste cu psihologul scolii sau cu un alt psiholog. Nu-ti fie teama. Ei pot sa-ti faca niste teste si sa-ti spuna cu oarecare precizie daca este hiperactivitate, dificultati de adaptare sau altceva. Este doar spre binele tau, Gandeste-te la asta!

De ce mi-ar fi teama....MIE??????....dar nu mai are rost,am 17 ani...ceea ce mi-ati spus dvs e mai mult pt copiii mici pana in 14 ani,la mine n-o sa aiba sanse,si nici nu cred c-ar fi avut...nu se poate cu asta......P.S..Amaroooooooooooo......am parinti fatoooooooooooooooooooo......dar nu stiu tot ce fac la scoala..decat pe jumatate si pana la urma.nu fumez,nu beau,nu ma droghez.....fata!!!....arat bunele maniere cui vreau.....si pana m-oi angaja cred ca ma voi schimba,mai sunt vreo 5 ani pana atunci,deci omul se schimba putin cate putin,dar eu am nevoie de ajutor acum pe moment.............la scoala,nu zic ac nu fac prostii si afara cu prieteni,dar acum in timpul scolii nu fac decat sambata si duminica dupa-masa,in rest in timpul scolii,am multa energie si daaaaaaaaaaaaaaaaa....zace teribilismul in mineAnca/maria..exact cum ai spus..........si inca o data....am fost la 2 psihologi...si vreo 4 consilieri scolari,si nici unul n-a reusit sa ma convinga,sa-mi dea sfaturi bune,si pt ac n-amvrut sa-l ascult si pt ca mai mult prof ma duceau la ei si eu mai mult imi bateam joc de ei,decat o data am fost din proprie initiativa.....dar tot asa,nu sunt buni pt mine psihologi.......asa cred eu,din cati am vazut..........DECI,INTELEG CA N-AM SCAPAREEEEEEEEE?????????pana la urma,gataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa fratilor ca m-ati plictisit.....atata morala de cacao de la voi.o vorba inteleapta n-am auzit decat de la vreo 2-3 in rest,ati fost de mamaliga toti. O:) :doh: :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu v-ati prins ca fatuca asta a venit aici sa rada de voi? O:) mai bine n-o bagam in seama si o omoram cu indiferenta. Orice i-ati zice o sa va raspunda in doi peri ca-i cea mai tare din parcare si mai cula dintre cule!

Lasa-ti-o in prostia ei ca si-asa n-o sa se trezeasca....:doh:

 

si eu ii recomand sa citeasca topicul asta:

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic9106.html

poate se recunoaste si ea pe undeva...:blink: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant ca e plina de sine si tupeista oriunde, dar nu in familie, unde tremura pentru ziua de luni cand mami o sa afle din nou despre comportamentul ei deviant. O:)

Explicatii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bey baiatule,da' tu ai impresia ca mami e ca maicata???????nu mi-e frica de mamai...ca doar n-o da in mine,ma simt eu aiurea atunci cand vad ca mereu ii du lacrimile cand e chemata la scoala,dar mereu ma intelege,stie ca am note bunicele,stie ca am si eu dreptatea mea si mai ales ca eu stiu sa-i intru sub piele si s-o fac sa uite repede.......eu ziceam ca mie mi-e cam teama de consiliu,cand voi fi bagata in el,de aia mi-e frica,ca acum nu mai pot sa-mi bat joc de prof la consiliu de fata cu directorul,ca totusi sunt a 11-a si ma vor exmatricula,acum trebuie doar sa dau o promisiune d-aia cu o lacrima pe fata,asa cum numai eu stiu si scap poate de exmatriculare acum si imi iau doar preaviz(mustrare),si apoi poate v-a veni si exmatricularea,nu stiu...ca doar n-oi fi vreo MAMA OMIDA sa stiu....asa ca nu te ingrijora,ca n-ai nimerit-o pe asta cu frica de parinti.Mai vrei ceva sa-ti raspund...dar nu tie...ca doar ti-am dat ignor,ramai cu ignor,daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti culmea, fetito. Singura ai spus mai devreme ca esti maestra la prefacatorie. Iti pasa de parinti cum imi pasa mie de un copac de pe strada. N-ai fi tu in stare sa-ti castigi existenta singura, nici de-a naibii. Da' la vorba esti buna. As putea sa pariez ca esti in zodia Gemenilor sau Varsatorului. Am remarcat ca esti extrem de labila psihic. Nu ti-ar strica sa-l suni pe doctorul Bebe Mihaiescu, sau sa-l cauti. Cand descopar cartea, iti dau si numarul de telefon.

 

Succes maine !! Eu inca te iubesc :derisive:

Editat de daemon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

garcica, userul acesta este pe previzualizare permanenta. pe romaneste, ca sa pricepi, toate postarile necesita aprobarea moderatorilor pentru a aparea.

 

userii [tupeista] si [spiridusa] au ban.

 

pentru distractii de timpul liber si consumarea energiei iti recomand mult sport. pentru cand ai chef sa mai postezi tampenii si " 'sto-uri", iti recomand orice alt forum 'vrea' muschii tai, in afara de acesta.

 

o zi buna. topic inchis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×