Sari la conținut
Forum Roportal
ioanide

Jocul de-a scriitorul!

Postări Recomandate

Atunci mi-a aruncat o privire blanda, dar in acelasi timp necrutatoare si mi-a zis:

- Revino-ti in fire, femeie! Nu traim in telenovele. Nu, sa nu crezi cumva ca m-am suparat, pentru ca ai indraznit sa ma sfidezi, stirbindu-mi din autoritate. Fapta ta e si o dovada, o dovada ca tii la mine, insa sa nu crezi ca lacrimile si replicile siropoase or sa ma induioseze doar ma cunosti prea bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si atunci mi-am dat seama ce bine ma cunoaste....

L-am privit in ochi.... si.... am simtit cum patrunde cu privirea sa in adancul sufletului meu..... ma simteam ca o copila la prima sa dragoste.... mii de fluturi jucau in stomacul meu... am simtit un impuls.... si l-am imbratisat tandru...oferindu-i un sarut...

Mi-a zambit.... si am inteles din privirea sa ca ma iubeste asa cum sunt...si ca de acum.... nu va trebui sa ma mai ascund dupa o masca....

el ma vroia pe mine.... cu defectele mele cu tot..... nu isi dorea o zeita.... el ma dorea pe mine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Constientizand asta , am scos cutitul din maneca si i-am taiat jugulara.Am simtit sangele cald cum imi curgea pe fata , si era asa de bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi era cam pustiu pe alee, o domnisoara cocheta a aparut parca din neant ascultandu-mi invocatia nerostita. S-a apropiat de mine si mi-a lins sangele inca neuscat de pe fata cu limba ei aspra, intarita ca organul barbatesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Buna seara ..politicos ,imi saruta mina fin si discret ,privind-uma si zimbind misterios ,facind-uma sa rosesc usor.

Se vedea ca este usor stinjenit de faptul ca este singur ,numai cu mine .

Intr-un tarziu spuse ..

-Am rezervat omasa la Marriot ,frumoasa domnita are placerea de a ma insoti ?..in aceasta minunta seara de toamna tarzie ..

Evident ca as fi vrut din toata inima sa ma duc cu el ,mai ales ca asteptasem acest moment de trei saptamini ,de cind vorbisem cu el ultima oara .

Cind ne intalnise-m ca din "intimplare "spune el la Muzeul National de Arta ,la Saptamina Franceza,statea in fata unui Monet ,admirindul cu o placere de cunoscator ,al frumosului .

Iar eu ma prefaceam ca nu al vad ,desi imi tresarise inima si singele incepuse sa pulseze cu repeziciune .

Prietena mea A observind ca rosisem ,ma intreaba curioasa ..

-Ce e D ,iti este rau..?

-Nu fata ,la-m vazut pe el..

- Care fata .?.spuse prietena mea intrigata ca nu isi dadea seama de ce anume vorbesc..

-El draga ,facand-ui semn usor aproape imperceptibil cu capul peste umar ,in spatele meu...cel care se uita la Monet -ul ala ,e tipu de la Cluj,de care ti-am vorbit ,ala frumos de acolo..

Observind ca susotim ,se apropie de noi si cu un ton mieros si soptit ,care al facea si mai sexy..ne intreaba ...

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Buna seara dragele mele.... Va place expozitia? Observati tabloul acesta va rog.... Priviti ce paleta larga de culori a folosit pictorul ca sa realizeze portretul iubitei.....

Eu nu eram interesata de tablou... il priveam in ochi...si ma pierdeam cu totul.... vocea lui imi incalzea trupul.... inima-mi batea cu repeziciune.....sa fie oare...oare....

- D! era prietena mea....care ...din cate se pare.... a incercat sa ma trezeasca din visare in tot acest timp......

El se uita la mine... curios.... interesat.... si....oarecum.... induiosat....

Mi se parea mie oare? Eram eu prea visatoare...? M-a luat de mana si m-a dus de langa prietena mea intr-o alta incapere... Si atunci...mi-a rosit..pe un ton suav...plin de afectiune.. :

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"trebuie sa va dati seama ca sunt virgina din ce povestesc .Si tare idioata ca nu am reusit sa citesc ca tipul s-a dus .HA HA .A zburat pe Dunare."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×