Sari la conținut
Forum Roportal
hellworld

Cum poti sa iti faci o prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

9 hours ago, Maeve. said:

Este dar la aerele lui Nicolae, doar cu Manuela va ramane. Aia era ideea. 

Aha, si tu de ce ai fost si inca esti cu Manuela? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 13 minute, arpad a spus:

Aha, si tu de ce ai fost si inca esti cu Manuela? 

Despre persoana mea vom vorbi in perioada urmatoare adica NICIODATA. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
49 minutes ago, Maeve. said:

Hai, bucura-te de vacanta, nu mai trolla. Hai ca poti! 

Ma bucur, dar daca tot am telefonul la mine, mai scriu cate ceva din gand in cand.

Eh, ia sa raspund eu la intrebarea initiatorului. Tin sa precizez ca postul de mai jos va lovi grav in orgoliul barbatilor mediocri ca intelect. Un astfel de text este in premiera pe netul din Ro!

Daca ai ajuns sa-ti pui intrebarea "cum sa imi fac o prietena", fie ai ceva dizabilitati psiho-sociale, fie esti mai neatragator decat media, adica ai ceva dismorfie. Sa zicem ca la tine la scoala/munca vine o tipa interesanta. Sa ne intelegem, "interesant", in acest context se refera in primul rand la atractivitatea fizica.

Buuun. Majoritatea masculilor vor dori sa intre in gratiile tipei, cu intentia de a obtine niste sex. Si cum barbatii sunt prost informati  vizavi de ceea ce inseamna atractie sexuala, acestia vor incerca sa agate prada, "vrajind" prin vorbe sau etaland tot felul de chestii cu care spera sa atraga atentia domnisoarei. Astfel, unii vor incerca sa spuna bancuri si poante, altii sa para niste gentlemani, altii sa para culti si sofisticati, altii misteriosi, altii smekeri s.a.m.d. Toate aceste comportamente sunt ok si se incadreaza in sfera normalului. Femeia îi va aprecia pe toti, va fi amabila cu toti, insa doar unul va ajunge in ea.

Ghici care? Unul din ăia cu comportament agreabil, nu conteaza care din ei, dar, nu te grabi sa sari in sus de bucurie, ca exista aici un dar care probabil te va tranti la podea. Reiau; doar unul dintre toti masculii ăia ok va ajunge sa faca schimb de fluide cu tipa noastra. Si care ar fi acel mascul? Hm, ia de aici; va fi acel mascul care o excita cel mai tare dpdv fizic/vizual/sexual pe femeie. 1-0 pentru mine si Loganul pentru tine! Intr-adevar, si tu, cel neselectat vei putea ramane amicul domnisoarei, insa, na, la o adică amic poti fi si cu un cal. 

Nu-i nimic, nu te intrista, mai incearca si la alte fete, pana cand una se va excita la vederea ta. Dar cum sa procedezi? Pai e simplu; mergi pe varianta clasica, intrucat e cea mai sigura. Adica, sa vorbesti frumos cu fata, sa spui o gluma ok, sa-i faci un compliment decent, sa-i dai o floare, un cadou simbolic. Nu e greu. Daca totusi nu se aprinde nimic, atunci treaba e clara; pentru fata esti din plastic, nu-i trezesti nimic sexual si, mai degraba ar face dragoste cu un caine decat cu tine. De ce nu-i trezesti nimic sexual? E simplu in plm; ca esti nașpet fizic! Amin. =))

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot dulcele stil clasic..

Dar atata timp cat exista  femei care iubesc barbati ,,naspeti'' dpdv fizic, asa cum zici tu, teoria ta are scapari.

Cea in stil clasic e muult mai complexa. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista vreo teorie care nu are scapari? Pana si teoremele din geometrie au scapari, adica nu se aplica in anumite conditii spatiale. Apoi, trebuie sa-ti demonstrezi afirmatia, cum ca exista naspeti iubiti de femei. Trebuie sa arati clar motivele pentru care sunt iubiti si, evident, respectivii sa fie pe bune naspeti.

Editat de arpad

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am chef sa caut acum poze sau exemple despre personalitati consacrate, doar pentru ca tu ai chef sa bati apa in piua. Frumusetea asta fizica e apa de ploaie, daca nu esti un om superficial si vrei sa simti ca ai un partener alaturi, nu o papusa gonflabila. Nurii feminini tot nuri sunt, indiferent de marime si culoare si la fel si alura unui barbat. 

Valorile si pasiunile comune intotdeauna au apropiat oamenii si au creat legaturi puternice. Apoi, sexualitatea unui om nu se rezuma doar la aspectul fizic. Atitudinea si personalitatea poate starni de 1000 de ori mai multa pasiune. 

Un prieten mi-a povestit ca cel mai atras sexual a fost de una dintre cele mai uratele femei care i-au trecut prin viata. 

Altul mi se plangea odata (si eu aveam 15 ani, iar el 35) ca si-ar dori sa aiba o relatie cu cea mai buna prietena a lui, ca are o inteligenta deosebita, ca au pasiuni si vise comune, etc etc..dar ca nu e atras de ea. I-am propus sa vorbeasca cu ea despre sexualitate la un pahar de vin, o ambianta senzuala, sa puna mana pe ea, sa ii framante putin piciorul si abia apoi sa traga concluzia. Mi-a ascultat sfatul si in cateva luni erau casatoriti si de atunci tot impreuna sunt. 

Exista atatea grupuri tematice, de la filosofie la cele sportive, de la dansuri la yoga si asa mai departe., unde poti sa iti cresti sansele sa iti gasesti totodata parteneri, chiar daca scopul principal nu e de a-ti gasi un partener, ci de a-ti trai viata in mijlocul pasiunilor tale.

Apoi, mai exista blind dating. Cand  nimic nu merge, cand ai obosit si ai impresia ca nimeni nu te vrea, ai putea incerca si un blind dating organizat de altii , pretextul perfect, care iti usureaza din start abordarea.

Si acum, pe facebook, oamenii gresesc ca mai degraba se uita la poze, decat la continut. Ia uitati-va voi intai la continut, vedeti ce posteaza persoana in cauza si apoi, daca va place, cercetati mai cu atentie pozele. E o diferenta de la cer la pamant.

Editat de Stu'
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, arpad a spus:

Un astfel de text este in premiera pe netul din Ro!

Mereu te lauzi cu chestia asta. Sper ca n-o si crezi si chiar iti umfla pipota, asa.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×