Sari la conținut
Forum Roportal
ioanide

Jocul de-a scriitorul!

Postări Recomandate

Nu ma cuprinde greata si vad cum din gura ii curge saliva vascoasa, dulce , ca o seva .Se amesteca cu sangele celui pe care il iubesc.

Editat de Lily Anne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si atunci...mi-a rosit..pe un ton suav...plin de afectiune.. :

"Numai pe tine te iubesc,

Editat de MHortulanus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu s-a mai scris demult aici, si as vrea, daca se poate sa incep eu alta povestire :blink:

Deci...

 

Sonia inca se sprijinea de umarul fratelui ei. Deja nu mai putea sa mearga. Ajunsesera deja la cimitir. Nu mai putea sa planga. De 3 zile ochii ei nu au mai fost uscati. Dar gata! Ea nu ar fi vrut sa o vada pe Sonia suferind!

Bocete, suferinta, multa durere... Nu a mai apucat sa strige decat: "Mama, RIDICA-TE!!!!"

:blink: :tease: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bulgarii negri de pamant i s-au scurs printre degetele rasfirate, lovind cu ecou grav capacul cosciugului. A mai aruncat o ultima privire gropii in care pamantul incepuse sa curga, si-a sters ochii cu muchia palmei, a tras puternic aer in piept, apoi s-a rasucit brusc si s-a indepartat hotarata si decisa. Fratele a vrut sa o urmeze dar ea si-a proptit palmele in pieptul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru prima data in scurta sa viata si-a dat seama cat de putin isi cunostea sora ... Si dintr-o data farame de amintiri ce-l legau de copilarie au inceput sa i se deruleze in minte ... Sufletul lui a-nghetat intr-o tainica ruga inaltata mamei , plecata spre locul in care se duc doar ingerii ... O ruga venita din durere , durea ce-o suferise prin pierderea mamei , urmata acum de fuga Soniei ... Zacea trist pe covor tinand inclestat albumul in mainile reci , asteptand parca sa se intample ceva ce-i va aduce inapoi sora ...

Deodata in linistea apartamentului rece si gol se auzi un zgomot de cheie rasucita in yala ... S-antors rigid , curios si cu inima batand sa-i sparga pieptul ... In cadrul usii zarii silueta unui barbat ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatul din poza. Era in trecere prin localitate. Amandoi au realizat ca Sonia va gasi cabana goala. Constient de pericolul muntelui, de anotimpul ploios si de pustietatea din zona, barbatul s-a rasucit brusc pe calcaie, si-a fixat rucsacul pe umar si s-a indreptat grabit spre statia de taxi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratele Soniei il urma... incepuse ploaia. In timp ce se adaposteau in acea statie de Taxi, cei doi reusira sa faca un scurt schimb de cuvinte.

-Cine esti? Am vazut o poza cu tine in albumul Soniei.

-Da... suntem prieteni.

-hmmm, cat de mult s-a schimbat sora mea, isi spuse in gandul lui. Ai idee unde ar putea fi la ora asta tarzie?

-La cabana!

Editat de ChrisTinA_WhisperWind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Vin cu tine! E vorba de sora mea!

- Cunoscand-o pe Sonia, te-as sfatui sa ramai in oras!

- Dumnezeule, dar sunt fratele ei!

Dupa cateva clipe de gandire, barbatul ii spuse:

- Bine, hai cu mine! Daca stau bine sa ma gandesc, chiar voi avea nevoie de ajutorul tau.

- Cum ajungem acolo?

- Luam taxiu pana la gara. In jumatate de ora soseste trenul ce duce spre oraselul de munte unde se afla cabana.

Confuz, dar prea obosit si ingandurat, fratele Soniei il urma pe acel barbat misterios fara sa mai puna nicio intrebare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Drumul pana la poalele muntelui a decurs fara probleme. Plouase peste munte si natura mustea de apa. Norii coborasera mult peste munte. Cei doi si-au ancorat bine rucsacurile pe umeri si au inceput greoi urcusul lunecos. Pacla cetii se lasa tot mai densa. Fratele Soniei nu era obisnuit cu muntele. Aluneca des, se impiedica, gafaia. Cand nu s-a mai vazut la jumatate de metru in fata, strainul i-a aruncat o funie si i-a ordonat sa si-o lege de mijloc.

La un moment dat strainul s-a oprit brusc. Cu mana ferma a cules ceva dintr-o ramura de pin.

S-a intors incet catre fratele Soniei. In mana strainului se afla...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..un pistol:

Nici nu stii de cand asteptam clipa asta..Sonia e prea slaba sa scape de un molalau ca tine , dar eu am crescut in armata. Doar nu credeai ca ai sa ramai tu cu toti banii de la socrela, huh?

 

(ps:mor sa vad ce idee va vine in continuare!!)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×