Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lucia, dusman e cel care iti vrea raul... Eu sunt partener de dezbatere, opinent, interlocutor care are alte pareri decat ale tale... E o mare diferenta. Eticheta "dusman" ai pus-o singura. Analizeaz-o. Este ea judicioasa? Este corect suprapusa peste realitatea conceptului? Noi suntem constiinte care emitem idei, nu ne confundam cu ideile. Ideile sunt expuse intre noi, pentru a fi analizate. Daca o idee este combatuta, asta nu inseamna ca valoarea fiintiala a celui care a emis-o scade. Asta inseamna dezbatere reala.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, Lucia N said:

:gathering:  Toate-s faine! Eu rad in hohote! Un topic fain! Chiar daca-i apartine unui dusman de-al meu, intru si fara permisiunea dumnealui, ca am observat ca nu mi s-a interzis inca accesul!

Wow, dușman? 

Pe bune, io niciodată nu mi-am închipuit că aș avea „dușmani” pe acest forum. Ah, că l-am mai tras cu ironii de mânecă pe unul și pe altul sau că altcineva m-a tras pe mine de mânecă și nu mi-a convenit...bre, dar „dușmani”? Poate sunt io mai naiv, așa, dar pe bune că nu-i ok. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucia dramatizeaza pentru ca e femeie, asta e farmecul femeilor (majoritatea), sunt ca niste copii sturlubatici, spun pe loc ce gandesc, ele "simt enorm si vaz monstruos", cum zice Caragiale, de asta le iubim.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, observant said:

Lucia dramatizeaza pentru ca e femeie, asta e farmecul femeilor (majoritatea), sunt ca niste copii sturlubatici, spun pe loc ce gandesc, ele "simt enorm si vaz monstruos", cum zice Caragiale, de asta le iubim.

Corect! Cred că și Lucia a început să te iubească, așa, măcar un picuț...

Bine, sunt oleacă gelos, dar nah, pân la urmă tre să accept! 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×