Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 4 minute, Enki a spus:

Alo? Care dupa 40 de ani si de unde si pana unde? Tipul din imagine a avut nu stiu cate sotii, incepand de la 20 de ani.

E woody allen? Nu se pune, pentru ca este bogat si faimos, chiar daca urat ca dreaq. Cand are cineva bani multi, uratenia este trecuta cu vederea ca prin magie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
6 minutes ago, Enki said:

Alo? Care dupa 40 de ani si de unde si pana unde? Tipul din imagine a avut nu stiu cate sotii, incepand de la 20 de ani.

Cine este tipul? Si de ce a avut atatea sotii, ca asta nu-mi suna a bine. Aha, E W. Allen. Pai atunci n-are relevanta argumentul. Cum n-ar avea nici daca ni s-ar prezenta un afacerist plin de bani. Conteaza doar exemplele cu anonimj.

Editat de arpad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu era nici bogat nici faimos la 20 de ani cand s-a insurat prima data.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, observant a spus:

Exista si perversi. Unii se excita la urate, pentru ca asta e devianta lor. Altii fac fetis pe pantofi de dama, altii fura chiloti de pe sarme.

Precoce fata... daca la 15 ani erai experta in taoismul tantric al artei iubirii din 1001 nopti, imi imaginez ca acum ai ajuns la nivelul zeita.

Nu era/este pervers, umblase doar dupa femei extrem de aranjate pana atunci. Dar l-a jucat la degetul mic si i-a dat o lectie de viata si despre sexualitate si despre valori. 

Am fost precoce pentru ca ai mei nu s-au ferit sa vorbeasca deschis cu mine despre viata si nici cartile marilor clasici nu mi-au pus patratelul rosu cand le-am citit. 

Cu cat pui mai mult pret pe sexualitate, de parca cine stie ce mare branza ar fi - auzi acolo, taoismul tantric - cu atat lucrurile se complica.  Ca asa e omul prost, se chinuie  sa inventeze perfectiuni si apoi sufera (tot ca prostul) ca nu le poate atinge. 

Editat de Stu'
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, arpad a spus:

Majoritatea oamenilor asta fac si pentru asta traiesc. E o constatare. Pana la urma vor sa-si perpetueze genele, nu?

credeam ca am evoluat ca specie. 

si tu te-ai multumi cu o femeie care asta vrea de la viata? care pentru asta ar muta muntii din loc?

pai daca doar atata pret pui tu pe tine, ce vrei sa faca altii? licitatii pe capul tau?

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Enki said:

Nu era nici bogat nici faimos la 20 de ani cand s-a insurat prima data.

Pai bun, cate astfel de cazuri exista la mia de locuitori? Ca asa pot veni si eu cu cateva cazuri de zoofilie si sa incerc sa formulez teorii in baza lor. Aici se vorbeste de regula, nu de exemple rarisime. Da, in anumite conditii, regula este contrazisa, dar asta se intampla si in matematica, fizica, chimie. Ca na, teoriile emise de oameni nu pot acoperi intregul spectru al realitatii.

Editat de arpad
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Stu' said:

credeam ca am evoluat ca specie. 

si tu te-ai multumi cu o femeie care asta vrea de la viata? care pentru asta ar muta muntii din loc?

pai daca doar atata pret pui tu pe tine, ce vrei sa faca altii? licitatii pe capul tau?

Nu, n-am evoluat. Uita-te ce preocupari principale au oamenii pana pe la 30-40 de ani, adica cat sunt tineri si apti de reproducere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, arpad a spus:

Pai bun, cate astfel de cazuri exista la kma de locuitori? Ca asa pot veni si eu cu cateva cazuri de zoofilie si sa incerc sa formulez teorii in baza lor. Aici se vorbeste de regula, nu de exemple rarisime. Da, in anumite conditii, regula este contrazisa, dar asta se intampla si in matematica, fizica, chimie. Ca na, teoriile emise de oameni nu pot acoperi intregul spectru al realitatii.

dar de ce crezi tu ca e un sfat ok sa ii pui pe altii sa se considere mai degraba comuni si nu deosebiti?

fiecare om e deosebit in felul lui, are ADN unic si o educatie anume, de ce sa nu mizeze mai degraba pe asta si sa nu umble ca zevzecu prin viata autolimitandu-se singur intr-o harta statistica care nu il ajuta cu nimic?

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, arpad a spus:

Nu, n-am evoluat. Uita-te ce preocupari principale au oamenii pana pe la 30-40 de ani, adica cat sunt tineri si apti de reproducere.

barbatii aia asa femei si au. ca ei.

ravnesti la vreuna dintre ele?

daca da, atunci invata si tu sa imiti mai bine comportamentele, ca maimutele si chinuie-te o viata sa faci bani si sa traiesti pentru fundul lor.

daca nu, ce ai pierdut, de fapt?

singura cale corecta, gandire corecta, e sa mizezi pe unicitatea ta si sa ti-o dezvolti. si sa inveti sa traiesti mai constient de ceea ce iti doresti si te dezvolta, nu de ceea ce te limiteaza si te distruge. exista si placeri carora nu este indicat sa te lasi sclav, daca vrei sa fii tu stapanul in propria-ti viata.

ispita nu defineste omul, ci alegerea constienta. 

Editat de Stu'
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, arpad a spus:

Pai bun, cate astfel de cazuri exista la kma de locuitori? Ca asa pot veni si eu cu cateva cazuri de zoofilie si sa incerc sa formulez teorii in baza lor. Aici se vorbeste de regula, nu de exemple rarisime. Da, in anumite conditii, regula este contrazisa, dar asta se intampla si in matematica, fizica, chimie. Ca na, teoriile emise de oameni nu pot acoperi intregul spectru al realitatii.

L-am pus pe Woody Allens pentru aspect, si s-a si potrivit la fix ca sa iti demonstrez ca poti sa fii urat cu spume si tot primesti o sansa sau mai multe la o relatie de iubire.

Dar de fapt, initial l-am ales pentru ca seamana la figura cu o cunostinta de-a mea, care arata si mai rau decat WA, si care are o relatie bine mersi, de ani de zile.

Si cunosc oameni cu o multime de imperfectiuni majore, care au relatii. De unde si pana unde tampenia ca daca esti urat esti destinat sa nu fii iubit si sa ramai singur?

 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×