Sari la conținut
Forum Roportal
Razvan13

Claxonatul la nunti

Postări Recomandate

exista a anumita traditie care se cere respectata......dar voi cum veti face la nunta voastra? oare nu merita lumea sa se distreze? + ca e cam greu sa schimbi conceptiile unora....

cine te obliga sa respecti traditia? iar faza cu claxonatul e mult prea noua ca sa o numim traditie.

eu cand o sa ma marit o sa fac o nunta total diferita de ce se obisnuieste :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nici macar n'am masina... iar lumea o respect... nu erau ore de liniste...care eu le stiu intre ora 14 si 18 ... iar eu nu am confundat asta cu democratia... in orasul asta micut al nostru asa procedeaza toti la nunti... nu am auzit pe nimeni suparandu'se.... am auzit doar replici de genul..." uite ce mijto, iar s'au nenorocit 2....macar bine ca se distreaza!"

Nici macar nu ai asistat la nunta mea... voi nu iesiti in evidenta fiind mereu "Giga Contra"??

Si asa e... nu'mi pasa!! dati'va cu funduletul de pamant ca astea oricum vor continua! eu atat stiu, a fost o zi deosebita pt mine, cine vrea liniste, la orice ora, exista muntele !

incepusem sa te cred ca ai avut o nunta deosebita ...dar m-ai convins ca a fost una obinuita :yes: ...e usor sa zici din gura ca respecti ...mai greu sa aplic dar nu e problema ca oricum multi romani nu stiu ce este spiritul civic. de unde ai auzit replicile din masina ? :lol2: ..eu nu ies in evidenta cu nici un gica contra daca o sa citesti postul o sa vezi ca tocmai aprob postul si nu sunt contra lui...se pare ca tu esti gica contra ...imi platesti tu o casa la munte ? :blink: ..si oricum nu mai o lua personal pentru ca nu era vb de cazul tau ....prea personal iei tot topicul . :sorry:

 

exista a anumita traditie care se cere respectata......dar voi cum veti face la nunta voastra? oare nu merita lumea sa se distreze? + ca e cam greu sa schimbi conceptiile unora....

 

...ai sa fim groznici in numele credintei asa cum a fost inchizita ...asa si cu traditia ...sti ca in evul mediul traditia presupunea printre altele si sacrificii umane ...mai jos putin cu plancarda numita traditie :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
incepusem sa te cred ca ai avut o nunta deosebita ...dar m-ai convins ca a fost una obinuita :no: ...e usor sa zici din gura ca respecti ...mai greu sa aplic dar nu e problema ca oricum multi romani nu stiu ce este spiritul civic. de unde ai auzit replicile din masina ? :yes: ..eu nu ies in evidenta cu nici un gica contra daca o sa citesti postul o sa vezi ca tocmai aprob postul si nu sunt contra lui...se pare ca tu esti gica contra ...imi platesti tu o casa la munte ? :scare: ..si oricum nu mai o lua personal pentru ca nu era vb de cazul tau ....prea personal iei tot topicul . :sorry:

...ai sa fim groznici in numele credintei asa cum a fost inchizita ...asa si cu traditia ...sti ca in evul mediul traditia presupunea printre altele si sacrificii umane ...mai jos putin cu plancarda numita traditie :lol2:

 

 

pai ma atac ... probabil e prea proaspata chestia :blink: ... din data de 27 mai....

 

si nu am auzit replicile din masina... stiu ce se vorbea in oras la alte nunti... cand stateam la terase... in fine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai ma atac ... probabil e prea proaspata chestia :scare: ... din data de 27 mai....

 

si nu am auzit replicile din masina... stiu ce se vorbea in oras la alte nunti... cand stateam la terase... in fine

 

departe de mine gandul sa zic ceva sa te atac pe tine si ma scuzi ca am dat de inteles ca ar putea fii luat ca pe ceva personal .

 

numai bine si casa de piatra ! :blink: :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, eu intzeleg bucuria, dar "societatea" este treaba aia in care ne aflam cu totii si ca sa se mai poata numii asa trebuie sa respectam cu totii un anumit cod ..cel putin moral.

Daca toti gandesc asa unde ajungem !?

Va mai doresc la toti casa de piatra ...dar de-aia te duci la nunta undeva la restaurant sau mai stiu eu unde ..ca sa te bucuri acolo in treaba ta cu ceilalti care simt ca tine ..dar eu n-am nici o treaba si simpla empatie nu-mi poate ameliora starea de dezgust crescand fata de acesti grandomani zgomotosi.

Eu zic ca este si un act de egoism ...sa obligi pe altii sa ia parte, pana si la bucuria ta .....poate eu nu vreau sau nu pot sa ma bucur.

 

Cu tot respectul Razvan,

mai astept si alte pareri.

 

 

pe mine de fapt acest post m'a enervat.... mai nene, nu zice nimeni sa te bucuri si tu...cum ai spus, poate ca nu vrei sau nu poti. Problema e la tine. Aceste lucruri exista in societate, deci trebuie ACCEPTATE. Ca nu esti de acord, ca nu intelegi, asta e alta problema.... dar.... "starea de dezgust crescand fata de acesti grandomani zgomotosi" asta e rautate fatisa legata de bucuria oamenilor. Egoismul e la tine.

 

 

 

Multumesc master_mind :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pe mine de fapt acest post m'a enervat.... mai nene, nu zice nimeni sa te bucuri si tu...cum ai spus, poate ca nu vrei sau nu poti. Problema e la tine. Aceste lucruri exista in societate, deci trebuie ACCEPTATE. Ca nu esti de acord, ca nu intelegi, asta e alta problema.... dar.... "starea de dezgust crescand fata de acesti grandomani zgomotosi" asta e rautate fatisa legata de bucuria oamenilor. Egoismul e la tine.

Multumesc master_mind :sorry:

 

 

Si eu imi cer iertare ca te-am suparat, dar iritarea mea nu te vizeaza direct pe tine (daca te simti apropo de remarca mea putin acida, asta ramane la latitudinea ta), recunosc ca sunt extrem, dar fa un efort sa ma intzelegi si pe mine:

In fiecare dimineatza de duminica si sambata cand a-si vrea si io sa ma odihnesc dupa o saptamana stresanta, ma trezesc cu sunetele astea infernale care de fapt sunt menite, conform codului rutier , sa avertizeze pe ceilalti in fatza unui accident iminent.

Nu m-am luat de lautarii care intra in scara blocului , daca am ghinionul sa fie vreo vecina norocoasa, pentru ca intzeleg ca asta e traditie (tot respectul).

Nu vreau sa postez ca un nesimtit care nu vrea sa inteleaga, daca citesti mai sus , chiar eu am presupus ca se poate sa fiu eu ipocrit , deaceea cer parerile altora, ca sa ma lamuresc.

Parerea ta m-a ajutat sa intzeleg cealalta parte.

 

In rest iti doresc numai bine, si te invit cu caldura sa mai postezi argumente "pro claxonat la nuntzi".

:blink:

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu imi cer iertare ca te-am suparat, dar iritarea mea nu te vizeaza direct pe tine (daca te simti apropo de remarca mea putin acida, asta ramane la latitudinea ta), recunosc ca sunt extrem, dar fa un efort sa ma intzelegi si pe mine:

In fiecare dimineatza de duminica si sambata cand a-si vrea si io sa ma odihnesc dupa o saptamana stresanta, ma trezesc cu sunetele astea infernale care de fapt sunt menite, conform codului rutier , sa avertizeze pe ceilalti in fatza unui accident iminent.

Nu m-am luat de lautarii care intra in scara blocului , daca am ghinionul sa fie vre-o vecina norocoasa, pentru ca intzeleg ca asta e traditie (tot respectul).

Nu vreau sa postez ca un nesimtit care nu vrea sa inteleaga, daca citesti mai sus , chiar eu am presupus ca se poate sa fiu eu ipocrit , deaceea cer parerile altora, ca sa ma lamuresc.

Parerea ta m-a ajutat sa intzeleg cealalta parte.

 

In rest iti doresc numai bine, si te invit cu caldura sa mai postezi argumente "pro claxonat la nuntzi".

:sorry:

 

 

nici eu nu sunt de acord cu galagia asta la ore absurde... am spus... nu dimineta devreme si nici in orele de linste...aici ai dreptate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In fiecare dimineatza de duminica si sambata cand a-si vrea si io sa ma odihnesc dupa o saptamana stresanta, ma trezesc cu sunetele astea infernale care de fapt sunt menite, conform codului rutier , sa avertizeze pe ceilalti in fatza unui accident iminent.

 

Hehehe! Razvane, apropo de codul rutier: regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Pentru diminetile de sambata si duminica, iti recomand sa-ti pui 2 dopuri in urechi. :sorry:

De buna voie si nesilit de nimeni, imi permiti sa-ti urez "Bine-ai venit pe forumul Roportal"? :blink:

Toate cele bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa faci ca pisica lui "Flori de cimp": invata sa tragi la tinta.

Ai tu ceva cu mitraliatul asta. Si, fiindca tot m-ai intrebat, eu as trage mai degraba in cauciucuri :sorry: De ce sa ma incarc eu cu o crima, doua trei, cand pot sa le stric ziua :blink:

Glumesc. Pana la urma, trece repede titiala, cateva secunde acolo......................................la fiecare ora ................... Dar, te gandesti ca e vorba doar de o zi - doua pe saptamana................ Tocmai zilele in care te odihnesti si tu .... :scare:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hehehe! Razvane, apropo de codul rutier: regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Pentru diminetile de sambata si duminica, iti recomand sa-ti pui 2 dopuri in urechi. :crazy:

De buna voie si nesilit de nimeni, imi permiti sa-ti urez "Bine-ai venit pe forumul Roportal"? 8)

Toate cele bune!

Bine-ai revenit pe Roportal, de buna voie si nesilita de nimeni.

 

Personal, mie claxonatul asta la nunti mi se pare o dovada de mitocanie.... De ce trebuie sa ii deranjezi pe altii printr-o exprimare prea zgomotoasa. Si unde te grabesti atit de tare ca sa iti faci loc claxonind? I-o fi teama cuiva ca mirii se razgindesc? :o:

 

Ai tu ceva cu mitraliatul asta. Si, fiindca tot m-ai intrebat, eu as trage mai degraba in cauciucuri :airkiss: De ce sa ma incarc eu cu o crima, doua trei, cand pot sa le stric ziua :flowers:

Glumesc. Pana la urma, trece repede titiala, cateva secunde acolo......................................la fiecare ora ................... Dar, te gandesti ca e vorba doar de o zi - doua pe saptamana................ Tocmai zilele in care te odihnesti si tu .... :P

Pai a spus cineva ca ma odihnesc simbata si duminica? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×