Sari la conținut
Forum Roportal
Teddy ''-''

Din opiniile supăratului pe lume

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Chiar acum, Teddy ''-'' a spus:

Nu exista asa ceva. Hristos nu a zis nimanui sa omoare pe cineva. Ba din contra. '' Eu însă vă spun vouă: Nu vă împotriviţi celui rău; iar cui te loveşte peste obrazul drept, întoarce-i şi pe celălalt. '' (Matei 5:39) Deci tu minti din toate incheieturile.

Tu, teddy, faci asta? Tu intorci obrazul? Pai de mine ai zis ca "nu sunt in toate mintile". Ce obraz ai intors tu, teddy? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Teddy ''-'' a spus:

N-ai tu de unde sa stii.

Teddy, tu urasti, de aia mi-ai zis "nu esti in toate mintile".

Si iisus iti zice tie, Teddy, ca esti vrednic de iad pentru ca m-ai facut nebun

"Eu însă vă spun vouă: Că oricine se mânie pe fratele său vrednic va fi de osândă; şi cine va zice fratelui său: netrebnicule, vrednic va fi de judecata sinedriului; iar cine va zice: nebunule, vrednic va fi de gheena focului." Matei, cap 5, ver 22.

Teddy, ce rost mai are sa aperi pe iisus, daca iisus te condamna la iad pentru ca mi-ai spus ca-s nebun?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, observant said:

Teddy, tu urasti, de aia mi-ai zis "nu esti in toate mintile".

Si iisus iti zice tie, Teddy, ca esti vrednic de iad pentru ca m-ai facut nebun

"Eu însă vă spun vouă: Că oricine se mânie pe fratele său vrednic va fi de osândă; şi cine va zice fratelui său: netrebnicule, vrednic va fi de judecata sinedriului; iar cine va zice: nebunule, vrednic va fi de gheena focului." Matei, cap 5, ver 22.

Teddy, ce rost mai are sa aperi pe iisus, daca iisus te condamna la iad pentru ca mi-ai spus ca-s nebun?

Atata timp cat nu esti de acord cu Psalmul asta '' Domnul cercetează pe cel drept şi pe cel necredincios; iar pe cel ce iubeşte nedreptatea îl urăşte sufletul Său. '' nu esti in toate mintile. Adica nu discerni dreptatea.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce religie e aceasta a ta, teddy, ca ne predicati saracia, dar nici tu, nici alt crestin, niciun popa, niciun calugar, niciun episcop nu si-a vandut averea ca s-o dea saracilor?

iisus va cere sa va vindeti toti averile sa le dati saracilor, caci numai asa intrati in rai, dar voi sunteti smecheri, nu faceti asta, insa iesiti la facut adepti!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, observant said:

Ce religie e aceasta a ta, teddy, ca ne predicati saracia, dar nici tu, nici alt crestin, niciun popa, niciun calugar, niciun episcop nu si-a vandut averea ca s-o dea saracilor?

iisus va cere sa va vindeti toti averile sa le dati saracilor, caci numai asa intrati in rai, dar voi sunteti smecheri, nu faceti asta, insa iesiti la facut adepti!

ESTI OFFTOPIC!!! MUCI

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 5 minute, Teddy ''-'' a spus:

Atata timp cat nu esti de acord cu Psalmul asta '' Domnul cercetează pe cel drept şi pe cel necredincios; iar pe cel ce iubeşte nedreptatea îl urăşte sufletul Său. '' nu esti in toate mintile. Adica nu discerni dreptatea.

Dar iisus iti cere sa nu spui "nebun" niciunui om. De ce nu respecti porunca lui iisus, teddy? Doar ti-a zis clar ca te va condamna la iad daca spui "nebun" cuiva. Iisus nu a zis: "poti sa faci pe cineva NEBUN daca nu respecta psalmul x". A zis ca nu ai voie in nicio circumstanta.

De ce iti bati joc de iisus, teddy?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Teddy ''-'' a spus:

ESTI OFFTOPIC!!! 

Subiectul topicului este acela ca tu esti suparat pe lume. Asadar, orice este on topic pe un astfel de topic vag.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×