Sari la conținut
Forum Roportal
valentynos

Iubire din inima sau din interes?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

interesul nu tebuie sa fie doar de ordin material, ci si spiritual, emotiv, s.m.d. 8)

...sau atuci nu se numeste tot interes????

da.

nu compara interesul cu nevoia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da.

nu compara interesul cu nevoia

ehe...ce spui tu acolo?

si cam care ar fi diferenta? poti argumenta? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ehe...ce spui tu acolo?

si cam care ar fi diferenta? poti argumenta? :D

eu am nevoie de o tigara....dar nu e in interesul meu sa fumez 8)

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am nevoie de o tigara....dar nu e in interesul meu sa fumez 8)

dar totusi o aprinzi!... de ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Binenteles ca oamenii iubesc si din inima si din interes(desi chestia e un nonsens).Eu am facut-o si pe una si pe alta(nu neaparat in aceeasi ordine)..oricum la vara incerc una din gat. Abia la anul ma apuc de una din urechi. Habar nu am ce ai vrut sa stii, dar cred ca te-am edificat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar totusi o aprinzi!... de ce?

tutunul dauneaza grav sanatatiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

poate vreau sa mor de inima rea cand vad cati bani dau pe tigari,sau vreau sa fiu falit sa nu am ce da la profitoare 8)

cert e ca iubirea e curata,nu tine cont de ....................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pryntesa ai mare dreptate!!! De ce sa pierzi atatia ani pentru bani .. si poate sa nu fii fericit. BANII NU ADUC FERICIREA .. parerea mea e ca mai bine sa ai parte de un partener de viata cu o stare materiala medie sau slaba..dar care sa aiba un suflet bun si o inima mare decat sa intervina banii in viata de cuplu !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

banii intervin oricum,fie ca esti bogat sau sarac. dar iubirea este altceva,am fost iubit cand nu aveam bani asa ca nu cred ca toate femeile sunt c...

iar un partener nu-l alegi in functie de starea materiala,e vorba aia: mai bine cu desteptul la paguba....decat cu prostul la castig.

cunosc cateva cazuri[de baieti] care sub imboldul iubirii,cu sprijinul partenerei....au avut puterea sa treaca peste conditia materiala precara,sa munceasca mult,sa-si continue studiile,etc. o femeie poate motiva un barbat sa munte muntii din loc.......conditia este ca cei 2 sa se iubeasca.

cei care se ''combina'' din interes.....nu iubesc,iar relatiile de genul asta sunt sortite pieirii.

pt fetele care iubesc....... 8) le meritati la puterea 100000000000.........00000000000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
banii intervin oricum,fie ca esti bogat sau sarac. dar iubirea este altceva,am fost iubit cand nu aveam bani asa ca nu cred ca toate femeile sunt c...

cum adica "toate femeile sunt..."? ce, barbatii nu iubesc? ai fi surprins sa aflii cati barbati se folosesc doar de iubitele lor, si crede-ma, cunosc destule cazuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum adica "toate femeile sunt..."? ce, barbatii nu iubesc? ai fi surprins sa aflii cati barbati se folosesc doar de iubitele lor, si crede-ma, cunosc destule cazuri.

nu te contrazic,cu siguranta exista si astfel de cazuri.eu fiind baiat am vorbit din perspectiva unui baiat.

daca faci o statistica insa....vei constata ca femeile sunt predispuse la etichetarea cu apelativul ''......''

personal am vazut cum dragostea muta muntii din loc,dragostea ambilor,din pacate nu e cazul meu....dar mai sper inca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×