Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Va fi sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

https://historia.ro/sectiune/general/misterul-scufundarii-navei-rostok-577966.html

Un gest ce poate fi numit terorism international si in acelasi timp declaratie de razboi a ucrainei la adresa statului roman.

Dar avand prea multi idioti, prosti si lasi, nu am raspuns cum trebuia provocarii si aceiasi idioti, lasi si prosti, plang acum de mila ucrainei.

Comportamentul ca tara al ucrainei pana la razboi, poate fi dat ca exemplu de "asa nu", in relatia cu statele vecine.

 

 

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, titi_greucean said:

Da. Hai sa bagam pumnul in gura aloraa care au alta parere aia legala. Daca tot nu putem veni cu argumente.

titi, pe tine deja te iubesc!

Cum crezi tu că mi-aș permite să-ți bag pumnul în gură, chiar dacă avem păreri paralele? :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, zod said:

A-ha! Deci tu tai si spanzuri si esti deasupra celorlalti?! 

 

Corect! 

Beau și spânzur, tai și fut

Ca mașina de cusut!

2 hours ago, zod said:

 

Adica esti mai egal decat ceilalti?! 

 

Sunt mai egal decât tine! :laugh:

2 hours ago, zod said:

 

S-a consemnat, macar voi stii ce fel de oameni sunteti amandoi. 

 

Poate că vei ști

Cu un singur i.

2 hours ago, zod said:

Vrei sa fi 

De data asta e cu doi de i.

2 hours ago, zod said:

Vrei sa fi lider dar esti pana la genunchiul broastei la aptitudinile comerciale  

Corect! N-am aptitudini comerciale.

2 hours ago, zod said:

 

Pai ce inseamna sa inchizi singurul topic de pe un forum unde primeaza calitatea iar nu cantitatea?! 

Chiar si suspendarea acestuia pentru cateva saptamani poate insemna deconectarea pacientului de la aparate. 

Adica in timp ce o mana de pasionati au investit intr-o comunitate de calitate, vin vreo doua persoane ca sa distruga totul. 

 

Stai liniștit, că încă nu te deconectez de la aparate. Dar asta depinde și de tine. Să nu mai scrii atât de multe prostii! Promiți? 

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 minute, Vriies a spus:

 

Beau și spânzur, tai și fut

Ca mașina de cusut!

:lol2: Mvai... Am auzit asta. E de Călinescu, right? 

Editat de Rodica`
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
14 minutes ago, Rodica` said:

:lol2: Mvai... Am auzit asta. E de Călinescu, right? 

De George Călinescu.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Rodica` said:

Normal. Atâtea precizări la cine ajuta? :mad:

A fost o glumă, da? Asta mi-a inspirat și n-am găsit altă rimă la replica lui zod, cum că „A-ha! Deci tu tai si spanzuri si esti deasupra celorlalti?!”.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru idioți, proști și șulfe (persoanele de față se exclud), reiterăm:

1. Ucraina nu-i nici pe departe cristal. Are păcate cât roata carului, mai ales în relație cu noi! 

2. Rusia a invadat Ucraina, un stat suveran, provocând un precedent, precum și morți, suferință, distrugeri la greu și aducând omenirea la un pas de un nou război mondial.

Deci una-i una și alta-i alta. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La multi idioti, prosti si lasi le-a fost teama ca ne vom invecina iar cu rusia. Pai idiotilor, ucraina a demonstrat cu varf si indesat ca este tot o rusie, doar ca putin mai mica si la fel de periculoasa.

Da, ucraina si-a cautat-o cu noi, dar suntem doar niste mici prosti, idioti si lasi, si ucraina ne-a tras-o in toate gaurile, din toate pozitiile.

Si-a cautat-o si cu rusia si ce sa vezi, ca si-au luat-o.

Romania face parte din UE si NATO si a respectat si va respecta deciziile acestor organizatii ca parte a lor, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa spunem adevarul in ceea ce priveste relatia noastra cu ucraina.

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, adal* said:

La multi idioti, prosti si lasi le-a fost teama ca ne vom invecina iar cu rusia. Pai idiotilor, ucraina a demonstrat cu varf si indesat ca este tot o rusie, doar ca putin mai mica si la fel de periculoasa.

 

Vrei să fii mai puțin vehement? Nu de alta, dar s-ar putea să se înțeleagă că de te fabula narratur. 

12 minutes ago, adal* said:

 

 

Romania face parte din UE si NATO si a respectat si va respecta deciziile acestor organizatii ca parte a lor, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa spunem adevarul in ceea ce priveste relatia noastra cu ucraina.

Ok, trebuie să spunem adevărul și toți știm că relația noastră cu Ucraina nu era una roză. Ai dreptate și no problem.

Dar, reiterez, asta nu înseamnă că ar trebui și să justificăm agresiunea barbară a Rusiei, soldată cu morți, distrugeri, suferință cât încape, agresiune care e la un pas de a provoca și un alt război mondial.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×