Sari la conținut
Forum Roportal
ioanide

Jocul de-a scriitorul!

Postări Recomandate

Astazi m-am trezit cu un dor nebun sa fumez o tigara, dar doctorul insista ca imi face rau..doctorul..ce stie el doctorul despre mine? Ca am o inima, 2 plamani, nervi bolnavi..dar ce stie el despre sufletul meu care tanjeste atat dupa un fum de tigara..Aprind drogul si ma apropii de fereastra..jos pe strada trece pe langa parc o femeie ce impinge un carucior..caut sa vad fata copilului dar nu reusesc..e prea departe..si fata lui atat de mica...a! stiu..am sa imi iau ochelarii din sertar..Tot nu vad si pe deasupra mai sunt si urata cu ei..ce barbat o sa isi mai intoarca privirea inspre mine?Daniel...of, Daniel...unde esti copilul meu? Esti si tu in carucior si mama nu te vede..esti cu sutana dreptatii odorul meu si mama ta e prea murdara ca sa o atinga..dragul meu Daniel, ce o sa fie in sufletelul tau cand o sa afli ca mama ta e o curva si ca intineaza tot ce pentru tine e sfant ..intineaza fericirea si obrazul tau..of, DanielAprind iar o tigara, macar sa o fac pana la capat daca tot am cedat iar..si iar..si iar..cred ca sunt la a a5 a tigara si nu ma mai satur!Femeia cu copilul!!..sa fug la geam , poate ca acum s-au mai apropiat....Normal, tot timpul ma trezesc prea tarziu..tot timpul trece pe langa mine o sansa...dracu s-o ia de sansa..nu mai am nevoie de eaM-am imbracat cu rochia decoltata in 'V', acea rochie rosie care ii tranforma pe salbatici in tauri..acea rochie rosie cu spatele taiat , acea scurta rochie ...alt fum pentru sufletul meu..Iau cheile si plec..Daniel!!..daca suna Daniel?!..nu!..azi nu mai pot sa il mint iar, azi puiul mamii o sa se gandeasca ca nu am venit de la munte...o sa creada ca mama lui se bucura in continuare de vacanta..asa o sa creada Daniel..MAINE!..maine am sa il sun eu pe el..maine..am gresit ..nu era vorba de Daniel, ci de Bronx..pls scuzati-ma

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(moama ce mult ai scris :D )

 

fa un scurt rezumat ca mi-e greu sa citesc atat, pls! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(moama ce mult ai scris :D )

 

fa un scurt rezumat ca mi-e greu sa citesc atat, pls! ;)

 

(hmm..o sa scriu mai putin , da m-a luat valul:)..asa ca sacrifica-ti ochii macar ed data asta)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era o brambureala in acel caiet, ca nu mai intelegeai cine cu cine si de ce!

Cert este ca Bronx a obosit chinuindu-se sa descifreze literele acelea aruncate de-avalma, tocmai pentru a pune in dificultate cititorul.

Bronx lasa caietul din mana si......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..auzi niste pasi pe coridor..in cateva secunde cineva avea sa intre in camera..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×