Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Va fi sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, Enki said:

Ca trebuie sa judeci la rece. Ca nu trebuie sa te iei luat de valul informatiilor false. Ca trebuie sa ai incredere in ce spune stiinta si studii, nu in anecdotele si povestioarele lui x si y al caror scop este sa provoace o reacție emotionala, vezi topicul covid pentru exemple. Si ca trebuie sa te uiti la fapte.

Și ți se pare că nu m-am uitat la fapte sau cum?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce spun faptele acolo. O tara a intrat pe teritoriul altei tari si ii omoara oamenii. 

Acum 1 minut, adal* a spus:

Eeee! Si ce spune stiinta si studiile in cazul razboiului din ucraina? Aaa?

Hai, ca ma uit la Vikings acum, s-a terminat pauza de tigara.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Enki a spus:

Hai, ca ma uit la Vikings acum, s-a terminat pauza de tigara.

Pai da, cand nu ai raspuns te intorci cu fundu' si mai si pleci.:biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, adal* a spus:

Pai da, cand nu ai raspuns te intorci cu fundu' si mai si pleci.:biggrin:

Mai am 50 de episoade de vazut pana comut la australian open. Sunt in vacanta, sa imi cer scuze daca fac fix ce vreau in timpul meu liber?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Enki said:

Ce spun faptele acolo. O tara a intrat pe teritoriul altei tari si ii omoara oamenii. 

 

Bun. Te rog spune-mi mie unde nu am judecat la rece, unde am fost luat de valul informațiilor false, unde n-am avut încredere în știință și în studiile acesteia și unde nu m-am uitat la fapte?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Enki a spus:

Mai am 50 de episoade de vazut pana comut la australian open. Sunt in vacanta, sa imi cer scuze daca fac fix ce vreau in timpul meu liber?

Nu, bineinteles. Vizionare placuta!

Si vikingii aia erau tot un fel de rusi. Observ ca vrei sa ramai in context. Culmea este ca pe ei ii simpatizezi, este?

Ce inseamna emotia, observi?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Vriies a spus:

Bun. Te rog spune-mi mie unde nu am judecat la rece, unde am fost luat de valul informațiilor false, unde n-am avut încredere în știință și în studiile acesteia și unde nu m-am uitat la fapte?

Era pentru mine raspunsul, chiar daca ti se adresa tie. Credeam ca observi, da' na', emotiile isi spun cuvantu'.:biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, adal* said:

Era pentru mine raspunsul, chiar daca ti se adresa tie. Credeam ca observi, da' na', emotiile isi spun cuvantu'.:biggrin:

Iar te bagi ca pulifriciul între oameni mari? :laugh:

Bre, ca să înțeleagă și mintea ta. Omul este o ființă emoțională, emoțiile ne definesc. Bine, asta nu înseamnă că raționamentele le facem exclusiv pe baza emoțiilor. Asta-i doar butada ta. Dacă ar fi să-ți fac un inventar, atunci undeva pe la 90% din postările tale se datorează și emoțiilor.:laugh:

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Vriies a spus:

Bun. Te rog spune-mi mie unde nu am judecat la rece, unde am fost luat de valul informațiilor false, unde n-am avut încredere în știință și în studiile acesteia și unde nu m-am uitat la fapte?

Pai nu pe mine trebuie sa ma intrebi. adal sa iti explice.

Acum 10 minute, adal* a spus:

Nu, bineinteles. Vizionare placuta!

Si vikingii aia erau tot un fel de rusi. Observ ca vrei sa ramai in context. Culmea este ca pe ei ii simpatizezi, este?

Ce inseamna emotia, observi?

mnu.  Cred ca am si zis pe undeva pe aici nu mai stiu in ce context ca oricat de wow si fascinant ni se pare the way of the vikings (si muzica inspirata de ei), nu cred ca ar vrea nimeni sa ii vada intrand la ei in batatura.

pana acum, preferatul meu e king Egbert of Wessex.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×