Sari la conținut
Forum Roportal
Razvan13

Claxonatul la nunti

Postări Recomandate

Ce faci, cucuvea? Nu dormi?

Eu ma refeream asa, la general, nu neaparat la tine. De exemplu, il inteleg foaaarte bine pe Razvan, ca sunt bolnava de somn si sambata nici nu m-as mai trezi, decat, poate, ca sa ma culc la loc. Eu nu prea aud nunti, ca nu-s la strada cu geamurile, dar am un cocos in gradina (soacra-mea creste galinacee) si ma cucuriga la cap pana renunt la toate visele... Asa ca... i know the feeling :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dragii mei, pun acest topic pentru a-mi da seama daca eu sunt singurul nebun, pe care il dispera claxonatul la nunti. Nu stiu daca este un obicei stramosesc sau nu (o sa ma mai documentez)

 

da... este un vechi obicei stramosesc ... insusi Decebal la nunta surorii sale, claxona dintr-un Buick ! :crazy:

dar nu mai suport "trezirile" melodioase de sambata si duminica dimineatza. Tot respectul si casa de piatra...da mai ho!!!

 

asea... a, sa nu uit... si la inmormantari se claxoneaza ! :flowers:

Ca o data se insoara omul in viatza :crazy: , eveniment unic si dinalea (in cazurile fericite..sau!?) dar fiecare vrea sa se insoare o data ..SI TRECE PE LA MINE PE LA GEAM :airkiss: .

 

mda... ai grija... unii se inoara si de mai multe ori ! :P

Pana nu o iau razna de tot, scrie-ti si voi parerea voastra...si pro si contra.

Cum ziceam poate sunt io neintzelegator si sociofob ..ma ajutatzi voi sa imi dau seama!??

Casa de piatra!

 

 

pro... sa stie domne' lumea... se marita mona mea ! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no dar lasati-ma! parca mi se rupe mie ca ei claxoneaza...... din partea mea, casa de piatra, singura chestie, sa nu-si uite mana pe claxon, daca o face intermitent, e mega ok pt mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai de ce este ala intermitent mai ok de cat cel prelung ..tot zgomot e..poloare fonica si nesimtire la o adica.

 

Chestia e ca ,poate la sate, de unde majoritatea claxonatorilor vin, se practica, galagia, anuntzarea prin sat al fericitului eveniment, si zic eu ne lovim de o noua transpunere a obiceiurilor rurale in urban. Nu merge asa.

La tara oamenii sunt obisnuiti sa se trezeasca de dimineatza ca sa hraneasca aviarele si mai stiu eu ce tin ei peacolo. Independent de zi sarbatoare s.a.m.d. dar pentru cei naturalizati cu fortza la oras ..mi-asi dorii sa infloreasca agricultura si oitul (sau cum se cheama) , ca sa se intoarca toti la locul lor (sau sa plece in Spania), oricum multi nu prea au ce cauta prin aceste locuri, pentru ei de neinteles si (de aceea) nedemne de respectat ...orasele.

 

Nu am nimic cu taranii (sincer!).

 

Asa! acum ca am pus tara la cale ..ma simt mult mai bine.:airkiss:

Salutari tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hehehe! Razvane, apropo de codul rutier: regulile sunt facute pentru a fi incalcate. Pentru diminetile de sambata si duminica, iti recomand sa-ti pui 2 dopuri in urechi. :flowers:

De buna voie si nesilit de nimeni, imi permiti sa-ti urez "Bine-ai venit pe forumul Roportal"? :crazy:

Toate cele bune!

 

Multumesc de urari , bine v-am gasit :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal, mie claxonatul asta la nunti mi se pare o dovada de mitocanie.... De ce trebuie sa ii deranjezi pe altii printr-o exprimare prea zgomotoasa. Si unde te grabesti atit de tare ca sa iti faci loc claxonind? I-o fi teama cuiva ca mirii se razgindesc? :crazy:

ma gandesc cam cum va fi nunta ta.....in loc de claxonari vor fi.....clinchete de clopotei :o: :flowers:

 

....sa spunem ca toti sunt de acord ca acest claxonat la nunti e o prostie! ce poti sa faci ca sa schimbi situatia? :airkiss: pentru ca nu ai cum sa schimbi conceptiile oamenilor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine-ai revenit pe Roportal, de buna voie si nesilita de nimeni.

Mercic, Dane! Am revenit de buna voie si silita de ... dorul vostru. :spiteful: Mi-ai simtit lipsa?

Multumesc de urari , bine v-am gasit :doh:

Asteptam sa ne spui cum si daca ai dormit in week-end atat cat ti-ai fi dorit. Daca esti bucurestean, te compatimesc (cel putin) pentru numeroasele nunti care au avut loc sambata asta. :D Cafea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am locuit in cta foarte aproape de casa casatoriilor ! va imaginati ce circ era mai ales ca in week-end zona aceea era foarte linistita :spiteful: si cum aveam vecini foarte bine sus-pusi (consilieri la primarie , capitani de vas etc) a incetat subit scandalul claxoanelor cand a fost postat un politai care le dadea amenzi :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mercic, Dane! Am revenit de buna voie si silita de ... dorul vostru. :derisive: Mi-ai simtit lipsa?

Mereu.

Asteptam sa ne spui cum si daca ai dormit in week-end atat cat ti-ai fi dorit. Daca esti bucurestean, te compatimesc (cel putin) pentru numeroasele nunti care au avut loc sambata asta. :doh: Cafea?

Cafeaua nu suplineste somnul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×