Sari la conținut
Forum Roportal
luna_albastra

HOMOSEXUALITATEA este un pacat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ultimul miting de acest fel din Romania a fost dezgustator!...

 

 

eu nu am vazut mitingul......nu ma interesat

cred ca ar trebui sa incercam sa-i acceptam asa cum sunt....noi nu-i putem schimba.......trebuie sa fim realisti chiar dc ii inchidem undeva sau dc ii omoram cum spunea cineva, nu vom reusi sa-i facem sa dispara;

ei au existat si vor exista mereu chiar dc noua nu ne convine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normele bisericii spun ca ar fi.

Eu nu cred ca suntem cei care trebuie sa judecam.

Eu nu vad homosexualitatea pacat.

Editat de Daydreamer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este un pacat....este o boala....Homosexualitatea se defineste ca o orientare spre dragoste si intimitate cu o persoana de acelasi sex.Homosexualitatea este cauzata de anumite modificari genetice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru a n-mii-a oara: nu este boala. nu mai mult decat sunt ochii verzi sau urechile clapauge.

 

NU TE NASTI asa . Exceptand cazurile infime de ... anomalii sexuale ...

Dar nu despre asta e vorba aici .

Lasam la o parte si cazurile de ... transsexualitate dobandita ...

Homosexualitatea este o DEREGLARE , O TULBURARE PSIHICA . Ea SE DOBANDESTE . Nu te nasti cu ea .

 

ba te nasti asa. nu e nici o dereglare, ca nu e nimeni ceasornic si te asigur ca (exceptand cazurile care o iau razna din cauza presiunii celorlalti, care nu isi bat capul prea mult sa ii inteleaga...) sunt absolut netulburati psihic. iar homosexualitatea si transsexualitatea sunt doua lucruri diferite.

 

ps: nu sunt nici aia idioti sa se puna ei musai de-a curmezisul tuturor normelor asa zis morale promovate de majoritate, doar asa de amorul artei...

 

 

 

 

in fine: sunt topicuri pe aceasta tema la aceasta sectiune, la religie, la discutii diverse. postati acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×