Sari la conținut
Forum Roportal
Razvan13

Claxonatul la nunti

Postări Recomandate

Dragii mei, pun acest topic pentru a-mi da seama daca eu sunt singurul nebun, pe care il dispera claxonatul la nunti. Nu stiu daca este un obicei stramosesc sau nu (o sa ma mai documentez) dar nu mai suport "trezirile" melodioase de sambata si duminica dimineatza. Tot respectul si casa de piatra...da mai ho!!!

Ca o data se insoara omul in viatza :friends: , eveniment unic si dinalea (in cazurile fericite..sau!?) dar fiecare vrea sa se insoare o data ..SI TRECE PE LA MINE PE LA GEAM :flowers: .

Pana nu o iau razna de tot, scrie-ti si voi parerea voastra...si pro si contra.

Cum ziceam poate sunt io neintzelegator si sociofob ..ma ajutatzi voi sa imi dau seama!??

 

 

 

Casa de piatra!

post-14764-1153228744_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragii mei, pun acest topic pentru a-mi da seama daca eu sunt singurul nebun, pe care il dispera claxonatul la nunti. Nu stiu daca este un obicei stramosesc sau nu (o sa ma mai documentez) dar nu mai suport "trezirile" melodioase de sambata si duminica dimineatza. Tot respectul si casa de piatra...da mai ho!!!

Ca o data se insoara omul in viatza :friends: , eveniment unic si dinalea (in cazurile fericite..sau!?) dar fiecare vrea sa se insoare o data ..SI TRECE PE LA MINE PE LA GEAM :flowers: .

Pana nu o iau razna de tot, scrie-ti si voi parerea voastra...si pro si contra.

Cum ziceam poate sunt io neintzelegator si sociofob ..ma ajutatzi voi sa imi dau seama!??

Casa de piatra!

Si totusi... ce cauta discutia asta la Religie si spirtualitate? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l, ca-i bun. mai iesim si noi din discutii complicate cu citate si paracitate. chiar ma intreb daca la subiectul asta ar putea sa apara asa ceva si in ce conditii. :flowers:

 

pe mine treaba cu claxonatul la nunta ma enerveaza pana-n maduva oscioarelor urechii medii. si mai mult, imi da fiori reci, pentru ca pana acum cativa ani claxonatul prelung si strident era rezervat... inmormantarilor! acum, de fiecare data cand aud TIIIIIII... ma intreb ce sa spun? "Doamne iarta-l" sau "sa fie intr-un ceas bun" ?!?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hahaha

Stai sa-ti desenez.. deci.. cel luuuuuung e la morti... Ala interminabilu'

Ala intreruptu' si enervantu' e la nunti :flowers:

Adevaru' e ca si pe mine ma scoate din sarite..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hahaha

Stai sa-ti desenez.. deci.. cel luuuuuung e la morti... Ala interminabilu'

Ala intreruptu' si enervantu' e la nunti :flowers:

Adevaru' e ca si pe mine ma scoate din sarite..

Mai ca ai lua un Minigun sa ii mitraliezi un pic, nu? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aha... deci ala prelungu' e la... si ala intreruptu' e la...

aha. si daca aud un TI TI TI TIII TIII TIII TI TI TI - ala e mirele care cere ajutor, nu?

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi... ce cauta discutia asta la Religie si spirtualitate? :friends:

 

 

Scuze :o: pentru confuzie...sunt un pic :flowers: ..desi nu e sambata sau duminica dimineatza.. :D

 

 

Oare din puct de vedere legal/administrativ nu se poate face ceva in legatura cu absurditatea aceasta.?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh si clanxonatul e o mare problema,mai ales ca majoritatea au Dacii care suna ingrozitor :friends: Eu cu pusul manelelor la nunta am o mare problema.A si cu starostele :o: Il urasc :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-aveti mai cu taraitul?? Mie imi place..lasa oamenii sa se simta bine..de cate ori te casatoresti in viata??

Eu la nunta mi-as fi pus si cutii de bere legate de masina...ce-are???

Aia cu manelele da.....bine zici Tristane :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×