Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Nimfomane si ...nimfomani!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nici o sansa...de asta am si postat aici.. mi-e nu stiu cum sa ma duc...asa aici apas cateva taste si gata.. :cry:

Dar si raspunsurile sunt pe masura efortului tau dupa cum vezi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar si raspunsurile sunt pe masura efortului tau dupa cum vezi!

care raspunsuri?? :spiteful:

ideea e ca la mine in oras nici nu cred ca exista asa ceva... eu fiind dintr-un orasel f. mic din provincie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce intelegeti voi prin NIMFOMANIE? Cred ca adevaratul sens al cuvantului s-a pierdut undeva pe parcurs............

 

Imi pare rau ca tre va dezamagesc dar...NIMFOMAN nu exista

Exista doar NIMFOMANIE="conduita aberanta feminina ce consta intr-o dorinta de gratificatei a relatiilor sexuale"

"se caracterizeza printr-un impul sexual exagerat, cu activitati necontrolabile, crescute si nepotolite, fara selectivitate privind partenerul, numai in scopul de a avea o relatie sexuala, fie ea multumitoare sau nu, respectiv de a avea un contact fizic cu parenerul"

 

 

Echivalentul masclin pentru asta e ANDROMANIE

 

Va doriti asa ceva? :serenade:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nu te mai saturi de un barbat anume,tot nimfomana se cheama ca esti? :o:

numa de unu anume ?

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiam eu, <nimfomania> este o boala. si se manisfesta prin lipsa satisfactiei sexuale, de aici si dorinta permanenta de a face mereu sex.

 

din cate stiam eu, <nimfomania> este o boala. si se manisfesta prin lipsa satisfactiei sexuale, de aici si dorinta permanenta de a face mereu sex.

 

<dorinta permanenta de a face mereu sex>???? :o: of, limba romana! grea! :o: dar ati inteles voi ideea! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×