Sari la conținut
Forum Roportal
Razvan13

Claxonatul la nunti

Postări Recomandate

Ce-aveti mai cu taraitul?? Mie imi place..lasa oamenii sa se simta bine..de cate ori te casatoresti in viata??

Te casatoresti de cite ori vrei.

Eu la nunta mi-as fi pus si cutii de bere legate de masina...ce-are???

Si n-au protestat?

Aia cu manelele da.....bine zici Tristane :friends:

Manele? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-aveti mai cu taraitul?? Mie imi place..lasa oamenii sa se simta bine..de cate ori te casatoresti in viata??

Eu la nunta mi-as fi pus si cutii de bere legate de masina...ce-are???

Aia cu manelele da.....bine zici Tristane :blink:

 

 

eu am avut si cutii de bere.... :scare: cat mai multa galagie cu atat mai bine!!!! as fi facut in ziua aia toate tampeniile ce imi treceau prin cap... dar "societatea" interzicea.... am mers in masina cu turela ... iesita pe turela, normal... toti prietenii mei dupa ce ca aveau si ei cutii de bere mai si chiuia de nebuni pe geam .... am dansat pe masa la propria'mi nunta...chiar si manele!!! a fost o zi de neuitat!! Si NU MA INTERESEAZA ce au altii de spus!!! :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu intzeleg bucuria, dar "societatea" este treaba aia in care ne aflam cu totii si ca sa se mai poata numii asa trebuie sa respectam cu totii un anumit cod ..cel putin moral.

Daca toti gandesc asa unde ajungem !?

Va mai doresc la toti casa de piatra ...dar de-aia te duci la nunta undeva la restaurant sau mai stiu eu unde ..ca sa te bucuri acolo in treaba ta cu ceilalti care simt ca tine ..dar eu n-am nici o treaba si simpla empatie nu-mi poate ameliora starea de dezgust crescand fata de acesti grandomani zgomotosi.

Eu zic ca este si un act de egoism ...sa obligi pe altii sa ia parte, pana si la bucuria ta .....poate eu nu vreau sau nu pot sa ma bucur.

 

Cu tot respectul Razvan,

mai astept si alte pareri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Razvan, spune-le sa-ti faca rezervari la un hotel pe litoral, iar ei pot sa-si faca nunta linistiti.....vorba aia, e o zi mare pentru ei........ma intreb cum fac cand divorteaza :sorry: cred ca se fugaresc cu masinile de data asta :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e enervant ...dar ce poti sa faci ??? :blink:

Sa faci ca pisica lui "Flori de cimp": invata sa tragi la tinta. :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut nunta sambata... de la ora 18 cununia civila, apoi de la ora 19 cea religioasa... Nu cred ca am deranjat asa rau. Si daca da, ce'mi pasa? :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anca/Maria democratia nu trebuieste inteleasa gresit ...faci ce iti place atat timp cat nu deranjezi pe celalalt..si mai lasa egocentrismul la o parte si replici de genul nu imi pasa :sorry: asta nu e o solutie ...pot sa stiu un motiv plauzibil al acestui gest....sa stiu eu care nici nu te cunosc ca te-ai maritat ??? sau sa iesi in evidenta ca ai claxon ???sau care e logica ca eu sincer nu o inteleg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anca/Maria democratia nu trebuieste inteleasa gresit ...faci ce iti place atat timp cat nu deranjezi pe celalalt..si mai lasa egocentrismul la o parte si replici de genul nu imi pasa :sorry: asta nu e o solutie ...pot sa stiu un motiv plauzibil al acestui gest....sa stiu eu care nici nu te cunosc ca te-ai maritat ??? sau sa iesi in evidenta ca ai claxon ???sau care e logica ca eu sincer nu o inteleg

 

 

nici macar n'am masina... iar lumea o respect... nu erau ore de liniste...care eu le stiu intre ora 14 si 18 ... iar eu nu am confundat asta cu democratia... in orasul asta micut al nostru asa procedeaza toti la nunti... nu am auzit pe nimeni suparandu'se.... am auzit doar replici de genul..." uite ce mijto, iar s'au nenorocit 2....macar bine ca se distreaza!"

Nici macar nu ai asistat la nunta mea... voi nu iesiti in evidenta fiind mereu "Giga Contra"??

Si asa e... nu'mi pasa!! dati'va cu funduletul de pamant ca astea oricum vor continua! eu atat stiu, a fost o zi deosebita pt mine, cine vrea liniste, la orice ora, exista muntele !

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista a anumita traditie care se cere respectata......dar voi cum veti face la nunta voastra? oare nu merita lumea sa se distreze? + ca e cam greu sa schimbi conceptiile unora....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×