Sari la conținut
Forum Roportal
luna_albastra

HOMOSEXUALITATEA este un pacat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pacat, este un cuvant inventat de religie, pentru sinonimul gresala,nerespectare de regula.Cand faci ceva gresit, poti sa spui ca faci un pacat, daca vrei.A fi homosexual, este o gresala, dar pacate nu are nimeni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este pacat sa iubesti o persoana de acelasi sex?

ii putem condamna ca au ales aceasta cale? :cry:

personal nu am nimic cu ei,pt mine sunt persoane normale, dar sunt multi care ii critica

si ii batjocoresc numai pt faptul ca au ales alta cale.....fiecare este liber sa iubeasca pe cine vrea,nu putem noi sa stabilim cine iubeste pe cine......

voi ce parere aveti?

 

sunt absolut sigur ca homosexualitatea este o boala!

acest fenomen se manifesta si in randul animalelor!

nu stiu daca cineva alege sau ii este data aceasta "cale"...

nu cred ca este corect ca cineva sa condamne astfel de persoane, pentru ca nimeni nu-si alege "destinul"!

trebuie sa recunoastem ca au existat, sunt si vor mai fi homosexuali!... important este sa stim sa gestionam aceasta situatie (noi sa-i acceptam, sa incercam sa-i ajutam iar ei sa nu devina prea ... "vulgari")...

oricum, ultimul miting de acest fel din Romania a fost dezgustator!...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa fie dezgustator mitingul?? daca ar avea drepturi egale cu noi, cei normali (chipurile) nu ar mai fi nici o manifestatie. In rest... ti se pare ca ies in evidenta? Eu zic ca o data pe an poti sa induri manifestarea lor. Eu nu am nici o treaba cu ei. Fiecare face in viata personala ceea ce vrea. In rest, Imi par oameni absolut normali

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o aberatie, este complet anormal. Normal=logic=firesc=in concordanta cu legile naturale.

Cine fixeaza anormalitatea??? Pai ia sa vedem: facem sex - ca scop final - sa asiguram supravietuirea speciei. Pot oare sa perpetueze specia homosexualii???

On topic: pacat. El este definit de Biblie si de Randuielile Bisericesti. Acolo, este specificat, in mod clar, ca homosexualitate este un pacat.

NB. Homosexualitatea=Sex intre persoane de acelasi...fel, se refera, in mod egal, atat la barbati cat si la femei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este o aberatie, este complet anormal. Normal=logic=firesc=in concordanta cu legile naturale.

Cine fixeaza anormalitatea??? Pai ia sa vedem: facem sex - ca scop final - sa asiguram supravietuirea speciei. Pot oare sa perpetueze specia homosexualii???

On topic: pacat. El este definit de Biblie si de Randuielile Bisericesti. Acolo, este specificat, in mod clar, ca homosexualitate este un pacat.

NB. Homosexualitatea=Sex intre persoane de acelasi...fel, se refera, in mod egal, atat la barbati cat si la femei.

 

 

si daca te'ai fi nascut tu asa...te'ai fi sinucis? sau ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca nu e nici boala,nici pacat,nici greseala,e pur si simplu o optiune de viata,o optiune sexuala.asta nu inseamna ca sunt altfel decit noi,decit ca orientare sexuala.si dac ati vazut filmul 'anger management',sa va uitati la tratamentul pentru homofob.e minunat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca te'ai fi nascut tu asa...te'ai fi sinucis? sau ce?

 

 

 

Think twice .

 

NU TE NASTI asa . Exceptand cazurile infime de ... anomalii sexuale ...

Dar nu despre asta e vorba aici .

 

Lasam la o parte si cazurile de ... transsexualitate dobandita ...

 

Homosexualitatea este o DEREGLARE , O TULBURARE PSIHICA . Ea SE DOBANDESTE . Nu te nasti cu ea .

 

Dovada acestei afirmatii este bazata indelungata experienta a medicilor psihiatri , afirmatie concretizata in EXISTENTA NUMEROASELOR CAZURI DE FOSTI HOMOSEXUALI CARE AU RENUNTAT

DEFINITIV LA ACEASTA ... OPTIUNE .

 

Pentru ca s-au VINDECAT SUFLETESTE . Ceea ce DEMONSTREAZA ca NU TE NASTI ASA ...

 

Si daca e o TULBURARE PSIHICA , inseamna ca se vindeca in primul rand cu VOINTA .

 

Studiul practicii psihiatrice in domeniu m-au condus la concluzia ca : NU EXISTA DETERMINISM GENETIC !

 

 

... Este o PERVERSIUNE A MINTII ... o stricaciune a celor slabi de inger , ... a celor de o moralitate cel putin indoielnica , ... a celor care SE LASA usor sedusi de altii , ... a prizonierilor propriilor instincte pervertite , ... a sclavilor unora dintre cele mai injositoare ... mai scarboase ... mai abjecte ... mai inumane , ... mai damnabile ... pofte ... care s-au putut vreodata infiltra in mintea umana ...

 

Cel mai adesea SUNT DOBANDITE in medii inchise , de aglomerare ... convietuire unisex timp indelungat ( camine , internate , ordine religioase ( ! ) ... etc. )

 

Dar NU numai din punct de vedere PSIHOLOGIC , MEDICAL este CONDAMNATA homosexualitatea , ci ... din multe alte unghiuri ... cum ar fi MORAL , SOCIOLOGIC , ... DIVIN ...

 

Asta ... nu inseamna ca ... le doresc vreun rau ... eu le doresc din suflet sa inceteze a se mai victimiza ca nu se pot manifesta liber ( ! ) , ... se smulga din mocirla , ... sa caute Calea Adevarului ... si ... daca au norocul s-o gaseasca ... sa nu se mai abata de la ea !

 

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Think twice .

 

NU TE NASTI asa . Exceptand cazurile infime de ... anomalii sexuale ...

Dar nu despre asta e vorba aici .

 

Lasam la o parte si cazurile de ... transsexualitate dobandita ...

 

Homosexualitatea este o DEREGLARE , O TULBURARE PSIHICA . Ea SE DOBANDESTE . Nu te nasti cu ea .

 

Dovada acestei afirmatii este bazata indelungata experienta a medicilor psihiatri , afirmatie concretizata in EXISTENTA NUMEROASELOR CAZURI DE FOSTI HOMOSEXUALI CARE AU RENUNTAT

DEFINITIV LA ACEASTA ... OPTIUNE .

 

Pentru ca s-au VINDECAT SUFLETESTE . Ceea ce DEMONSTREAZA ca NU TE NASTI ASA ...

 

Si daca e o TULBURARE PSIHICA , inseamna ca se vindeca in primul rand cu VOINTA .

 

Studiul practicii psihiatrice in domeniu m-au condus la concluzia ca : NU EXISTA DETERMINISM GENETIC !

 

 

... Este o PERVERSIUNE A MINTII ... o stricaciune a celor slabi de inger , ... a celor de o moralitate cel putin indoielnica , ... a celor care SE LASA usor sedusi de altii , ... a prizonierilor propriilor instincte pervertite , ... a sclavilor unora dintre cele mai injositoare ... mai scarboase ... mai abjecte ... mai inumane , ... mai damnabile ... pofte ... care s-au putut vreodata infiltra in mintea umana ...

 

Cel mai adesea SUNT DOBANDITE in medii inchise , de aglomerare ... convietuire unisex timp indelungat ( camine , internate , ordine religioase ( ! ) ... etc. )

 

Dar NU numai din punct de vedere PSIHOLOGIC , MEDICAL este CONDAMNATA homosexualitatea , ci ... din multe alte unghiuri ... cum ar fi MORAL , SOCIOLOGIC , ... DIVIN ...

 

Asta ... nu inseamna ca ... le doresc vreun rau ... eu le doresc din suflet sa inceteze a se mai victimiza ca nu se pot manifesta liber ( ! ) , ... se smulga din mocirla , ... sa caute Calea Adevarului ... si ... daca au norocul s-o gaseasca ... sa nu se mai abata de la ea !

:crazy:

 

Frumoase ganduri insa este dovedit din punct stiintific ca este imposibil in mare pentru aceste persoane sa isi revina la normal mai ales ca societatea in zilele noastre ii incurajeaza si ii tolereaza din punct de vedere psihic. Nu ar fi insa o rezolvare daca toti am fi contra acestor lucruri, ba din contra ar fi mai rau pentru ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca te'ai fi nascut tu asa...te'ai fi sinucis? sau ce?

Ok, dar subiectul era...homosexualitatea este sau nu un pacat?

Acum daca m-as fi nascut asa...probabil imi duceam crucea (dar cu discretie, nu cu parada si circ). Sa stii ca sunt si homosexuali care nu fac parada de orientarea lor.

Si as mai dori sa comentez ceva: exista cazuri de homosexualitate innascute (este drept, sunt infime in comparatie cu cazurile "dobandite")

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×