Sari la conținut
Forum Roportal
DJ*PORTOCALA

View Workgroup Computers

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sall am si eu o intrebare de unde pot DEbifa VIEW WORKGROUP COMPUTERS sa numai imi intre cei din cartier in Pc,unii am vazut ca au parola, la altii nu poti intra deloc da eroare,orice varianta e buna daca stiti ca sa numai imi intre lumea in Pc, ca eu nu folosesc asa ceva.SI inca ceva, dupa toata operatia o sa-mi mai apara Pc-ul acolo la Wiev Workgroup Computers sau apare si la Activi si la Inactivi? si daca Da, vreau sa stiu daca inclusiv eu Cand dau clik pe el daca imi da si mie eroarea ,adica sa am certitudinea ca numai poate intra nimeni VA MULTUMESC

Editat de DJ*PORTOCALA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sall am si eu o intrebare de unde pot DEbifa VIEW WORKGROUP COMPUTERS sa numai imi intre cei din cartier in Pc,unii am vazut ca au parola, la altii nu poti intra deloc da eroare,orice varianta e buna daca stiti ca sa numai imi intre lumea in Pc, ca eu nu folosesc asa ceva.SI inca ceva, dupa toata operatia o sa-mi mai apara Pc-ul acolo la Wiev Workgroup Computers sau apare si la Activi si la Inactivi? si daca Da, vreau sa stiu daca inclusiv eu Cand dau clik pe el daca imi da si mie eroarea ,adica sa am certitudinea ca numai poate intra nimeni VA MULTUMESC

Da' nu mai bine schimbi tu numele grupului din care face parte calculatorul tău? "Workgroup" e numele default de la instalarea Windows-ului, de-aia majoritatea fac parte din acel grup.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te in Run si lanseaza "services.msc". Opreste serviciile "Computer browser" si "Workstation" Ca sa opresti serviciul, faci dblclic pe el, selectezi in Startup type: Disable, apesi pe butonul Stop si pe urma OK

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×