Sari la conținut
Forum Roportal
Teddy ''-''

Din opiniile supăratului pe lume

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1 minute ago, Teddy ''-'' said:

Bine ca te doare de una din anii 400 care mai mult ca sigur era pagana.

Dar de crestinii care au fost omorati de atei, nu amintesti nimic. Aia nu mai conteaza...

Aici ți-ai dovedit „crezul”. Probabil, pentru tine, una care trăia pe la anii 400 și care era păgână, și-a meritat soarta!  

 

În ceea ce mă privește, condamn la fel de mult orice atrocitate, fie că e comisă împotriva păgânilor, a creștinilor, a hindușilor etc. 

  • Like 3
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 14.09.2020 la 20:18, Vriies a spus:

 

În ceea ce mă privește, condamn la fel de mult orice atrocitate, fie că e comisă împotriva păgânilor, a creștinilor, a hindușilor etc. 

Da. Subscriu. Cred că toată lumea ar trebui să condamne "orice atrocitate, fie că e comisă împotriva păgânilor, a creștinilor, a hindușilor etc."!

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, observant a spus:

Atunci condamna si atrocitățile comise de religioși contra copiilor, femeilor și a celor ce nu fac parte din cultele lor.

Cine ți-a zis ție că eu nu condamn "atrocitățile comise de religioși contra copiilor, femeilor și a celor ce nu fac parte din cultele lor."? 

Pe la noi este o vorbă :" 'ai de steaua lor! Să-i ferească Dumnezeu...!" Asemenea și pentru cei care nu cred în Dumnezeu și comit atrocitati: "Să-i ferească Sursa, Big-bang-ul, Conștiința etc.! 

Editat de Lucia N
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sursa ii va felicita, doar ea le-a cerut prin religii să comită rele.

Eu am dat zeci de citate biblice ca se cere imperios abuzarea copiilor, iar abuzurile contra lor sunt prezentate ca fiind normalitate. Iar tu m-ai dezaprobat. Prin asta le-ai validat. Nu poți susține doua poziții opuse, Lucia. 

O carte sacră care promovează ura, infracțiunile si crimele ar trebui interzisă conform legilor în vigoare care incriminează instigarea la ură. Ești de acord cu mine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, observant a spus:

Sursa ii va felicita, doar ea le-a cerut prin religii să comită rele.

Eu am dat zeci de citate biblice ca se cere imperios abuzarea copiilor, iar abuzurile contra lor sunt prezentate ca fiind normalitate. Iar tu m-ai dezaprobat. Prin asta le-ai validat. Nu poți susține doua poziții opuse, Lucia. 

O carte sacră care promovează ura, infracțiunile si crimele ar trebui interzisă conform legilor în vigoare care incriminează instigarea la ură. Ești de acord cu mine?

Nu promovează așa ceva! Tu interpretezi așa! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a trecut prin mintea aia a ta de geniu ca poate Biblia e scrisa de niste oameni simpli care nu au nicio treaba cu Divinitatea dar a fost folosita ca unealta pentru a controla un anumit segment de oameni? Te comporti de parca Dumnezeu a scris Biblia.... Si a dat decret. Oamenii au zis ca Dumnezeu a zis... Te certi cu cine nu trebuie, ca de obicei. Da cearta-te cu Teddy. Pe restul lasa-ne in prostia noastra. Pretty please. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, observant said:

O carte sacră care promovează ura, infracțiunile si crimele ar trebui interzisă conform legilor în vigoare care incriminează instigarea la ură. Ești de acord cu mine?

Cartea in sine promoveaza toate astea. Dar cum ai zis si tu, nu o citeste mai nimeni. Va sa zica e imposibil de determinat ce influenta mai are in 2020.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici Iliescu nu mai are cine stie ce influenta azi, dar totusi e corect sa fie acuzat pentru mineriade. Si nostalgici mai sunt si azi.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Maeve. a spus:

Ti-a trecut prin mintea aia a ta de geniu ca poate Biblia e scrisa de niste oameni simpli care nu au nicio treaba cu Divinitatea dar a fost folosita ca unealta pentru a controla un anumit segment de oameni? Te comporti de parca Dumnezeu a scris Biblia.... Si a dat decret. Oamenii au zis ca Dumnezeu a zis... Te certi cu cine nu trebuie, ca de obicei. Da cearta-te cu Teddy. Pe restul lasa-ne in prostia noastra. Pretty please. 

Biblia asta și reprezintă, asta și înseamnă :"Cărțile"! (Cărțile antice și pre antice ale popoarelor...). "Cartea Cărților" reprezintă "fenomenul adunării cărților sacre ale vremurilor...". 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×