Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Va fi sau nu război în Ucraina?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

30 minutes ago, titi_greucean said:

Tocmai asta nu vreti voi sa pricepeti orbiti de wishful thincking si bypass confirmation. Europa nu va fi in veci infloritoare pana nu scapa de cizma americana. O colaborare economica intre Europa si Rusia este absolut obligatorie pentru o Europa prospera.  AMERICA NU VREA O EUROPA PROSPERA CARE SA-I AMENINTE HEGEMONIA. 

Mi aduc aminte acum vrwo cativa ani am deschis un topic pe un forum concurent "Cand va scapa Germania de ocupatia militara americana?". Cata drrptate am avut. Si cum ma luau tefeleii de acolo peste picior. 

Uitati-va acum cat de jalnic se comporta "motorul economic al europei" , ce slugarnicie abjecta fata de unchiul Sam.

Din ceea ce spui tu, se pot percepe niște chestii:

1. Ești frustrat rău. Consideri că UE și SUA sunt dușmanii tăi personali.

2. Ți-ai făcut din Rusia/URSS un idol. 

3. Am bănuiala că ăia de pe forumul concurent, datorită enormităților pe care le-ai pus pe tapet, ți-au dat un scurt flit. Astfel că ai ajuns să-ți verși frustrările pe aici. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Isi varsa frustrarile unde sunt bagati in seama. Au gasit aici public intr-un numar mic de utilizatori ramasi pe forum care de plictiseala ar discuta cu oricine.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, zod said:

Lasa, lasa!... ca stim noi. 

Amandoi veti primi downvote, de fiecare data cand ii veti jigni chiar si voalat pe ceilalti. 

Pe Enki il cunosc de ani multi de pe alt forum si nu am cuvinte de lauda la adresa lui, dar la tine nu m-am asteptat, ori poate esti clona lui Enki si nimic mai mult. 

Pe langa asta este vorba despre atitudinea de "locuitor de prin partile australe" si nu am nimic cu locatia si nici cu persoanele respective absolut nimic ci doar cu atitudinea de acest tip, care este incompatibila cu "mentalitatea boreala" . 

Nu am cerut celorlalti mai mult decat am oferit eu. 

PS: Tu nu ai inteles nici pana la ora actuala ca pentru noi ceea ce trece de Prut nu mai exista, la fel pentru SUA-UE, ceea ce se gaseste la est de Polonia si Romania, la sud de Mediterana si la vest de Taiwan, aceasta parte a planetei nu mai exista. 

Nu vad ce rost are sa tot povestim despre spatiul BRICS cu care nu mai avem aproape nici un control, in plus ne-am si bagat la cutite cu ei. 

Care „voi”, bre? Tu și cu titi? :laugh: Dacă nu sunt de acord cu predicțiile/profețiile tale sumbre la adresa UE și, concomitent, cu slava la adresa Rusiei, înseamnă că te jignesc?

Ah, vom primi downvoturi din partea voastră, mai ales eu. Bravo, sunteți tari precum perna din fulgi de gâscă! Dar te întrebi câte downvoturi ar fi trebuit tu să primești din cauza aiurelilor postate cu pretinsa valoare de profeție? 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Isi varsa frustrarile unde sunt bagati in seama.

Au gasit aici public intr-un numar mic de utilizatori ramasi pe forum care de plictiseala ar discuta cu oricine.

Știi cum e? Probabil că fiecare avem experiența noastră de viață, ceva de împărtășit și implicit frustrările noastre, mai mici sau mai mari. Din punctul ăsta de vedere nimeni nu-i cristal. :smile:

Și da, discutăm cu oricine. Asta probabil și din cauza faptului că suntem un pic dependenți de forum. Când ne va trece...pa, pa și la revedere!:laugh:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Vriies a spus:

Care „voi”, bre? Tu și cu titi? :laugh: Dacă nu sunt de acord cu predicțiile/profețiile tale sumbre la adresa UE și, concomitent, cu slava la adresa Rusiei, înseamnă că te jignesc?

Ah, vom primi downvoturi din partea voastră, mai ales eu. Bravo, sunteți tari precum perna din fulgi de gâscă! Dar te întrebi câte downvoturi ar fi trebuit tu să primești din cauza aiurelilor postate cu pretinsa valoare de profeție? 

Stii tu foarte bine ce ai scris asa ca nu face pe niet znaiut! 

... si numai tu vezi slava Rusiei, oricat iti spunem ca te inseli. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, zod said:

Stii tu foarte bine ce ai scris asa ca nu face pe niet znaiut! 

 

Asta e cam ca în bancul ăla în care Ion îi  spune Măriei: Mărie, te-am bătut că știi tu de ce! :laugh:

Dar dincolo de banc,  întrebarea mea țâșnește: Ce ți-am făcut, bre, ce ți-am scris, de ai ajuns așa de determinat? 

15 minutes ago, zod said:

 

... si numai tu vezi slava Rusiei, oricat iti spunem ca te inseli. 

Ba să avem pardon! Concomitent cu denigrarea UE și SUA am cam văzut la voi slava Rusiei. :smile:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

Din ceea ce spui tu, se pot percepe niște chestii:

1. Ești frustrat rău. Consideri că UE și SUA sunt dușmanii tăi personali.

2. Ți-ai făcut din Rusia/URSS un idol. 

3. Am bănuiala că ăia de pe forumul concurent, datorită enormităților pe care le-ai pus pe tapet, ți-au dat un scurt flit. Astfel că ai ajuns să-ți verși frustrările pe aici. 

Am sa raspund eu deoarece ma priveste si pe mine.

Esti frustrat si rau intentionat. 

Forumul acela concurent este plin de boratciuni si demagogie si asa a fost si la cei doi ani de covid si cu razboiul cu Ucraina. 

Practic pe forumul concurent este plin de emotii viscerale si se posteaza la minut, de fapt se varsa non-stop pe forum si se aplauda, este balamuc curat, deci nici vorba de ce spui tu. 

Eu am postat multi ani pe acel forum insa am ajuns dezgustat de ce face demagogia, trolii si botii. 

Este exact o lume rasturnata pe dos. 

Aceia au ajuns sa sa concureze care intoxica mai eficient ca despre discutii si contre nici ca vine vorba. 

Practic se repeta niste sabloane la infinit, insa nu cred ca ii citeste cineva deoarece de cateva luni au inchis accesul la acea parte din forum pentru cei din afara, deci posteaza doar gasca de troli si boti si mentin aria respectiva in actualitate, dar de fapt este scarbos ce fac ei acolo. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, zod a spus:

Eu am postat multi ani pe acel forum insa am ajuns dezgustat de ce face demagogia, trolii si botii.

......

deci posteaza doar gasca de troli si boti si mentin aria respectiva in actualitate, dar de fapt este scarbos ce fac ei acolo. 

aha, cum faceti voi aici, doar ca de partea cealalta a baricadei.

E nasol, nu, sa conversezi cu trolli si botii? :lol2: Pai eu ce tot zic.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, Vriies a spus:

Asta e cam ca în bancul ăla în care Ion îi  spune Măriei: Mărie, te-am bătut că știi tu de ce! :laugh:

Dar dincolo de banc,  întrebarea mea țâșnește: Ce ți-am făcut, bre, ce ți-am scris, de ai ajuns așa de determinat? 

Ba să avem pardon! Concomitent cu denigrarea UE și SUA am cam văzut la voi slava Rusiei. :smile:

Ai vazut o laie bucalaie pascand iarba, asta ai vazut. 

Eu daca bat saua sa priceapa iapa si am sa tot repet ca printre noi sunt retarzi si persoane foarte slab pregatite, eventual cu o origine indoielnica, atunci nu o sa ma supar tot eu si nici cei care sunt in asentimentul meu, nu-i asa?! 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, zod said:

Am sa raspund eu deoarece ma priveste si pe mine.

Esti frustrat si rau intentionat. 

Forumul acela concurent este plin de boratciuni si demagogie si asa a fost si la cei doi ani de covid si cu razboiul cu Ucraina. 

Practic pe forumul concurent este plin de emotii viscerale si se posteaza la minut, de fapt se varsa non-stop pe forum si se aplauda, este balamuc curat, deci nici vorba de ce spui tu. 

Eu am postat multi ani pe acel forum insa am ajuns dezgustat de ce face demagogia, trolii si botii. 

Este exact o lume rasturnata pe dos. 

Aceia au ajuns sa sa concureze care intoxica mai eficient ca despre discutii si contre nici ca vine vorba. 

Practic se repeta niste sabloane la infinit, insa nu cred ca ii citeste cineva deoarece de cateva luni au inchis accesul la acea parte din forum pentru cei din afara, deci posteaza doar gasca de troli si boti si mentin aria respectiva in actualitate, dar de fapt este scarbos ce fac ei acolo. 

Ok, am înțeles frustrarea și descrierea ta cu privire la ce se întâmplă acolo, pe acel forum. De acord cu tine. 

Dar de ce afirmi că eu aș fi frustrat și rău intenționat, când n-am nici cea mai mică legătură cu ceea ce ai trăit tu acolo?  

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×