Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

produsul se poate cumpara online de pe site-ul http://www.bluebridge.ro

 

este postat la pag intai al acestui forum. pretul este mic in comparatie cu rezultatele miraculoase pe care le are, avand in vedere si durata de utilizare( 2-3 luni). incearca-l!

 

si tu lucrezi ptr ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu lucrez pentru ei. sunt doar asociat. e ok raspunsul? si totusi...produsul face intr-adevar minuni. repet, baiatul meu il foloseste si este foarte multumit de rezultate. si multi altii.

 

transpiratia axilara contine doar apa si sare si nu are nicio legatura cu eliminarea toxinelor care se face pe alte cai. mirosul transpirartiei nu provine din eliminarea toxinelor ci din descompunerea bacteriilor aflate pe suprafata pielii. aceste lucruri sunt bine cunoscute in dermatologie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, are efect produsul Maxim. Il folosesc de cateva saptamani, si surpriza: transpiratia a disparut. Insa problema e ca efectul dureaza doar intre cateva luni si 1 an, maxim 2, dupa care transpiratia revine. Nimeni nu stie explicatia. Asa ca, folosit corect, produsul are efect o perioada si va poate imbunatati considerabil viata. Pacat ca la un moment dat nu mai functioneaza.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eliada, de unde ai aflat asa ceva? e fals ce scrii tu. antiperspirantul are efect permanent atata timp cat il vei folosi. important este ca, dupa ceva timp de utilizarte nu va trebui sa-l aplici in fiecare seara din simplu motiv ca nu va mai fi necesar. vei vedea in timp ca il vei putea folosi doar de doua ori pe saptamana sau o data pe saptamana ceea ce e senzational, nu? si in continuare poti folosi deodorantul preferat in timpul zilei. asa ca... maxim are efect permanent nu doar cateva luni sau un an.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca a sunat ca o anti-reclama. Ideea e urmatoarea: Nu deodorantul Maxim nu mai are efect dupa cateva luni, ci orice produs pe baza de clorhidrat de aluminiu. Lucrul asta e demonstrat. Am citit foarte multe articole pe tema asta din germania si america, si, intr-adevar, la un moment glandele sudoripare devin intr-un fel "imune", si transpiratia revine. Clorhidratul de aluminiu se foloseste de ani de zile in combaterea transpiratiei excesive, in tari precum america, germania etc, si daca acesta ar fi avut efect permanent nu crezi ca medicii ar recomanda din start aceasta solutie, intr-o forma sau alta, si oamenii nu s-ar mai lupta cu boala asta numita hiperhidroza?

Eu am zis: folosesc de cateva saptamani MAXIM, l-am comandat pe internet. Dupa prima aplicare nu am prea vazut nici un efect, dar dupa a doua - minune: am fost uscata la subrat pentru prima oara dupa muuuuulti ani. Sunt insa constienta, ca intr-o zi totul va fi ca inainte, din pacate :evil: Si de asta am postat ultimul raspuns, ca sa stie toata lumea despre ce este vorba. Sa nu isi faca nimeni iluzii degeaba.

Da, functioneaza, dar not forever. Nu vreau sa fac nimanui rau cu acest raspuns si nici antireclama. A fost o greseala ca produsul Maxim isi va pierde efectul, cand de fapt este vorba de tot ce contine clorhidrat de aluminiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga ELIADA spune_mi te rog ,daca acest produs MAXIM nu arde pielea de la nivelul axilei ?eu am folosit un unguient nemtesc pe baxa de clorhidrat de aluminiu si toata pielea mi-a arso si la contactul cu apa imi crapa instantaneu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa-mi mai spui ELIADA la emotii ,cand raspunzi la telelon , cand esti la doctor sau in alte momente mai dificile ,transpiri ? si atunci produsul 'maxim' are efect ? :cry: sau atunci te lasa balta. lucrezi ?esti la scoala ?in ce domeniu te afli? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uau, in sf o solutie pt marea and forevera mea problema.Toata vara port numai maieuri, doamne fereste sa iau pe mine un tricouas ca imediat fac niste peteeee pe manecutze, sa te tzii!!!!!! Si iarna am aceleasi probleme, dar cum bluzele is mai groase...nu se vede. Mama tot timpu urla la mine ca de ce nu port nush ce haine aveam prin dulap.Si-i explicam........pt ca transpir si se vede. Si ea imi zicea sa ma spal.Dar nu pricepe ca nu tine de spalat.Ma spal acum, ma dau cu antiperspirant si in 15 minute ...."inot"!!!!!! Dupa aia imi zice,"si ce?!, toata lumea transpira"!, ca sa ma convinga sa port un anumit tricou................hmmmm yeah right.Ea nu are si nu a avut niciodata problema asta asa ca normal ca nu intelege.

Sunt tare curioasa , voi incerca si eu acel produs, Maxim, si poate si pe cel de la Vichi. O sa va anunt cum merge tratamentul :flowers:

 

Inca o chestiune. Si la mine e "debitul" mai mare la subsuoara dreapta. Eu intotdeauna Mi-am explicat asta prin faptul ca sunt dreptace.Asta-i singura explicatie pe care am gasit-o.Ce ziceti? :cry: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog sa-mi mai spui ELIADA la emotii ,cand raspunzi la telelon , cand esti la doctor sau in alte momente mai dificile ,transpiri ? si atunci produsul 'maxim' are efect ? :cry: sau atunci te lasa balta. lucrezi ?esti la scoala ?in ce domeniu te afli? :flowers:

Saptamana trecuta a trebuit sa merg la dermatolog, si am avut ceva emotii, am si transpirat putin, dar nu tare. sa zicem, 10% din cat as fi transpirat inainte. dar in general in momentele de care mi-ai spus nu mai transpir, simt doar ca ma ia cu calduri, pun repede mana sa verific, dar raman uscata, din fericire. a, si sunt studenta. la scoala nu mai am probleme, sunt uscata in permanenta, port cele mai stramte tricouri de orice culoare :D

referitor la iritatii si mancarimi, Maxim asta are concentratie mica de clorhidrat de aluminiu si mie nu imi irita pielea decat cateodata si foarte putin. dupa ce te dai cu o solutie de acest gen, astepti 15 minute dupa care te dai cu o crema, ca sa nu te iriti. io stiu, o crema cu galbenele de exemplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eliada, cautand pe internet despre hiperhidroza si tratamentul acestei afectiuni, gasesti in mai toate articolele despre clorhidratul de aluminiu, ca remediu in aceasta afectiune. nicaieri nu se specifica daca acest tratament dupa un anumit timp nu-si mai face efectul, utilizandu-l. si din moment ce se stie acest remediu si eu ma intreb, ca si tine, de ce la noi in farmacii nu se gaseste un produs facut de noi pentru aceasta afectiune. crede-ma ca a fost un calvar pentru fiul meu sa sufere de aceasta afectiune si am cautat peste tot in farmacii un remediu si nu am gasit. produsul vichy contine si clorhidrat de aluminiu si l-a incercat baiatul meu si nu a dat rezultatele asteptate. foarte putin s-a ameliorat transpiratia excesiva si asa a ajuns sa faca injectiile cu dysport (toxina botulinica), costisitor tratament, foarte costisitor si rezultalele au fost imediate intr-adevar, dar durata efectului doar doua luni jumate. atunci am apelat la maxim si crede-ma ca sunt multi suferinzi de hiperhidroza axilara care folosesc acest produs chiar din 2001 si efectele se vad in continuare. doar ca nu trebuie sa mai aplice in fiecare seara antiperspirantul. iti dau un link, poate il cunosti deja, ca ma gandesc ca in cautarile tale pe internet l-ai descoperit. oricum, articole sunt destule, dar eu iti dau doar unul.http://www.romedic.ro/boli/dermato/hiperhidroza.htm

antiperspirantul maxim este eficient, ca oricare alt produs parafarmaceutic, pentru unii rapid, pentru altii dupa o anumita perioada. pe unii ii irita la inceput ( a fost si cazul baiatului meu), pe altii deloc. depinde de la caz la caz. dar procentul celor multumiti de maxim este covarsitor in comparatie cu cei nemultumiti, doar din cauza pielii lor sensibile. si daca se repecta intocmai instructiunile in rare cazuri se abandoneaza antiperspirantul. daca ai vreun articol in care sa se specifice acest lucru, cum ca efectul va disparea in timp al clorhidratului de aluminiu, te rog sa mi-l trimiti, sau sa-l postezi pe forum. multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×