Sari la conținut
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"În 2018, Regina Elisabeta şi-a pierdut câinele pe nume Susan, un corgi care se trăgea din cățeaua cu același nume pe care a primit-o în anul 1944. Pe Susan, prima cățelușă corgi pe care a avut-o, a luat-o chiar şi în luna de miere cu Prinţul Philip, în anul 1947.

În anul 2018, ea a luat decizia de a opri reproducerea cățeilor corgi, de frică că vor rămâne singuri după moartea sa. Regina a fost o fană a rasei corigi și a avut, de-a lungul anilor, peste 30 de astfel de animale."

"Este doliu la castelul Winsor, acolo unde Regina Elisabeta a II-a a Marii Britanii s-a retras pentru a se proteja de epidemia de coronavirus. Unul dintre cei doi câini ai reginei a decedat. Este vorba despre patrupedul preferat al acesteia, pe nume Vulcan. Regina l-a adoptat încă de când era foarte mic și au petrecut mult timp împreună."

*Ma intristeaza asemenea informatii internationale cand mor oameni multi si nevinovati multi dintre ei, asta n-ar trebui sa fie o prioritate!!!*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Maeve. a spus:

A castigat PSD.... Nu stiu ce sa fac... Sa caut un tip sa ma marit si sa plec din tara? 

Da, dar ai grija sa mergi spre West sau Nord, deloc spre East si South ... este o mare diferenta intre directii, Australia este foarte departe oricum sau Japonia.   

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, The Unknown a spus:

Da, dar ai grija sa mergi spre West sau Nord, deloc spre East si South ... este o mare diferenta intre directii, Australia este foarte departe oricum sau Japonia.   

Un chinez a vrut o data sa se cupleze cu mine dar a zis ca tre sa respect traditiile din tara lui. Si eu eram amorezata de un britanic la perioada aia. Ma rog, sa ne intoarcem la oile de acum. Sa pescuiesc un strain din West sau Nord, nu? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Maeve. a spus:

Un chinez a vrut o data sa se cupleze cu mine dar a zis ca tre sa respect traditiile din tara lui. Si eu eram amorezata de un britanic la perioada aia. Ma rog, sa ne intoarcem la oile de acum. Sa pescuiesc un strain din West sau Nord, nu? 

Exact, ca sa traiesti dupa cum esti obisnuita sau foarte aproape de ce ai trait pan-acum!!!   Nu sa treci la numarat orez sau alte traditii ca sa ramai in viata ...

O sa-l intrebi daca femeie la ei are DREPT LEGAL sa aibe ceva pe numele ei sau traieste doar pe langa casa ca un catelus obedient. 

Poti sa lucrezi si sa ai Cont Bancar pe numele tau, pe Pasaport sa nu fie mentionat MARITATA, dar cea mai emancipata vorba pe Contractul de Casatorie, o intrebare defapt, daca mireasa este VIRGINA :lol2: si maruntisuri din astea.

Am o prietena, am cunoscut-o aici acum 10 ani si a fost casatorita cu un turc din Ankara, foarte departe deja de Los Angeles unde locuia ea cu 1 copil ca era divortata.     Acolo mai erau 3 neveste si o casa plina de copiii, ea n-avea voie sa puna pe sfoara lenjeria ei ca este pacat si rusine, deloc sa iasa din casa si multe alte legi pana a luat un taxi care din gresala a sunat la poarta lor si el nu era acasa.   

Editat de The Unknown
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mereu cand dau de cineva fain, acela ajunge sa dispara. Si am o tona de scris dar azi nu am chef pur si simplu... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau....

...pentru acel cineva fain.

Tu nu ai disparut din viata altora? Ca eu cred ca da...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate vine sesiunea si din pacate trebuie sa termin eseul la adaptare. Trebuie sa fiu trista doar pe 25 decembrie dar pana atunci tre sa ma reapuc de eseu. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×