Sari la conținut
Forum Roportal
lerd

Se poate trai in timpurile noastre dupa Biblie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

uite ce ai postat acolo

 

"Am plans in inima mea cand am citit cum este calcata in picioare si jignita credinta mea crestin-ortodoxa si mi-am spus ca este bine sa fac numai postari de aici inainte si sa las pe altii sa se dueleze."

 

Tu stii foarte multe dar cu tine nu se poate discuta

 

Nu vreau sa te jignesc dar religia ta e o religie falimentara;

 

Acum asta nu inseamna ca nu se mai poate face nimic ca sa o repari - se poate ,dar nu cu atitudinea ta ;

La tine toti sunt rai si sectari, numai ortodoxia e buna si , hai ,catolicismul e bun pentru ca nu ai ce face si nu poti sa-l cambati ca e la fel de vechi ca si ortodoxismul

 

Sincer nu prea imi place sa discut cu tine pentru ca ai idei preconcepute : si despre dumnezeu si biblie ,si despre celelalte religii - nu-ti convine o idee de la altii si nu-i poti combate cu biblia - ii faci sectari sau zici ca nu ai cu cine vorbii

 

Incearca si se straduiesc sa traiasca cei pe carei crezi tu la un nivel mai jos decat tine, in schimb ortodocsii cel putin 90% din ei nu traiesc dupa biblie,nu-l cunosc pe dumnezeu si nu merg la biserica, iar cam acelasi procentaj se aplica si la conducatorii bisericii Ortodoxe -- care cu toate ca ar trebuii sa o faca nu traiesc nici pe aproape de cum ar trebuii sa o faca

 

 

Mlq,nimeni din ziua de azi nu mai descopera roata!Ceea ce disecati voi acum altii au facut-o mai de mult!

Nu te forteaza nimeni sa nu folosesti optiunea ''ignore''la postarile mele,oricum ma enervez foarte greu!

Nu am studii mari de specialitate in crestinism!

Sunt un om de sinteza la varsta mea,analiza am facut-o la tinerete!

Cu stima si respect,Dan-Gabriel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mlq,nimeni din ziua de azi nu mai descopera roata!Ceea ce disecati voi acum altii au facut-o mai de mult!

 

intr-adevar au facut-o dar nu au tzinut-o

vezi tu eu cand am venit aici pe forum puteam sa atac Ortodocsia( pentru ca nu mei e ce a fost si au introdus o gramada de chestii care crestini nu ar trebuii sa le faca si s-au departat ) dar nu am facut-o pentru ca nu am vrut sa discutam ce cred penticostalii sau ortodocsii , ci am vrut sa vedem ce zice biblia

inschimb tu si cu altii mai aruncati cuvinte ca si : sectari,rataciti fara sa vedeti ca poate voi sunteti rataciti , iar daca vrei sa-ti deemonstrez ca intr-adevar sunteti rataciti se poate demonstra , dar eu nu am venit sa fac asta ci doar sa invatzam impreuna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,se poate trai dupa Biblie!

Nu,nu se poate trai dupa Biblie!

 

:serenade: Big...hotaraste-te:da sau nu? :juggle:

:giverose: Eu,zic ca nu se poate trai dupa biblie;adica,nu poti respecta cele zece porunci si sa si supravietuesti!

O dovada clara a fost...IIsus! Nu a facut rau nimanui...din contra!...si totusi,a fost linsat!

Nu poti supravietui fiind spiritual,intr-o lume materiala! Ai fi un miel in jungla! :band:

Hotarit,NU!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: Big...hotaraste-te:da sau nu? :o:

:o: Eu,zic ca nu se poate trai dupa biblie;adica,nu poti respecta cele zece porunci si sa si supravietuesti!

O dovada clara a fost...IIsus! Nu a facut rau nimanui...din contra!...si totusi,a fost linsat!

Nu poti supravietui fiind spiritual,intr-o lume materiala! Ai fi un miel in jungla! :o:

Hotarit,NU!

 

Eu zic,ca se poate daca ne intoarcem la Izvoarele Crestinismului! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic,ca se poate daca ne intoarcem la Izvoarele Crestinismului! :oops:

 

hmm...spui ca esti ortodox ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×