Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ALIAS2004 -Noaptea transpiri ? Daca nu , la nivelul axilelor iti pot recomanda Maxim , fara sa sune a reclama ; si eu am avut dubii , dar am tot intrebetat pe unul , pe altul ,cum ai si putut citi , m_am luat inima-n dinti si mi_am comandat produsul , si pot sa_ti garantez ca la subrat nu m_ai transpir de loc :( poate doar la socuri foarte mari 8) La injectii cu Botox sa nu te gandesti !!!! la mine au fost fara rezultat :doh: Mi-au mai ramas de rezolvat palmele si talpile....sper sa gasesc :) rezolvare . MULT succes 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru transpiratia palmelor am citit intr-o revista ca este bun deodorantul crema,dar nu am incercat deoarece nu am avut nevoie.nu palmele sunt problema mea.pentru transpiratia de pe corp(ex:spate,abdomen)am folosit pudra de talc.eu una nu mai transpir deloc folosind-o iar pielii ii ramane un miros f.frumos.pt.picioare recomand spray-urile speciale care nu sunt putine deloc.eu i-au si un medicament numit CALMOGEN care m-a ajutat intr-o oarecare masura.problema este ca efectul lui dureaza doar 6-8 ore.daca aveti nelamuriri nu ezitai sa ma intrebati.va pup.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cazul meu am mai observat ceva ciudat.Chiar si in perioada asta cand s-a racit afara,cu toate ca ies mai subtire imbracat corpul meu se supraincalzeste si transpir destul de mult.Imbracat cu un tricou si o geaca nu prea groasa daca merg 1 Km ,normal si nu repede,simt cum corpul parca imi ia foc si normal incep sa transpir.

Nu mi se pare normal cand altii imbracati mai gros si tot nu mai pot de frig mie sa mi sa intample chestiile astea.

S-a mai confruntat si altcineva cu problema asta?Adica sa fie perioade cand simte ca i se incalzeste corpul excesiv cu toate ca n-ar fii motive ?

Nu mi se intampla tot timpul dar destul de des.

Imi poate spune cineva daca hiperhidroza are si astfel de simptome .

Astept raspuns.

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt alias2004, mi se intampla cam la fel, de ex merg un pic pe jos, iarna, cand e frig si imediat ma iau transpiratiile, si desi nu ma incalzesc toata, la axile is leoarca! Frumos spus... Pana acum nimic de pe piata nu a functionat, vreau si eu sa-mi iau Maximu' de care vorbesc fetele, vom vedea atunci ce se mai schimba, da Doamne! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, acelasi lucru pot spune si despre mine. Nu conta, vara, iarna, transpiram oricand si orice faceam. si daca stateam in casa in fata calculatorului si mi-era frig de tremura, transpiram. Chiar si prin pulovere groase se vedeau petele.....de aceea iarna umblam numai in fleece-uri. Prin alea nu se vede absolut nimic, pentru ca absorb foarte bine.

Eu iti recomand Maxim. Si daca nu ajuta, poti sa te duci la farmacie si sa-ti prepari un gel pe baza de clorhidrat de aluminiu (acelasi lucru contine si Maxim), dar cu o concentratie mai mare. Cred ca am pus formula undeva pe forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai in disperare de CAUZA l_am comandat la inceputul lunii noiembrie , si chiar de a doua zi a avut efectul dorit .Tubul e mai mic ca si in prezentare , dar inca mai are continut . Mie mi se pare ca acum imi transpira mult mai tare palmele si picioarele si chiar si alte zone cu care nu aveam probleme pana acum !!! Nu stiu la altcineva cum e ,,,,la mine asa a reactionat :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai in disperare de CAUZA l_am comandat la inceputul lunii noiembrie , si chiar de a doua zi a avut efectul dorit .Tubul e mai mic ca si in prezentare , dar inca mai are continut . Mie mi se pare ca acum imi transpira mult mai tare palmele si picioarele si chiar si alte zone cu care nu aveam probleme pana acum !!! Nu stiu la altcineva cum e ,,,,la mine asa a reactionat :santa2:

asta se numeste transpiratie compensatorie, si se intampla daca inhibi transpiratia dintr-o anumita parte a corpului. incepi sa transpiri in alta parte 8)

 

 

 

asta se numeste transpiratie compensatorie, si se intampla daca inhibi transpiratia dintr-o anumita parte a corpului. incepi sa transpiri in alta parte :lol2:

Nu li se intampla tuturor, doar unora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta se numeste transpiratie compensatorie, si se intampla daca inhibi transpiratia dintr-o anumita parte a corpului. incepi sa transpiri in alta parte :tease:

Nu li se intampla tuturor, doar unora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am aceeasi problema,doar k la mine miroase f neplacut....stie cineva ce as putea face...sau ce as putea folosi?(imi treb cva foarte puternic,care sa inlature acest miros)...ast orice sugestie din partea voastra...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×