Sari la conținut
Forum Roportal
garcica

Sfaturi pt elevii galagiosi....eu chiar am nevoie,help!

Postări Recomandate

da nu-nteleg ce sfaturi doreste???? ce a scris lumea nu i-a convenit, mereu are ceva de comentat!!!! ce dumnezeu poti sa-i spui???? fiecare am zis cum eram noi in scoala, ce am facut, ea are propriile ,,jocuri'' la ora.... ori se potoleste ori este data afara...si are experienta, la cate scoli a schimbat pana acum..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

auzi..serios acum, tu ce sfaturi astepti? fiecare ti-a zis sa te potolesti, ti-au sugerat distractii mai pasnice... ce vrei sa-ti mai spuna lumea???? chiar nu inteleg, sincer, ce vrei sa auzi? sau vrei sa faca cineva psihoterapie cu tine? ok..ma ofer sa fac consiliere psihologica, ma cauti si vb... sau citeste raspunsurile data de anca/maria ca tot ti-au placut si gata...alte sfaturi de unde??? sa-ti spuna cineva sa chiulesti, sa parasesti scoala, sa....ce? auto-sfatuieste-te tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mey mey mey...............hoooooooooooooooooooooooooooo..gata..sunteti chiar exagerati,eu vreau niste sfaturi carre nu le-am auzit,unele care sa ma puna pe ganduri,sa stiu cum ar veni ceva de frica,pt ac mie sincera sa fiu,cum i-am vb si ras in fata d-nului director cand am fost dusa la el ultima oara,nici frica de directori nu-mi mai e....vreau ceva care sa ma impinga sa ma potolesc.In primul rand,n-am ce face sa te caut pe tine Anoooooooooooo...sa sti ca am fot si la psiholog dar nu au reusit as ma cuminteasca,acum merg si al consilierul scolar si mai mult imi bat joc de ea,nu se pricepe un singur om sa-mi dea niste sfaturi bune,ci ami multi,impreuna veti agsi un sfat bun,si de aceea vreau sa aleg din ami multe sfaturi de-ale voastre pe cel4e mai bune,si sa stau putin sa le analizez,ce-i asa de greu de inteles.Nu stiu cand v-a fi consiliu,dar mami e chemata luni al scoala.....si nu stie tot ce am facut si aici in liceu,pt ca n-am degand s-o mai supar si cu acest liceu,pt ca in toate eram vb ca "pericol public",si cum aici la acest liceu nici prima zi n-am stat cuminte ac am si fost dusa la director,deci va dati seama.........................................ORI imi dati sfaturi ca-lumea ori taceti odata. :inlove:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai...continua sa aruncati cu cosul de gunoi ( ce naiba o fi asa distractiv sa murdaresti toata clasa, ca doar a voastra este, sau va place sa stai ca in grajd??!!), cu hartie plina de saliva, si alte distractii "inteligente", ca poate profu se da pe brazda si incepe sa vina cu casetofonul la scoala sa ascultati in ore Mafia sau Manele.... e foarte bine ce faci, bravo!!!! :inlove:

Da'o naibii de carte, la ce sa o citesti? Nu iti face nici un bine si mai e si pierdere de vreme!!! Las'o in colo ca au ai tai bani sa te intretina pana iesi la pensie, pt ca la mentalitatea care o ai oricum nu te ajuta facultatea....Stai linistita draga mea, toti profii, consilierii, psihologii sunt niste tampiti care vor sa te indobitoceasca... sa nu cumva sa'i asculti!!! E COOL sa faci tot ceea ce faci, si nu cumva sa iti dai cu firma in cap!!! Esti o tanara care isi doreste un viitor stralucit...

Iar voi, restul, incurajati fata in oameni ca ea sta viitorul tarii!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tot nu poti si nu poti, roaga frumos un profesor mai intelegator sa-ti tranteasca in brate planificarea si sa te lase sa tii tu ora urmatoare. El sau ea, doar sa asiste. Poti si tu invata ca este greu sa stapanesti o clasa , sa transmiti o idee, profesorul / profesoara respectiva, poate vedea un mod "proaspat" de a preda.

 

Te-ar ajuta mult sa faci ceea ce face un profesor zilnic si cred ca ti-ar creste un pic empatia fata de cei care predau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ieşi să ştergi tabla şi poate răm

Editat de vesperala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristian Andrei? Ala care intr-un timp facea emisiuni la radio? Mistoo. Chiar ca ar fi ceva.

 

Promisesem ca nu mai intervin, dar nu ma pot abtine. Fata asta e hyper-kinetica, prost educata si nu cred ca exista o persoana care sa aiba autoritate asupra ei. Tatal ce face, unde e? Is curios.

 

Citez un coeg, caruia i-am dat sa citeasca subiectul: "Da, clar, e colerica. Tratamentul incepe cu doua perechi de palme."

 

Deci mai Garcica, tu ce vrei? Te-ai analizat vreodata, cu sinceritate si pana la capat? Asta implica sa raspunzi catorva intrebari despre tine, despre viata asta.. Cine esti tu? Care e rolul tau? Vrei sa te integrezi in societate? Vrei sa supravietuiesti ca membra a comunitatii? Poti altfel? Cum crezi ca ar trebui sa se comporte un om normal? Intreaba-te.

 

Omul semneaza un contract cu societatea. Le accepti defectele altora, ei ti le accepta pe ale tale, si binele comun e pus mai presus de al tau personal. Si scoala e tot o comunitate. Ceea ce faci tu este o testare a limitelor, dar si un comportament auto-distructiv. Cred ca te-ai prins deja de asta. Si inteleg ca nu-ti place autoritatea, sa ti se dea sfaturi. Aici ai dreptate, si eu am intalnit multe persoane acrite de vreme, mediocre. Incearca sa le ignori, altfel nu ai ce face, nu vei supravietui.

 

Best regards.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×