Sari la conținut
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

3 hours ago, Fiero said:

A murit prietenul meu ...

:sad:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 18 ore, Fiero a spus:

A murit prietenul meu ...

Sincere condoleante!   

De o vreme si noi sintem in durere ca din rude, prieteni din lumea intreaga mor din diferite boli sau in timp de tratament dar cel mai dureros este cand deja este pe drumul bun spre vindecare si deodata se duce.   E foarte scurta si pretioasa viata, este greu de controlat de multe ori si nebanuit momentul urmator!  

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Miorita moderna sau doar o crima oribila?    *70 de oi nu este opera de 1 persoana, un clan este implicat.*

"O turmă întreagă de oi a fost găsită înecată într-un pârâu din județul Olt. Nu sunt clare condițiile cum au reușit să se înece peste 70 de animale. Pe lângă aceasta, nici ciobanul care trebuia să aibă grijă de animale nu este de găsit." 

Turmă de oi, găsită înecată in județul Olt. Ciobanul este de negăsit (evz.ro)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deputy Mayor Found Dead, Bitten by Her Two Pet Rottweilers (msn.com)

Image result for Rottweilers. Size: 242 x 160. Source: matadornetwork.com

"Sandra Vincente, 38, who was elected mayor of the village of Sénouillac in 2014, in the Tarn department, was found in her yard by her partner on Tuesday. She was found next her two Rottweilers, who were found with bloody mouths. Vincente is disabled and had been using a wheelchair for 10 years. Her family has resided in the village for several generations, according to La Depeche."

*Eu as fi preferat 2 barbati sa ma apere, de meserie ca sint destui care cauta munca in acest tip de business.   Considering ca era si handicapata, mai avea nevoie si de alte servicii pe langa ce-i ofereau cainii!  Nimeni nu era aproape cand s-a intamplat atacul??? ca precis urla de durere si de frica, locuia departe de alti oameni precis.*    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a dus si ea. Tanara pentru varsta ei, mult prea imbatranita de modul in care a trait si si-a indurat, inchisa in ea, slabiciunea.

Odihna sufletului tau, om drag.

Eu raman in urma cu inca o trauma pe care sa o vindec, incet, incet. Si sa am grija de cei care mi-au mai ramas. Sticla sparta m-a alertat, superstitiile imi dau tarcoale ( asa imi refuleaza creierul, se pare) ...cei morti cu cei morti, cei vii cu cei vii. Accept ca sunt mai sensibila acum si imi voi aminti la fiecare ,,semn'' despre istoria superstitiei cu oglinda sparta. Si ma voi vindeca mai repede, nu mai tarziu. In trecut, doar bogatii isi permiteau sa isi comande oglinzi, fiind foarte scumpe. In fabrica se stia ca daca un muncitor spargea, din greseala, o sticla, era nevoit sa munceasca 7 ani gratuit pentru a plati dauna. De aici povestea cu cei 7 ani de ghinion. Sticla sparta nu era nici verde, nici rosie, ci mai degraba maro. E drept ca rosu+verde = maro, dar se spune ca atunci cand spargi sticle alungi spiritele rele. Altii spun ca apare schimbare in viata ta. Eu am sa spun ca am suferit destul - si noi si ea - pentru slabiciunea ei de o viata. De acum, mortii cu mortii si vii cu viii. 

Aprind o lumanare si imi amintesc. Imi cer iertare pentru tot ce nu am putut sa fac si, totodata, te iert pentru tot ce nu ai putut sa faci.

Si, mai ales, iti multumesc pentru tot ceea ce ai ales sa faci din ceea ce ai putut sa faci

Daca supravietuiai socului de acum, ai fi dus o viata de calvar, asta imi e singura ,,mangaiere'' ( de ce nu , tot o superstitie, o iluzie) careia am sa ii permit sa imi dea tarcoale, ba chiar am sa insist. Tantra pe care o aleg ca sa ma vindec mai repede, si nu mai tarziu.

Odihna sufletului tau, om drag. Lumanarea va arde aici pentru tine.

Tu stii ca te iubim.

Editat de Stu'
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Canadian Woman, 68, Dies from Extreme Cold During Walk Home from Next Door Neighbor's House (msn.com)

*Ce prietena a fost care a lasat singura sa mearga acasa dupa ce au si baut alcool, era doar casa urmatoare la care n-a ajuns vecina.  Precis a cazut si n-a reusit sa se ridice, iar la -42*C a murit.   Au mai fost cazuri din astea in Nord, insa se poate muri dupa o cazatura si fara alcool sau ger naprasnic.   Nu se anunta la stiri sa ne uitam si la vecini doar sa tinem distanta!!!*  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh well, single all the way. Oh well, i should not log on Facebook today. Oh well, single all the way. But tomorrow, the hearts will disappear and get back on the track. So, try not to be sad. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a person riding a bike down a dirt road: Tiger Woods' vehicle after he was involved in a rollover accident in Rancho Palos Verdes, California, on Feb. 23, 2021. Woods had to be extricated from the wreck by Los Angeles County firefighters, and is currently hospitalized.

LATimes: Tiger Woods has shattered ankle and two leg fractures (msn.com)     Are 2 picioare rupte si gleznele la fel paradite ca s-a rasturnat si rostogolit cu masina de pe drum langa Los Angeles.   Lumea se mira ca mai este in viata, dar politia a spus ca viteza excesiva suspecteaza dar nu se pronunta la cauza doar ca a mai avut probleme de genu' cu Legea.    Tiger Woods a suferit un accident teribil de masina dar va supravietui, va dura cel putin 1 an sa se recupereze.   A fost scos pe geamul masinii si dus in spital, de 2 ori operat deja sa se puna la loc oasele ... ne lamuresc ca totul se decurge perfect cu legendarul golfer.   Tot repeta ca se vor anula meciuri sau din astea futuristice  cand n-ar fi cazul pana nu se stie mai exact cum sta cu sanatatea.  Toata lumea se mira ca a iesit in viata din aceasta catastrofa de accident.   

Tiger Woods recovering after surgery for serious crash injuries

This past weekend, Tiger Woods was hopeful for the possibility of playing at the Masters this year. Now, he's recovering from a car crash that he's fortunate to have survived, according to the deputy who responded to the scene. Woods, 45, underwent emergency surgery on Tuesday to repair significant damage to his right leg and ankle, after he was involved in a one-car crash in Rancho Palos Verdes, near Los Angeles, that morning. Woods' team said in a statement that the golfer was "awake, responsive and recovering in his hospital room" at Harbor-UCLA Medical Center. Anish Mahajan, the chief medical officer and interim CEO at the hospital, said that Woods had multiple open fractures affecting both the upper and lower portions of his right tibia and fibula, the two main bones in the lower leg. The bones were stabilized "by inserting a rod into the tibia," he added.

 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×