Sari la conținut
Forum Roportal
garcica

Sfaturi pt elevii galagiosi....eu chiar am nevoie,help!

Postări Recomandate

schimbarea ta, depinde numai de tine. daca nu iti place cum te comporti, esti singurul care poate lua masuri. cu sau fara sfaturile altcuiva. :lol2:

Da,pana la urma tot singura treb sa-mi rezolva aceasta prob,dar vroiam sa gasesc alte modalitati....ptr ca am facut multe smecherii sa ies anii trecuti din prob...dar nu prea mai tin acum,imi trebuie unele noi(modalitati),ca in primul rand,nu ma pot schimba asa deodata......Yvonne,ceea ce-mi spui tu crezi ca v-a tine?????hai sa zic ca v-a merge o ora,cls se v-a simti bine.....prof poate v-a fi uimit putin,dar ti-o spun ca nu isi v-a schimba modul de predare. :) .Eu nu vreau decat sa ia parte si la glumele noastre,sa nu se mai enerveze din prima,...asa ca sa-ti raspund si tie daemon....crezi ca nu am incercat sa ascultam acesti prof pe care un liceu intreg nu-i suporta?????sincer vorbind,chiar le-am spus ce ne dorim de la ei,si ei ce doresc de la noi,dar hai za zic ca a tinut o ora,doua maxim...dar la a treia a revenit la normal,din pacate un prof nu poate fi schimbat pt toata cls,scoala....dc am vrut sa schimb un prof,l-am schimbat.. dar numai pt mine,nu si ptr ceilalti.Si sa zic,stau o ora cuminte,stau doua.....dar la a treia deja m-am plictisit prea tare,si m-ai ales din cele doua ore acumulate in care imi venea sa fac tot feluri de lucruri,dar,greu imi era sa ma abtin,cu toate ca nu stateam teapana,mai vb cate un pic.Eu, cred,asa mi-au zis niste prof..ca as cauta prof perfect,adica dc imi du seama ca un prof care se preface ca-i rau cu noi la ore,si defapt e un prof care iubeste copii,are un suflet bun...stie sa glumeasca,eu atunci vreau sa-l schimb,sa-si arate si fata buna,nu numai pe cea rea,inteleg ca trebuie sa se impuna in fata nostra,dar nu numai prin amenintari,parat etc reuseste,cu toate ca le-am spus-o de nu stiu cate ori,ca la mine nu merg astea,si ca mai rau fac dupaia.In orice caz,v multumesc c-ati incercat sa-mi dati niste sfaturi,dar trebuie sa am un gram mai mare de rabdare din parte prof,ca un om nu se schimba asa deodata,cu toate ca unii nici nu apreciaza atunci cand stau o ora cuminte la ei(atunci cand sunt obosita sau mi-e rau).O sa vad eu cum o sa ies si din aceasta prob,dar numai cu ajutorul lui D-zeu cred ca voi reusi,ca dvs cei de pe forum nu veti fi langa mine in momentul cand ma v-or baga in sala de consiliu ca sa ma "sprijiniti",ci numai D-zeu va fi lnga mine,asa cum a fost si pana acum. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai copile , hai mai lasa vrajeala asta ca nici un prof nu preda bine .Ia nu te mai du la scoala .Poate esti prea destept si de asta nu te poti integra . :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai copile , hai mai lasa vrajeala asta ca nici un prof nu preda bine .Ia nu te mai du la scoala .Poate esti prea destept si de asta nu te poti integra . :spiteful:

mey fatucooooooooooooo....n-am zis ca nici unul nu preda bine,da stau si ma gandesc....voi cititi?????si cum sac nu ma duc la scoala,ai inebunit....fara scoaal nu fac nimic,dar si fara distractie nu merge......nu-i vina mea ca tu nu sti cu ce se mananca distractia la scoala. :flowers: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai gandit sa injunghii un profesor ?poate asta te-ar mai scoate din monotonie .oricum esti un elev slab , fara sanse in viata .Sunt sigura de asta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mey fatucooooooooooooo....n-am zis ca nici unul nu preda bine,da stau si ma gandesc....voi cititi?????si cum sac nu ma duc la scoala,ai inebunit....fara scoaal nu fac nimic,dar si fara distractie nu merge......nu-i vina mea ca tu nu sti cu ce se mananca distractia la scoala. :spiteful: :spiteful:

Tu citesti? Tu citesti carti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ziceam mai sus? Nu-i grav sa nu-ti placa la scoala. E grav sa ajungi sa te plictisesti de viata. Ce pana mea, pana la urma toti profii au ceva de oferit, chiar daca sunt niste imbecili notorii. Acuma, faptul ca tie-ti place spiritul de aventura si-ti place sa te iei la harta cu adultii, e partea a doua. Si sincer nu-mi bat capul cu cazul tau. Esti bun de psihiatru.

 

:spiteful: inca nu pricep de ce ai senzatia ca noi te-am putea ajuta, daca psihologul n-a facut-o. Cateodata dai senzatia ca nu vrei neaparat parerile noastre, ca te astepti sa fie ce ai mai auzit..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai gandit sa injunghii un profesor ?poate asta te-ar mai scoate din monotonie .oricum esti un elev slab , fara sanse in viata .Sunt sigura de asta .

 

 

Tu citesti? Tu citesti carti?

Aoleu......da m-am gandit sa te injunghii pe tine...ce zici????? :spiteful: ,nu ma intereseaza ce crezi despre mine,nu sunt o eleva slaba,sa se auda pana si la daemon,sunt fata baiatule.......v-am zis sa mai cititi...mey wahaha,nu era vb de citit carti,ci dc cititi ce postati????mey fata aacum intr-a 10-a am avut media 8.75,si ce ti se pare mica????....stiu asta...ca dc voi stati numai mcu capul in carte toata ziua,sau ati stat si acum unii din voi postati ca va este dor de scoala,ca n-ati stiut atunci sa va distarti si regretati ca ati terminat-o,asta e frate,poate si eu am sa regret cand am s-o termin,dar nu va mai luati de alti care se distreaza,mai bine faceti un bine,si dati niste sfaturi,ca si cand ati fi voi,imaginati-va in locul meu(sa injunghii un prof,cum zicea lily),si spuneti-mi ce ati facea voi in locul meu,cu toate ca ati sti ca nu va puteti schimba asa deodata.EEEE...ce ziceti incercati....sa vedeti cum e.....ca eu chiar va spun adevarul mey...copii fara copilarie ce sunteti. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa putem continua discutia cum trebe, hai sa vedem: care e rolul scolii, dupa parerea ta? si al profesorului? dar al elevului? serios, fara bascalie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copilu , tu zici acolo "help "si apoi imi tii mie teoria piticului .Ia si te impusca cu ea in cap .Poti sa ai medie mare daca stii sa copii sau daca esti la liceu slab .Apropos , aia e o medie f mica , care nu iti asigura intratea la o facultate pe locurile de buget .Oricum asta nu mai conteaza daca intram in UE , ca or sa iti platesaca parintii facultatea .Si meditatiile in clasa a 12 a. Si nunta etc etc .

 

Bun , acum ca am lamurit-o .Vrei sa te lauzi ca esti o fata fara educatie ?Nu ne intereseaza nesimtiti .Nu ne intereseaza cei care nu stiu a scrie .Nu ne intereseaza cei care iau educatia in batjocora .

 

Multumim ca ne-ai inteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci tu ,te duci la scoala sa te distrezi?

Ha ha ha ha ,hai ca mai facut sa rid. :stars:

Sincer, eu cred ca tu ai probleme cu respectul ,nu cu profesori .

Confunzi notiunea de 'rebel' cu infatuarea. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×