Sari la conținut
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 oră în urmă, NicolaeT a spus:

Nu e vorba doar de Romania. Toata omenirea dupa al doilea razboi mondial a intrat in depresie si/sau au dat liber la instincte, sex si bani. Motivul pentru care vestul pare altfel e ca au construit mult pana la razboi. Dar ce au construit dupa e la fel de mizerabil ca peste tot.

Parisul contemporan:

https://xalimasn.com/wp-content/uploads/2011/11/ghetto-france.jpg

Doar ca in tarile alea nu ajungi in zonele astea pentru ca partile sanatoase la cap construite in secolele trecute sunt asa de mari incat nu risti sa iesi din greseala din ele.

Iar inca si mai grav e ca nu doar Europa facuse arhitectura, ci toata omenirea... diferenta e ca Europa a avut norocul sa nu-si demoleze orasele, dar restul planetei si-a batut joc de tot.

Aici iti dau dreptate. Arhitectura moderna este simplista, saraca, trista, colturoasa. Eu admir curentul Art Nouveau, cu forme serpuite, placute ochiului, estetizante, inspirate din natura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucia, dar de ce imi dai mie bulina rosie pentru un eveniment real care afecteaza omenirea astazi?

In plus, vei avea si tu de castigat din aceasta inovatie tehnologica.

Doar cu 1500 de lire iti poti comanda un barbat de silicon care va avea exact trasaturile sufletului pereche ce te ignora azi. Durerea va disparea. Si vei scapa de tortura pe care Sursa ti-a scenarizat-o. Ea te-a facut sa tanjesti dupa un partener ce te respinge, iar tu sa suferi infinit. Insa prin barbatul de silicon ce va avea exact trasaturile lui, vei evita mizeria facuta de Sursa, si vei fi fericita.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:
Dar problema ta, că tot aduseși discuția despre „problema voastră a oamenilor”, având în vedere modul în care te adresezi preopinenților indiferent de subiectul adus în discuție, este una de caracter și de cei șapte ani de acasă. Și nu mai vreau să vorbesc despre obsesia ta sexuală pe care o reiterezi și o pui pe tapet indiferent de subiectul în discuție.

Pai ce sa va fac daca sunteti nebuni cu totii ? E absolut normal ca atunci cand un om sanatos traieste printre nebuni sa observe nebunia acestora. Doar pentru ca aruncati unii in altii cu zambete prefacute asta nu inseamna ca aveti caracter si 7 ani de-acasa, ci inseamna doar ca sunteti prefacuti. Eu sunt autentic.

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

1860

 

1906-1925;
 1860;

 

Voi reduceti istoria la ce s-a intamplat in cateva decenii de pe la 1850 pana pe la 1920. Dar faceti asta tocmai pentru ca atunci s-a construit frumos. Nimeni nu vorbeste de dinainte de 1850 pentru ca nu era nimic, iar de dupa 1920 nimeni n-a mai facut nimic. Pfaaa... ce de istorie. Such wow, much amazing! In loc sa o dati tot inainte ca niste discuri stricate cu munca unor oameni de acum 100 de ani, ia puneti mana si faceti si voi. Cum o sa se vorbeasca de anii 2000 ? Anii ghetoici ? Al doilea ev mediu ?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, NicolaeT a spus:

Fa proasto, nu preiau nimic. Eu am minte proprie, nu ca tine. 

What about 6 luni pauza? 

All, sunteti cat se poate de offtopic! 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Nicolae

Poate nu ai sesizat, însă în Iași sunt obiective mult mai vechi de „câteva decenii” - cum greșit ai spus tu. În fine, nu cred că mai are rost să discutăm pe tema asta. 

A fi autentic nu înseamnă și a fi mojic/bădăran, scuză-mă că-ți zic, așa cum te-ai dovedit a fi tu în discuțiile cu preopinenții, mai ales cu fetele de pe aci. Cred că nu a rămas vreuna pe care să n-o fi jignit-o la modul jenibil. Categoric nu ai cei șapte ani de acasă! Iar ceea ce ți se întâmplă, respectiv feedbackurile pe care le primești, se datorează în exclusivitate prestațiilor tale.

 

PS: Blues, am văzut că ai intervenit și pe bună dreptate. Îmi cer scuze pentru această ultimă postare off topic de aici. Dacă vrei, poți s-o ștergi. Intrasem doar pentru a-mi spune și eu părerea despre Iași, pentru că venise vorba.  

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Maeve. a spus:

Mie mi se pare obositoare scoala online. Cred ca am imbatranit. 

Depinde ce studiezi, am impresia dar nu stiu prea multe despre asta!!!  Nu varsta este devina, ci prea multe notiuni noi de memorat intr-un timp scurt si nici unu nu ajunge unde ii e locul in creier.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveam o aplicatie Radio Greece si auzeam muzica ritmata care ma mai inveselea. I-au bagat reclame. :resent: 

 

Late edit: daca las fereastra in background, nu mai apare reclama. Mno, asa am sa fac. 

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×