Sari la conținut
Forum Roportal
Carrina_19

sa fugim sau nu?

Postări Recomandate

scuzati ca am pus o asemenea intrebare,ce ati face intr-o situatie ca asta..zau asa..e ceva ce in viata nu exista..in orasele noastre nu sunt locuri izolate pe unde tb sa mergem fie pe jos fie cu masina sa ajungem la servici,facultate scoala...nu exista oameni care sa ameninte alti oameni..totul e armonie si pace..ce se spune la stiri ca x a fost rapita in fata blocului,ca y a fost batut in oras si ca oamenii nu au intervenit de teama astea sunt minciuni,jigniri la adresa omului care este incapabil sa faca rau...inca o data ii cer scuze ca am incercat sa ridic o problema serioasa!

lasa problemele serioase, iubeste, glumeste, razi...,nu construi cazuri ipotetice.

:yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuzati ca am pus o asemenea intrebare,ce ati face intr-o situatie ca asta..zau asa..e ceva ce in viata nu exista..in orasele noastre nu sunt locuri izolate pe unde tb sa mergem fie pe jos fie cu masina sa ajungem la servici,facultate scoala...nu exista oameni care sa ameninte alti oameni..totul e armonie si pace..ce se spune la stiri ca x a fost rapita in fata blocului,ca y a fost batut in oras si ca oamenii nu au intervenit de teama astea sunt minciuni,jigniri la adresa omului care este incapabil sa faca rau...inca o data ii cer scuze ca am incercat sa ridic o problema serioasa!

 

:yahoo: nu-ti cere scuze :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..si tot la fondul psihologic revenim .

ideea e in felul urmator ca in cazul primului ajutor regula nr 1 e sa nu maresti nr victimelor si sa te protejezi pe tine ca si salavator , a doua idee e ca daca ai de-a face cu ceva mai grav de genul pe care tu l-ai zis nu strigi sariti ca sunt 3tigani pe mine si mai au si un cutit strigi cu totul altceva doar sa atragi atentia , a 3 idee e efectul de turma adica e de ajuns sa intervina o persoana ca sa sara si celelalte in ajutor ...cam asta ar fii sfaturile ...bine ar mai fii ideea copilareasca sa te pui cu pietre pe ei dar asta daca arunci bine cu piatra , fugi repede si sti pe unde sa fugi :yahoo:

 

..in rest doar poate ceva energie mentala sa ii transformi in exremente de liliac :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasati balta aceasta tema,numai scrieti sa fie roportal cu lume sau sa va aflati intreaba..ce era asa greu sa spuneti da as fugi,nu nu as fugi si eventual daca nu m-as implica as incerca sa inregistrez cu telefonul?sau alte rasp de acest gen?nu voi erati victima,am expus clar ca in jurul vostru sunt numai copaci,la aceea ora nu trece nimeni..asa ca lasati balta aceasta tema ca zau asa,prea il luati in deradere..a poate ca aici pe roportal nu se pot pune intrebari serioase,nu se pot spune intamplari ce pot sa fi reale?..aici pe roportal tb sa cantam floricele pe campii hai sa le adunam copii?..a si constat ca aici pe roportal avem unele persoane care nu stiu sa rasp la intrebari fie si ele ipotetice..o da rasp aud rasp de gradinita:ce firma era cutitul?ce sepci purtau tiganii,nu cumva era o rafuiala intre ei si fata era tot o tigancusa,si alte aberatii..asa ca nu mai scrieti aici de dragul de a scrie...a cine stie sa rasp la intreb fara mistouri,cine gandeste cu adevarat poate sa scrie..cine nu,poate citi si apoi sa treaca la o alta tema care-i convine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuzati ca am pus o asemenea intrebare,ce ati face intr-o situatie ca asta..zau asa..e ceva ce in viata nu exista..in orasele noastre nu sunt locuri izolate pe unde tb sa mergem fie pe jos fie cu masina sa ajungem la servici,facultate scoala...nu exista oameni care sa ameninte alti oameni..totul e armonie si pace..ce se spune la stiri ca x a fost rapita in fata blocului,ca y a fost batut in oras si ca oamenii nu au intervenit de teama astea sunt minciuni,jigniri la adresa omului care este incapabil sa faca rau...inca o data ii cer scuze ca am incercat sa ridic o problema serioasa!

Raul are dreptate.Ia viata asa cum e,si nu te mai gandi la cazuri pur ipotetice si care mai mult sunt si foarte sumbre.Ce ar fi sa lasi problemele la o parte si incerci sa te distrezi,sa glumesti.Chiar si aici poti.Pe Roportal.

P.S Scuze pentru atacul din sectiunea Dragoste.Nu imi sta in caracter.Cei de pe aici,care ma cunosc cat de cat stiu asta.Nu stiu ce naiba ma mai apuca si pe mine cateodata :cry: Dau cu bata in balta.

Inca o data scuze :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Raul are dreptate.Ia viata asa cum e,si nu te mai gandi la cazuri pur ipotetice si care mai mult sunt si foarte sumbre.

 

Din pacate micaela are dreptate. Cazurile astea 'pur ipotetice' sunt cat se poate de reale pentru aia de ajung la stirile de la ora 5. Si pana acuma, lumea care a raspuns ori s-a eschivat (ceea ce indica si aia un posibil raspuns...) ori a facut pe strutul, a bagat capul in nisip si s-a facut ca asa ceva nu exista... Trist, foarte trist :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate micaela are dreptate. Cazurile astea 'pur ipotetice' sunt cat se poate de reale pentru aia de ajung la stirile de la ora 5. Si pana acuma, lumea care a raspuns ori s-a eschivat (ceea ce indica si aia un posibil raspuns...) ori a facut pe strutul, a bagat capul in nisip si s-a facut ca asa ceva nu exista... Trist, foarte trist :P

ai dreptate, darnici tu nu ai raspuns :cry:.

si ai uitat sa precizezi si ca "ori erau prea ocupati sa se ia de viata ei".. la ca vedeti voi la judecata cum se face, prea va grabiti sa puneti etichete .. :yahoo:

 

oricum, eu una, nu ma simt un supermen... poate cu putin spanac, i-as bate mar pe-aia. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai dreptate, darnici tu nu ai raspuns :cry: .

si ai uitat sa precizezi si ca "ori erau prea ocupati sa se ia de viata ei".. la ca vedeti voi la judecata cum se face, prea va grabiti sa puneti etichete .. :yahoo:

 

oricum, eu una, nu ma simt un supermen... poate cu putin spanac, i-as bate mar pe-aia. :cry:

 

pai m-a scutit micaela... sunt fata :P

sa ma bag... nu prea pot sa fug repede. eventual sa incerc sa retin cat mai multe detalii de indentificare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa fim seriosi... la ce sa ne asteptam aici?

toti putem fi super-eroi de tastatura! :cry:

dar in realitate, daca nu cumva te numesti bruce lee, nu te implici. suni la politie si spui ce ai vazut.

pentru ca, sincer, 1 contra 3 cu cutite nu e o optiune foarte placuta, indiferent de faptul ca esti baiat/barbat sau fata/femeie.

asa ca, repet... nu stiu ce raspunsuri cautati. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce era asa greu sa spuneti da as fugi,nu nu as fugi si eventual daca nu m-as implica as incerca sa inregistrez cu telefonul?sau alte rasp de acest gen?

Mie imi place sa cred ca as face ceva dar... stiu in acelasi timp cam cat de puternica poate fi frica intr-o astfel de situatie... te poate paraliza, iti poate lua mintile, poate sa te transforme in vierme.

Este nevoie de o persoana cu un caracter foarte puternic pentru a face fata unei astfel de situatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×